|

سرمربی چلسی در آستانه اخراج

چلسی در مورد آینده پوچتینو، با یک دوراهی بزرگ رو به رو است.

لینک کوتاه کپی شد

بازیکنان این باشگاه خود را برای یک تابستان پر آشوب دیگر آماده می کنند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ تلگراف گزارش می دهد که علی رغم شکست در نیمه نهایی جام حذفی مقابل منچسترسیتی و باخت سنگین مقابل آرسنال در روز سه‌شنبه، هنوز هیچ تصمیم مهمی در مورد آینده پوچتینو اتخاذ نشده است.

فشار روی پوچتینو به خاطر بروز احساس ناامیدی از برخی تصمیمات در حال افزایش است، اما او همچنان در چلسی از حمایت باشگاه برخوردار است و این درک وجود دارد که او در شرایط سختی کار کرده است. همچنین برخی بر این باور هستند که پوچتینو را نمی توان تنها فرد مسئول مشکلات چلسی دانست زیرا او نقشی در سیاست نقل و انتقالات و تصمیم برای ساخت چنین تیم جوانی نداشته است.

نیمکت چلسی کم هوادار نیست

آینده تعدادی از بازیکنان نیز با ابهام روبرو است، زیرا چلسی برای جذب بازیکن و رعایت کردن قوانین سود و پایداری مالی، نیاز به جمع آوری پول دارد. با وجود آشفتگی و هرج و مرج دو سال گذشته، منابع نزدیک به باشگاه اصرار دارند که چلسی همچنان تعدادی از مربیان مطرح بازار به جانشینی پوچتینو در استمفورد بریج چشم داشته باشند.

سهمیه یک رقابت اروپایی، لازمه پوچتینو

چلسی پس از شکست مقابل منچسترسیتی در نیمه نهایی جام حذفی و باخت در فینال جام اتحادیه مقابل لیورپول، نمی تواند فصل را با قهرمانی به پایان برساند. تیم پوچتینو اکنون با شروع بازی های سخت مقابل استون ویلا و تاتنهام، کارش برای کسب سهمیه رقابت های اروپایی بسیار دشوار است. عدم کسب سهمیه رقابت های اروپایی، شغل او را به خطر میندازد. 

با وجود ناتوانی در کسب جام در این فصل، هیئت مدیره چلسی همچنان مزایای نگه داشتن پوچتینو را در نظر می‌گیرد. ثباتی که او می‌تواند پس از دو سال تغییر مداوم به ارمغان بیاورد، برای چلسی بسیار با اهمیت است. البته با نزدیک شدن به پایان فصل و در صورت کسب نتایج ضعیف، شاید اوضاع متفاوت شود، به خصوص با نارضایتی هواداران از اتفاقات درون و بیرون زمین.

عملکرد و قرارداد پوچتینو در چلسی

پوچتینو قرارداد دو ساله ای امضا کرد که شامل بند تمدید برای یک فصل دیگر (تصمیم با باشگاه) هم می شد. کسب سهمیه اروپا از نظر برخی، حداقل هدف او برای اولین فصل حضورش در چلسی در نظر گرفته شده بود. در حالی که چلسی نتوانسته به پیشرفتی که در ابتدای فصل برای آن برنامه ریزی کرده بود دست یابد، اما نشانه های مثبتی هم وجود داشته است، از جمله رسیدن به نیمه نهایی جام حذفی، فینال لیگ کاپ و بهبود عملکرد تیم در بازی های خانگی.

شیوه او در برخورد با استعدادهای جوانی مانند کول پالمر، نیکولاس جکسون و مالو گوستو مورد استقبال قرار گرفته است، اگرچه برخی از اظهارات علنی پوچتینو درباره کمبود تجربه درون تیم، بازخورد مثبتی نداشته است. برخی از انتخاب‌های پوچتینو در مورد بازیکنان باعث تعجب شده است، هرچند مصدومیت‌ها باعث شده اند که او اغلب اوقات دستش بسته باشد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی