|

جواد نکونام محبوب استقلالی ها شد!

نکونام به رکورد بهترین شروع یک سرمربی جدید تیم استقلال در تاریخ لیگ برتر دست یافت.

لینک کوتاه کپی شد

 پیروزی برابر آلومینیوم تنها به کسب سه امتیاز برای تیم نکونام خلاصه نمی شد. آبی پوشان ضمن صدرنشینی، موفق شدند به روند خوبی که در پیش گرفته اند ادامه دهند و در این میان چندین دستاورد شخصی نیز برای سرمربی جوان این تیم به ثبت رسید که چنین آماری در نخستین هفته های حضور او روی نیمکت استقلال قابل توجه است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ نکونام که توانست به پیروزی شماره ۵۰ خود در لیگ برتر برسد، چند آمار را در تاریخ باشگاه استقلال نیز جابجا کرد. از زمان آغاز لیگ برتر از فصل ۸۰ – ۸۱، این بهترین شروع تاریخ یک سرمربی روی نیمکت آبی های پایتخت بود که در نوع خود جالب توجه است.

از میان مربیانی که  در هفت دیدار ابتدایی خود به عنوان سرمربی استقلال روی نیمکت این تیم نشسته اند، هیچ کدام آماری بهتری از جواد به ثبت نرسانده بودند. نکو در هفت دیداری که هدایت آبی پوشان را عهده دار شده است، ۱۸ امتیاز به دست آورد و از این حیث رکورددار شد.

بدون توجه به این مسئله که هر مربی در چه مقطعی از فصل به عنوان سرمربی استقلال برگزیده شده، نکونام با کسب ۱۸ امتیاز موفق شد بالاتر از مرفاوی، بهترین آغاز را روی نیمکت تیم به ثبت برساند. صمد در فصل ۸۵ – ۸۶ که به عنوان جانشین قلعه نویی سرمربی آبی ها شد، در ۷ هفته نخست موفق به کسب ۱۵ امتیاز شده بود.

پس از مرفاوی، سه نفر توانستند در هفت دیدار ابتدایی که خود به عنوان سرمربی استقلال ۱۴ امتیاز کسب کنند. امیر قلعه نویی در فصل ۸۲ – ۸۳ به این آمار دست یافت. فرهاد مجیدی در دو مقطع ابتدایی حضور روی نیمکت آبی ها توانست در هفت بازی نخست خود به ۱۴ امتیاز برسد.

مجیدی در سه هفته پایانی فصل ۹۷ – ۹۸ به عنوان جانشین استراماچونی هدایت تیم را برعهده گرفت که حاصل آن ۷ امتیاز بود. او در فصل بعد جای استراماچونی را روی نیمکت تیم گرفت و در چهار بازی ابتدایی که سرمربی تیم بود ۷ امتیاز دیگر کسب کرد تا با جمع این دو مقطع، در هفت هفته نخست به ۱۴ امتیاز دست یابد.

مورد آخر به فصل قبل برمیگردد. هر چند که ریکاردو ساپینتو فصل را با شکست برابر سپاهان آغاز کرد ولی در ادامه توانست در هفت دیدار ابتدایی خود به عنوان سرمربی استقلال، ۱۴ امتیاز به دست بیاورد.

مباحثی که در بالا به آن پرداخته شد، رکوردهای شخصی مربیان در هفت دیدار نخستی بود که به عنوان سرمربی جدید استقلال به ثبت رسانده بودند. اما از لحاظ بهترین شروع استقلال در تاریخ لیگ برتر باید آمار کلی تیم را بررسی کرد که با این وجود باز هم نکونام رکورددار است.

استقلال در فصل ۹۳ – ۹۴ به هدایت امیر قلعه نویی موفق شد در هفت هفته ابتدایی، ۱۸ امتیاز کسب کند. آبی پوشان در آن فصل در هفته سوم با نتیجه ۳ بر یک و در اصفهان مغلوب سپاهان شدند اما در ۶ دیدار دیگر از سد تیم های راه آهن، استقلال خوزستان، سایپا، پیکان، گسترش فولاد و نفت مسجدسلیمان گذشتند.

بدین ترتیب رکورد بهترین شروع تیمی استقلال از آغاز یک فصل به صورت مشترک در اختیار استقلال نکونام و استقلال مدل امیر قلعه نویی است هر چند که آبی پوشان در صورت پیروزی در هفته بعد برابر شمس آذر می توانند به تنهایی این رکورد را از آن خود کنند.

 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی