|

3 بازیکن روی اعصاب امیر قلعه نویی!

قلعه نویی بعد از پیروز دشوار شاگردانش مقابل سوریه، در نشست خبری بعد از بازی حضور یافت و به پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

لینک کوتاه کپی شد

قلعه‌نویی در آغاز صحبت‌هایش با اشاره به عملکرد فنی شاگردانش در نبرد با سوریه توضیح داد: خدا را شکر می‌کنم که توانستیم یک بازی‌ را که خودمان سختش کردیم ببریم. قبل از اینکه گل بخوریم، یکی از بهترین بازی‌های ما بود. ما می‌توانستیم حریف را با ۵-۴ گل شکست دهیم. در سه بازی گذشته یک گل خوردیم. تا دقیقه ۷۰ می‌توانستیم با پنج گل جلو باشیم. از سه بازیکن خیلی ناراحتم و بگذارید که اسم‌شان را نیاورم. آنها باعث شدند که در فشار این بازی را پشت سر بگذاریم.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ سرمربی تیم ملی ایران در ادامه گلایه‌هایش از عملکرد فنی چند بازیکن، نسبت به ساعت برگزاری دیدار با تیم ملی ژاپن هم انتقاد خود را مطرح کرد و در این‌باره در جمع خبرنگاران توضیح داد:

در کل از بازیکنان تشکر می‌کنم که عملکرد خوبی داشتند، منظم بازی کردند و در نهایت بازی را ببریم. فوتبال داشت ما را تنبیه می‌کرد و ۳-۲ نفر داشتند این اتفاق را رقم می‌زدند. این هم جزئی از فوتبال است، تا فردا خوشحالی می‌کنیم و در ادامه برای بازی مقابل ژاپن آماده می‌شویم و ساعت این بازی، ساعتی است که ما به آن عادت نداریم.

امیر قلعه‌نویی در واکنش به عملکرد علیرضا بیرانوند در جام ملت‌های آسیا 2023 پاسخ داد:

علیرضا ۳ گلی که دریافت کرده، ۲ تایش پنالتی بوده است و این بازیکن می‌توانست کلین‌شیت‌های بیشتری در مسابقات رقم بزند. در صحنه‌ای که طارمی کارت اول را گرفت، حتی می‌توانست داور پنالتی بگیرد اما کارت زرد گرفت. از فدراسیون فوتبال می‌خواهم پیگیری‌های لازم را در این خصوص انجام دهد. ما می‌توانیم کار دفاعی انجام دهیم اما این کار را انجام نمی‌دهم.

قلعه‌نویی درباره رویارویی با تیم ملی ژاپن گفت:

ما یک نگرش تهاجمی داریم و اولین موقعیت، آخرین موقعیت ماست و این یک نگرش است. تیم ملی ۱۰ سال یک مدل دیگری فوتبال بازی می‌کرد و الان هم موقعیت‌سازی داریم می‌کنیم و ایراد هم به ۳-۲ بازیکن برمی‌گردد که از آنها ناراحتم. تغییر نگرش نیاز به زمان دارد. ما در این بازی موقعیت‌سازی‌های زیادی کردیم اما دروازه‌بان حریف هم عملکرد خوبی داشت. تیم ملی برای مردم است و فوتبال را هم مردم دوست دارند. امیدوارم برنامه‌ریزی خوبی در فوتبال داشته باشیم و بتوانیم مردم را خوشحال کنیم.

سرمربی تیم ملی ایران در بخش پایانی صحبت‌هایش درباره ضیافت پنالتی و عملکرد موفق شاگردانش توضیح داد:

اگر دقت کرده باشید، ما مهدی ترابی را به جای علی قلی‌زاده به زمین آوردیم. ما برای ضربات پنالتی برنامه داشتیم و با حضور علیرضا بیرانوند و پنالتی‌زن‌های خوب، تلاش کردیم در وقت اضافه کوچک‌ترین فرصتی به حریف ندهیم. پنالتی‌زن‌های ما در تمرین‌ها مشخص بودند و وقتی طارمی اخراج شد، جایگزینش را داشتیم. وقتی بیرانوند در دروازه است، بازیکنان خیال‌شان راحت است و می‌دانند که بیرانوند می‌تواند یک یا دو پنالتی بگیرد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی