|

تصمیم جنجالی فدراسیون فوتبال برای مسابقات

فدراسیون فوتبال اعلام کرد از فصل آینده چمن مصنوعی نمی‌تواند میزبان بازی‌های لیگ یک باشد و همه بازی‌ها باید در چمن طبیعی برگزار شود.

لینک کوتاه کپی شد

بازی در چمن مصنوعی دو سه سالی است در لیگ برتر ممنوع شده است و تیم‌های مس رفسنجان و نساجی که بازی‌های خود را در چمن مصنوعی برگزار می‌کردند، زمین میزبانی خود را طبیعی کردند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از خبرورزشی، حالا فدراسیون فوتبال در یک تصمیم شجاعانه اعلام کرد از این پس بازی‌های لیگ یک هم باید در زمین طبیعی برگزار شود و دیگر بازی در چمن مصنوعی ممنوع است. بازی در چمن مصنوعی نه تنها موجب پایین آمدن کیفیت بازی‌ها می‌شود، بلکه مصدومیت بازیکنان را به همراه دارد.

اما به این تصمیم خوب و شجاعانه باید یک متمم مهم اضافه شود. اینکه تیم‌ها چه در لیگ برتر و چه در لیگ یک باید کیفیت زمین‌ها را افزایش دهند. اکنون حتی در لیگ برتر و البته بیشتر در لیگ یک کیفیت خیلی از زمین‌ها بد است.

در لیگ‌های اروپایی اتحادیه ی برگزاری مسابقات در ابتدای فصل از زمین‌ها بازدید می‌کند و زمین‌های خراب برای برگزاری بازی تایید نمی‌شود تا کیفیت آن بهبود یابد. این قدر از سوی اتحادیه برگزاری مسابقات روی کیفیت زمین سخت گیری می‌شود که تیم‌ها به صورت اتوماتیک وار متوجه شده‌اند که باید کیفیت زمین برگزاری مسابقه را در شرایط ایده آلی نگه دارند.

نه فقط فوتبال ایران بلکه فوتبال همه ی ممالک نشان داده سخت گیری و قانونگذاری موجب بهبود رفتار باشگاه‌ها در اجرای الزامات می‌شود و در فوتبال ایران هم هر گاه نکته ای از سوی فدراسیون فوتبال الزام شده باشگاه‌ها به آن تن داده‌اند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی