|

باز هم آمریکا به ورزشکاران ایرانی ویزا نداد!

امریکا، میزبان مسابقات ووشو قهرمانی جهان روادید حضور تیم ملی ووشو ایران جهت شرکت در این پیکارها را صادر نکرد.

لینک کوتاه کپی شد

درحالی که قرار است مسابقات ووشو قهرمانی جهان ۲۰۲۳ به صورت رسمی در تاریخ ۲۴ آبان‌ماه در تگزاس آمریکا برگزار شود، میزبان این رقابت‌ها با کارشکنی و در اقدامی غیرحرفه‌ای و با نادیده گرفتن منشور و جنبش المپیک و روح ورزش، برای تیم ملی ووشو ایران در زمان مقرر روادید حضور در این پیکارها را صادر نکرد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از خبرورزشی؛ با غیبت تیم های ملی ووشو مردان و زنان ایران که در آخرین دوره رقابت‌های قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹ به عنوان قهرمانی دست یافته بودند، احتمالا سطح مسابقات جهانی در آمریکا هم پایین بیاید.

فدراسیون ووشو اعلام کرده این اقدام میزبان مسابقات ووشو قهرمانی جهانی در حالی است که فدراسیون ووشو ایران روند اخذ روادید آمریکا را از ابتدای سال جاری آغاز و در تیرماه با حضور در سفارت این کشور در ارمنستان مراحل مربوطه را در زمان مقرر طی کرده بود.

پیگیری‌های زیادی از سوی فدراسیون ووشو، وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و کمیته بین‌المللی (IOC) جهت صدور روادید آمریکا برای تیم ملی ووشو ایران صورت گرفت که متاسفانه میزبان مسابقات با نادیده گرفتن منشور و جنبش المپیک و همچنین پیگیری‌های انجام شده در سطح عالی ورزش، اقدام به صدور روادید برای ووشوکاران ایران نکرد و تیم ملی کشورمان شانس حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان را از دست داد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی