|

ششمین دربی جام حذفی چرا از همیشه جذاب تر است؟

این دو تیم ظرف ۴۲ سال در این جام تنها ۳ بار دیدار داشتند و حالا برای سومین مرتبه در ۴ فصل گذشته با هم بازی خواهند داشت.

لینک کوتاه کپی شد

با برتری استقلال و پرسپولیس مقابل حریفان خود بار دیگر این دو تیم در جام‌حذفی با هم دیدار خواهند داشت.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبال 360؛ این دو تیم ظرف ۴۲ سال در این جام تنها ۳ بار دیدار داشتند و حالا برای سومین مرتبه در ۴ فصل گذشته با هم بازی خواهند داشت.

۳ برد برای استقلال، ۲ پیروزی برای پرسپولیس

در ۵ مصاف قبلی در جام‌حذفی ۳ بار استقلال موفق به پیروزی برابر حریف شده و ۲ بار پرسپولیس تیم برتر میدان بوده است. از این ۵ بازی ۴ مسابقه به وقت اضافه کشیده و سرنوشت ۳ بازی در ضربات پنالتی مشخص شده که طبق قوانین فیفا نتیجه این بازی‌ها در تقابل‌های دو تیم مساوی در نظر گرفته شده است.

پرسپولیس در ۲ تقابل نخست در جام‌حذفی در فصل‌های  ۱۳۶۷ (در ضربات پنالتی) و ۷۸-۱۳۷۷ به برتری رسید. پس از آن استقلال در ۳ دربی متوالی حذفی برنده شد. این تیم ابتدا در سال ۱۳۹۰، پس از آنکه در پایان وقت قانونی برابر پرسپولیس به تساوی بدون گل رسید، در وقت اضافه ۳ بار به گل دست یافت تا آخرین برد از پیروزی‌های معروف ۴ گانه استقلال در دربی شکل گیرد. استقلال در فصول 99-1398 و 00-1399 ضربات پنالتی موفق شد حریف خود را شکست دهد، حالا این تیم امیدوار است ضمن حفظ روند برتری مقابل رقیب سنتی در جام حذفی به قهرمانی دست یابد.

پرسپولیس امیدوار به تکرار اتفاقات فصل ۷۸-۱۳۷۷

پرسپولیس و استقلال پیش از این یک‌بار در فینال در جام‌حذفی دیدار داشتند که این بازی تنها تقابل دو تیم در تاریخ جام‌ حذفی است که تکلیف آن در وقت قانونی مشخص شده است. پرسپولیس در آن بازی ابتدا با ضربه پنالتی مهدی هاشمی‌نسب از حریف پیش افتاد. استقلال در نیمه دوم بازی را با ضربه سر سهراب بختیاری‌زاده بازی را به تساوی کشاند. در شرایطی که بازی می‌رفت در وقت قانونی با نتیجه تساوی پایان یابد، پرسپولیس با ارسال پایان رافت و ضربه سر افشین پیروانی دروازه حریف را باز کرد. پرسپولیس که در آن دوره مانند این فصل موفق به قهرمانی در لیگ شده بود با پیروزی در جام حذفی برای اولین‌بار در تاریخ توانست در یک فصل هم قهرمان لیگ و قهرمان جام حذفی شود. پرسپولیس آخرین باری که در فصل ۹۸-۱۳۹۷ قهرمان جام حذفی شده بود فاتح لیگ هم شد و حالا امیدوار است که این اتفاق را برای بار سوم تکرار کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی