|

بررسی نقطه قوت تیم ملی ایران توسط رسانه ازبکستانی

تیم ملی ایران مقابل ازبکستان به میدان می رود.

لینک کوتاه کپی شد

تیم ملی فوتبال کشورمان امروز (سه شنبه) ساعت 16:30 به وقت تهران در دومین بازی خود در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2026 در ورزشگاه ملی تاشکند میهمان تیم ملی ازبکستان است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ در همین رابطه سایت «چمپیونات» ازبکستان در گزارشی تاریخ بازی های این دو تیم پرداخت و نوشت: این تیم ها آخرین بار در 30 خرداد در فینال تورنمنت کافا به مصاف هم رفتند و سپس ایرانی ها در تاشکند با نتیجه یک بر صفر به برتری رسیدند.

پس از بازی فینال کافا، شاگردان امیرقلعه نویی 5 بازی انجام دادند و در همه آنها پیروز شدند. تیم ملی ایران در این دیدارها 16 بار گلزنی کرد و تنها یک گل خورد.

قبل از بازی ایران با ازبکستان به بررسی این موضوع می پردازیم که چگونه ایران در پنج بازی اخیر گل های بیشتری به ثمر رسانده است.

بلغارستان 0-1 ایران 

ایران4 -0 آنگولا 

ایران 3-1 اردن

ایران 4-0 قطر

ایران 4-0 هنگ کنگ 

با بررسی 5 بازی گذشته متوجه می شوید نیمی از 16 گلی که ایرانی ها به ثمر رسانده اند، پاس مهاجمان به مرکز از بیرون یا داخل محوطه جریمه حریف یا داخل خط دروازه در فاصله 10-15 متری بوده است.

همچنین 3 گل در نتیجه فعالیت مهاجمان با رفتن به موقعیت تک به تک به ثمر رسیده است. 2 گل محصول پرسینگ فعال بوده است. دو گل دیگر در اثر یک ضربه کرنر به ثمر رسیده و یک گل با مهارت ضربه ایستگاهی به ثمر رسید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی