|

شرط صعود تیم ملی نوجوانان مشخص شد

تیم زیر 17 ‌ساله‌های ایران عصر روز گذشته در دومین دیدار از سری رقابت‌های جام جهانی در اندونزی، با نتیجه 2 بر یک برابر انگلیس شکست خورد.

لینک کوتاه کپی شد

ایران که در بازی نخست این رقابت‌ها اولین شگفتی جام را رقم زده و توانسته بود بازی ۲ بر صفر باخته مقابل برزیل را با برتری ۳ بر ۲ عوض کند، در دیدار دوم، در سناریویی مشابه، ولی برعکس، بازی یک بر صفر پیش‌افتاده از انگلیس را در‌نهایت در دقیقه ۹۰ با شکست ۲ بر یک عوض کرد تا صعودش اندکی به خطر بیفتد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از روزنامه شرق؛ شاگردان حسین عبدی در گروه سوم این تورنمنت با تیم‌های مدعی برزیل و انگلیس و تیم ساده نیوکالدونیا هم‌گروه شده‌اند. ایران بازی نخست را برده و سه امتیازی است، ولی بازی دوم را باخته است. به‌این‌ترتیب پس از دو بازی آن‌ها با تفاضل گل صفر، فعلا در رده سوم قرار گرفته‌اند و چشم‌انتظار ساده‌ترین بازی مرحله گروهی و تقابل با نیوکالدونیا هستند.

نوجوانان ایران در چه شرایطی صعود می‌کنند؟

این یکی از آن دست اتفاقاتی است که پیش‌بینی سختی دارد. با توجه به اینکه دو تیم مدعی این گروه یعنی برزیل و انگلیس قرار است در دیدار سوم به مصاف هم بروند، نتیجه آن بازی می‌تواند روی سرنوشت صعود ایران اثرگذار باشد. ایران در هر صورت چاره‌ای به غیر از کسب برد پرگل مقابل نیوکالدونیا در دیدار سوم ندارد. اگر فرض بر برد راحت ایران در دیدار سوم باشد، بهترین نتیجه‌ای که می‌تواند رأی به صعود شاگردان حسین عبدی به مرحله بعدی بدهد، برد انگلیس است. اگر چنین شود، انگلیس با ۹ امتیاز تیم نخست جدول می‌شود و ایران با شش امتیاز صعود می‌کند.

البته حالت دوم هم به سود ایران خواهد بود؛ اینکه دو تیم انگلیس و برزیل در دیدار سوم مساوی کنند. اگر چنین شود، انگلیس با هفت امتیاز به عنوان تیم نخست صعود می‌کند و ایران با شش امتیاز دومین تیم صعود‌کننده لقب می‌گیرد. سناریویی غیر از این، شرایط را پیچیده می‌کند. اگر برزیل برنده شود، آن‌وقت سه تیم انگلیس، برزیل و ایران شش امتیازی می‌شوند که در آن صورت بسته به قوانین فیفا کار به اماواگر کشیده می‌شود. این موارد البته همگی بسته به آن است که ایران با نتیجه پرگلی برابر نیوکالدونیا به برتری برسد؛ تیمی که در دو بازی قبلی ۱۹ گل خورده و نتوانسته حتی یک بار هم دروازه رقبای قدرتمندش در گروه سوم جام جهانی را باز کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی