|

بررسی ادعای جواد نکونام در برنامه فوتبال برتر

یک بررسی ساده نشان می دهد سرمربی های خارجی معمولا تمایلی به همکاری با مربی های ایرانی ندارند.

لینک کوتاه کپی شد

معمولا سرمربی های خارجی با مطالعه قبلی به فوتبال ایران می آیند و خیلی سخت یک مربی داخلی را در کادرفنی تیم خود قبول می کنند، مگر اینکه آن فرد یک جوان کار نکرده باشد که تهدیدی برای نیمکت او محسوب نشود.

به گزارش«شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ مثل ریکاردو ساپینتو که از خسرو حیدری استفاده کرد یا سرمربی گل گهر، اوزونیدیس که پیشنهاد حضور مازیار ربیعی فر و مجتبی سرآسیایی را رد کرد و در نهایت هادی عقیلی بی تجربه در مربیگری را به کادرفنی تیمش اضافه کرد.

خیلی کم هستند سرمربیان خارجی مثل شفر که قبول کنند فردی مثل فرهاد مجیدی که تهدیدی برای نیمکت شان محسوب می شود را به کادرفنی اضافه کنند هرچند که بعدا سرمربی آلمانی اسبق استقلال هم نسبت به این موضوع ابراز پشیمانی کرد. در مورد حضور محمد نصرتی در کادرفنی تراکتور هم گفته می شود اختیارات او محدود است و این مربی جوان برای کسب تجربه به کادرفنی تی تی ها اضافه شده است.

حالا نکونام مدعی شده علی خطیر به یکی از دستیاران ایرانی او گفته است بماند و دستیار سرمربی خارجی شود، در حالی که حتی اگر قبول کنیم مدیرعامل استقلال می خواهد سرمربی تیمش را برکنار کند و یک سرمربی خارجی بیاورد، حداقل این نکته را می داند سرمربی خارجی هیچوقت نفری را از کادرفنی قبلی قبول نمی کند تا اطلاعات تیمش به بیرون درز پیدا نکند.  

بی تردید اختلاف بین جواد نکونام و علی خطیر این روزها استقلال را وارد چالش بزرگی کرده است و مصاحبه های پرتعداد سرمربی آبی ها علیه مدیریت باعث شده این باشگاه فعلا رنگ آرامش به خود نبیند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها