|

جواد نکونام سکوتش را شکست!

سرمربی تیم استقلال در گفت‌وگویی تلفنی با برنامه فوتبال برتر به ابهامان و صحبت های هفته پیش مدیرعامل آبی‌ها پاسخ داد.

لینک کوتاه کپی شد

در پی مصاحبه هفته گذشته علی خطیر در برنامه فوتبال برتر جواد نکونام در صحبتهایی بی پرده سکوت یک هفته‌ای خود را درباره مباحث مطرح شده شکست.

به گزارش«شایانیوز» و به نقل از جهان مانا؛ متن کامل حرفهای نکونام به شرح زیر است: 

بعد از استراحتی که بود جان نداشتم صحبتی انجام بدهم. نقل و انتقالات تمام شده و هرچه سعی کردیم بازیکن جذب کنیم نشد.نمی‌خواستم حرف بزنم اما با توجه به صحبت‌های مطرح شده در هفته گذشته مجبورم از خودم و تیمم و هواداران دفاع کنم. 

اگر حرفی می‌زنم به خاطر تیمم و هواداران است. مشکلی با کسی ندارم و هرکسی باید وظایف خود را انجام بدهد. با حرف‌هایی که زده شد، باید برخی صحبت‌ها را انجام بدهم.

صداقت داشته باشیم

آقای خطیر مدیر جوانی هستند و اولین باشگاهی است که کار می‌کنند. اگر ایشان ضربدر روی لیست می‌زد و می‌گفت پول نداریم و نمی‌توانیم بازیکن بگیریم هیچ کدام از این مشکلات به وجود نمی‌آمد. بنا بر این است که صداقت داشته باشیم و بتوانیم با همدیگر کار کنیم و وظیفه مان را درست انجام بدهیم. مشکلی با هم نداشتیم و نداریم و فقط بر سر مسائل مالی و جذب بازیکن برخی مسائل وجود دارد. ما بارها با هم صحبت کردیم و حتی به ایشان گفتم با همین بازیکنان ادامه می‌دهم. دلخوری ام هم فقط به این خاطر بود که نمی‌توانستیم بازیکن بگیریم. با این حال من وقتی بازیکن را می‌بینم و با او صحبت می‌کنم اما بعد از 20 روز می‌گویند نمی‌توانیم بازیکن بگیریم یعنی چه؟ من در این فوتبال عمر گذراندم و می‌دانم این یعنی چه.

کدام تیم شرایط ما را دارد؟

من قراردادم را 5 میلیارد کم کردم. اتفاقاتی که افتاده عجیب است. من فقط در بحث بازیکن بحث داشتم و موفقیت تیمم را می‌خواهم. کدام باشگاه لیگ برتری شرایط ما را دارد؟ تیم‌های دیگر را می‌بینید. بازیکنان ما کمتر از سایر تیم‌ها گرفته اند. امسال قرارداد کادر و بازیکنان پرداخت نشده و ما هیچ صحبتی نداشتیم. هواداران اما از من نتیجه می‌خواهند. در فوتبال همه چیز مشخص است.

استقلال را به من می‌دادند

آنروز ایشان فرمودند اگر شرایط استقلال خوب بود به من و شما نمی‌دادند. اینگونه نیست. به من می‌دادند، اما به شما نه. من سه سال قبل با استقلال مذاکره کردم، پارسال هم با آقای آجورلو صحبت کردم و ترجیح دادم در فولاد بمانم. اتفاقا همکاری با آقای آجورلو را اشتباه کردم که از دست دادم. ایشان مدیر من بوده است.

می‌خواهند مربی خارجی بیاورند

من خارج از چارچوب حرفی نزدم. ایشان می‌گوید نتیجه بگیر، اما می‌گویند اگر چهارم و پنجم و ششم شوید حمایت می‌کنیم. این حرف را نزنیم چون مشخصا همه چیز نتیجه است. این حرف را نزند. اگر اینطور است هم ممنون هستم. از طرف دیگر به دستیار من نگویند شما بیا دستیار مربی خارجی شو!

استراماچونی به چه حقی نظر داده؟

این حرف‌هایی که می‌زنم همه اش راست است؛ اگر هرکدام ازحرف‌هایم راست نیست، بیایند و بگویند. من به ایشان بازیکن معرفی کردم ، بعد رفته اند از استراماچونی و کمک‌هایش استعلام گرفتند. استراماچونی محترم است، اما نظر مربیان متفاوت است. اصلا حق ندارند از استراماچونی سوال کنند؟ به چه حقی ایشان نظر داده اند؟ اگر بازیکن خوب باشد، من جواب می‌دهم و اگر بد هم باشد، من جواب می‌دهم.

بد هم باشند مورد تایید من هستند

شما با مربیانی در ارتباط هستید که از آنها درباره بازیکن سوال می‌کنید. بحث فنی با من است و اینها بازیکنانی هستند که مورد تایید من هستند. حتی اگر بد باشند هم مورد تایید من است. این‌ها مسائلی است که باعث ناراحتی می‌شود. باعث می‌شود من با این همه سابقه و تجربه فکرهایی کنم که برخلاف مدیریت باشگاه ذهنم بهم بریزد.

با استقلال بحث مالی ندارم

من سالی که به استقلال آمدم، از لالیگا آمدم و کاپیتان اوساسونا بودم. کاپیتان تیم ملی ایران بودم و شرایطم مشخص است. هنوز هم از آن زمان پولی را طلبکار هستم. من که بحث مالی با استقلال نداشتم. من روز اول سوال کردم ، گفتم تیمی‌را می‌خواهیم که قابل احترام باشد و در لیگ بجنگیم.

ایشان مدام می‌گوید سقف قرارداد

من لیستی که از بازیکنان پرینت گرفتم و دادم ، موجود است. ایشان نگفت نمی‌توانیم بازیکن بگیریم.ایشان ناگهان گفتند باشگاه باید سقف را رعایت کنیم. صحبت کردیم به جای 4 بازیکن دو بازیکن بگیرم تا بحث نقل و انتقالاتی مان خوب پیش برود. این صحبت‌ها را به خود ایشان گفتم اما دفاعیه شان همین سقف قرارداد است. من می‌خواستم با مبلغ کمتر از آن 4 بازیکن دو بازیکن بگیریم. دست دادیم و قرار شد این کار را بکنیم. من با بازیکنان صحبت کردم و کار را جلو بردم، اما ایشان گفتند نمی‌توانیم بازیکن بگیریم. از آن زمان مشکلات درست شد. قبل از آن همه چیز خوب بود.

یکهو از آسمان پول ریخت

ایشان می‌گفت وقتم روی جذب بازیکن است اما از 4 بازیکن 3 نفر را نگرفتید! الان فکر کنم از آسمان پول ریخته پایین و گفته اند بازیکن بگیرید. من هم نمی‌دانم چه شده است.

تنها سالی است که تمرکز ندارم 

هرجور فکر کنید با روح و روان خودم و تیمم بازی شد. دوستانی که با من کار کرده اند، من را می‌شناسند. من تمام تمرکزم همیشه روی تیم است. امسال تنها سالی است که من هیچ تمرکزی نداشتم. الان بعد از سه ماه می‌گویند بازیکن بگیر. خب سه ماه پیش می‌گرفتید!

بازیکنان خوب بیرون مانده اند؟

می‌دانم دغدغه مدیر تیم من باشگاه است اما چرا هفته پیش حرف زدید؟ هرچه هست الان دو بازیکن می‌توانیم بگیریم اما بازیکن خوبی وجود ندارد. در اسپانیا و هلند و پرتغال و انگلیس و ... بازیکن خوب بیرون می‌ماند که ما جذب کنیم؟ اگر هم بازیکن خوبی باشد و در شان استقلال باشد، جذب او سخت است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها