|

صحبت های جنجالی عزیزی خادم!

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال، پس از برگزاری دادگاه شکایت از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون، گفت و گویی جنجالی با خبرنگاران انجام داد.

لینک کوتاه کپی شد

شهاب‌الدین عزیزی خادم، رئیس سابق فدراسیون فوتبال چندی پیش به دلیل عزل غیر قانونی از اعضای هیئت رئیسه و دبیرکل وقت فدراسیون فوتبال شکایت کرده بود.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از ورزش سه؛ شکایتی که امروز (۲۵ اردیبهشت) وقت رسیدگی به آن بود. عزیزی خادم بعد از اتمام جلسه، مصاحبه‌ای ۲۰ دقیقه‌ای با خبرنگاران حاضر در محل انجام داد.

او در این مصاحبه با استفاده از کلید واژه «پرونده ویلموتس» کنایه‌های بی پایانی به مهدی تاج وارد کرد و البته طی درخواستی ویژه از قوه قضاییه خواست تا حق را به حقدار برساند.

مشروح صحبت‌های رئیس سابق فدراسیون فوتبال را بخوانید:

*عزل من چرنوبیل فوتبالی بود

عزل و حذف غیرقانونی من، به نوعی چرنوبیل فوتبالی بود. در یکسال گذشته خیلی‌ها مثل همان چرنوبیل دنبال مخفی کردن بودند اما آنچه مهم بود امروز این فضا باز شد. هیچ جایی برای مخفی کاری وجود ندارد.

*طبق قانون تجارت به قوه قضاییه شکایت کردیم

به قوه قضائیه شکایت کردیم. امروز وقت دادرسی این پرونده بود. فوتبال و فدراسیون را جایی برای شکایت ندیدم. چون یک سال و نیم از کمیته اخلاق و اعضای هیئت رئیسه به دلیل کار غیرقانونی که انجام داده بودند شکایت کردم ولی جوابی نگرفتیم. ناچار بودیم طبق مفاد در اساسنامه فدراسیون فوتبال که با زحمت دوستان من در یکسال گذشته مطابق قوانین کشور به تصویب رسید و تاییدیه فیفا را دارد، فدراسیون فوتبال یک موسسه مستقل غیردولتی هست. مطابق استانداردهای قانون تجارت به قوه قضائیه شکایت کردیم. امروز هم اولین دادگاه بود.

*امروز تقابل ظالم و مظلوم بود

امروز به نوعی مقابله و تقابل ظالم و مظلوم، کارآمدی و ناکارآمدی، پاکی و درستی است. فدراسیون فوتبالی که در یکسال گذشته بهترین نتایج تاریخ را به لطف الهی رقم زد، با یک روند و کاربی سابقه دوستانی که در این ۱۱ ماهی که با ما کارکردند ثنا گو بودند ولی با یک روند غیرقانونی فوتبال ایران را به شوک بردند. به قلب فوتبال ایران حمله کردند. به صورت فوتبال سیلی زدند. فوتبالی که برآمده از دل مردم است. درآستانه جام جهانی به مردم توهین کردند و سیلی زدند.

چرنوبیل فوتبالی را همان افرادی به وجود آوردند که ویلموتس را آوردند!

وی که با آرامش خاصی مقابل خبرنگاران قرار گرفته بود، صحبت خود را اینگونه ادامه داد: افرادی که چندسالی است این چرنوبیل را به وجود آورده‌اند و در ۱۵-۱۰ سال گذشته ول کن این فوتبال هم نبودند. قرارداد ویلموتس و ویرانگری که این قرارداد برای فوتبال ایران داشت. ده‌ها میلیارد بدهی آقایان را دادیم. فوتبال ایران را به نقطه اوج رساندیم.

*۱۵ سال دسیسه چینی کردند!

عزیزی خادم با اشاره به ساختمان فدراسیون فوتبال و ماجرای شستا، گفت: غیر از موارد روحی-روانی که قرارداد ویلموتس برای فوتبال کشور ایجاد کرد، این‌ها همه و همه نشانگر این است که ۱۵-۱۰ سال گذشته به نوعی با دسیسه چینی، با فضای پوشالی و با فضای کاملا خیالی فکر می‌کردند می‌توانند مثل همیشه دست به هرکاری بزنند. فوتبال متعلق به مردم است و اساسنامه دارد. شما نتایج تیمی که ما به جام جهانی بردیم را ببینید که چه درخشان بود. در کجای دنیا این رفتار را با فدراسیون فوتبال می‌کنند؟ مدام توهین و تخریب. این همه دروغ، کسانی که ثناگوی فدراسیون فوتبال بودند چرا دست به این کار  شنیع زدند که مردم ایران مکدر شوند؟

*قوه قضاییه فضا را برای این افراد نا امن کند

رئیس سابق فدراسیون ضمن بالاتر بردن صدای خود و نشان دادن عصبانیتش، ادامه داد: اگر عزیزی خادم مشکل دارد مراجع قضایی هستند. این چه روندی است که شما یک عزل غیرقانونی انجام می‌دهید. غیرقانونی بعد از ۲ ماه به کمیته اخلاق می‌برید. بعد از یک سال و نیم به شکایت من رسیدگی نمی‌کنید. امیدوارم قوه قضائیه ورود کند و این مسیر را که کام مردم را تلخ کرده ناامن کنند. یک عده هستند که با توطئه و دسیسه هرکاری را به مسیر دلخواهشان می‌برند.

*عزل من بدون سند و مدرک و غیر قانونی بود

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در مورد اینکه هنگام عزل او نماینده‌های فیفا و AFC حضور داشتند، گفت: عزل من در ۲۸ اسفند موقت بوده، بدون هیچ گونه سند و مدرک این کار را انجام دادند. بدون دلیل و مدرک و سند بود. باید طبق اساسنامه مجمع فدراسیون فوتبال می‌رفتم ولی مجمع فدراسیون فوتبال روند دیگری پیش گرفت. کامرانی‌فر هم پذیرفت که این کار اتفاق افتاده، در دنیا هیچ مورد مشابهی نیست. با عزیزی خادم مشکل دارید این راهش نیست. زمان بزن در رو در فوتبال ملی به سر آمده است. فوتبال ملی، اساسنامه و قانون دارد. ما باید در چارچوب اساسنامه عمل کنیم.

من آمده‌ام حق خودم و مردم‌ را بگیرم

عزیزی خادم در خصوص اینکه یک سال رئیس فدراسیون بوده و آیا ۴۴ بند هیئت رئیسه دروغ است، گفت: من چیزی ندیدم. شما می‌توانید ادعا کنید اما باید مستند و مکتوب باشد. امروز این‌ها در بن بست قانون هستند. به دستگاه عدالت امید دارم که از حقوق مردم حفاظت کند. عزیزی خادم آمده، بخشی مربوط به خودم است و بخش مهم آن استیفای حقوق مردم است.

*شرافت و‌ نجابت به خرج دادم و به فیفا شکایت نکردم

وی در مورد اینکه اعلام کرده بود به فیفا شکایت نمی‌کند تا فوتبال ما تعلیق نشود، گفت: بله، این برایم بسیار مهم بود. یکسال زمان داشتم. برای این فوتبال خون دل خوردیم. من یک ایرانی هستم. شرافت و نجابت و دلسوزی دارم. کسی که بیش از همه دلش برای فوتبال می‌سوخته من هستم و همکاران عزیزم، ما یک کار جمعی انجام دادیم. ما ملت ایران را خوشحال کردیم. آن‌ها به قلب فوتبال ایران حمله و به مردم توهین کردند. این کار را انجام ندادم چون به فکر منافع ملی کشور بودم.

*این بازی را کسانی راه انداخته‌اند که فوتبال را به گروگان گرفته‌اند!

عزیزی خادم در مورد اینکه اگر در داخل کشور به نتیجه نرسد به فیفا شکایت می‌کند یا خیر، گفت: این بازی است که دوستانی که ۱۵-۱۰ سال فوتبال ایران را به گروگان گرفتند یادشان رفته که هربار فشاری می‌آمد می‌گفتند موبایل‌مان را خاموش می‌کنیم. سر بازنشستگی چه داستان‌ها به پا کردند. باید یقه آن‌ها را بگیرید و باید جواب بدهند. باید هویت این آدم‌ها مشخص شود. هربار بخواهند به منافع ملی و فوتبال دست اندازی می‌کنند و پاسخگو هم نیستند. همین پرونده ویلموتس را ببینید. فوتبال ایران را درگیر کرد و تبعات اجتماعی به جا گذاشته، اگر عزیزی خادم بود با من چه می‌کردید؟ با آن نتایج درخشان و دستاوردها امروز سرمان بلند است.

*برای آن دسته از افراد راه فرار نگذارید!

او سپس درخواست دوباره‌ای از قوه قضائییه داشت و گفت: از قوه قضائیه می‌خواهیم برای افرادی که به منافع فوتبال کشور دست اندازی کردند راه فراری نگذارد و در بن بست قانون گرفتار کند. منافع ملی برای من مهم است. داستان تعلیق داستان افرادی است که هربار این را بهانه و دست آویز می‌کردند. اگر عزیزی خادم می‌خواست یکسال قبل از جام جهانی این کار را انجام می‌داد اما نتایج تیم ملی برای من مهم بود. به عنوان یک ایرانی افتخار می‌کردم تیم به جام جهانی رفته چون بیش از افرادی که با زبان‌شان حرف می‌زنند ما با عمل در کنار فوتبال بودیم. نتایجی که گرفتیم فراتر از معجزه بود.

*پدر فوتبال مملکت را درآوردند، ول کن نیستند

تیم ملی ایران سیزده بازی، دوازده برد. اساسنامه فوتبال ایران درست شد. تیم ملی بانوان چقدر شگفتی آفرینی کرد. تامین منابعی که انجام شد. کجا رفتند. فوتبال کجا رفت. بدترین نتایج را در جام جهانی گرفتند. هنوز بعد از ۵ سال دادگاه ویلموتس هست. پدر فوتبال این مملکت را درآوردند، ول کن نیستند.

1724918

*به لطف الهی و دعای مقربان درگاهش افتخار می‌کنم

عزیزی خادم در مورد اینکه موضوع خوبان عالم در فضای مجازی او را اذیت کرده، گفت: من به اندازه کافی در این باره صحبت کردم. امروز راجع به دادگاه آمدیم صحبت کردیم. به اندازه کافی صحبت کردم. در سالنامه اعتماد مبسوط صحبت کردم. همان صحبت ها را منتشر کنید. هرجایی اسم خدا بیاید، افتخار می‌کنیم. با لطف الهی و مقربین درگاهش به جام جهانی رفتیم. هیچ ضرری هم نکردیم، خیلی هم سود کردیم. افتخار می کنم هرجایی نام خدا و مقربین درگاهش باشد. به لطف الهی افتخار می‌کنم.

*سالم‌ترین و پاک‌ترین فدراسیون تاریخ را داشتم

عزیزی خادم در مورد دو شرکت خارجی در مورد وی ای آر و البسه تیم ملی، گفت: هرجایی قرارداد دارند منتشر کنید. اینها همان حرف‌هایی است که افرادی دنبالش بودند. آنچه که عیان است، عملکرد تیم ملی است که واضح است. شما به نامه سازمان بازرسی مراجعه کنید. ببینید در مورد فدراسیون فوتبال چه گفته است. بنده به عنوان کسی که سالها مدیر صنعتی بودم، ده ها مجمع صنعتی برگزار کردم. فدراسیون فوتبال یکی از بهترین، سالم ترین، پاک ترین و شفاف ترین فدراسیون‌های تاریخ ایران بوده است. از همکارانم هم تشکر می‌کنم واقعا به من کمک کردند. جامعه رسانه بخش مهمی‌اش کنار ما بود. عزت را خدا می‌دهد. امروز می‌بینیم با افتخار از فدراسیونی که تاریخ فوتبال ایران را دگرگون کردند می‌گویند. وقتی سریع ترین صعود تاریخ آسیا را داشتیم وقتی صفر درصد شانس داشتیم، دیگر جای این حرف ها نیست. اصلا ارزش گفتن هم ندارد.

1692058

*هیچ نامه‌ای از فیفا ندیدم

عزیزی خادم در مورد اینکه شب عزل او فیفا یک نامه به فدراسیون زده و ماجدی را به عنوان رییس شناخته، گفت: نه این طور نبوده است. اولا جلسه من کاملا مشخص است. چنین نامه ای از فیفا را من ندیدم. آن جلسه ای که گذاشتند، اجازه بدهید آقای حسینی در مورد آن صحبت کند.

*فدراسیون با مدیریت ایشان (مهدی تاج) مشروعیت ندارد و غیر قانونی است

صحبت پایانی عزیزی خادم هم بر این اساس بود: در مورد بحث جلسه قبلش نامه زده بودم. روز قبل از این جلسه که قانونی نیست. چرا همش فیفا را در نظر می گیرید. جریان را به سمتی بردند که فیفا نشسته فوتبال ایران را تعلیق کند. چرا انقدر فیفا هراسی؟ اینها دنبال مطامع شخصی خود هستند و فیفاهراسی می کنند. کشور چارچوب دارد. قانون و استاندارد دارد. اساسنامه داریم. نامه را به دبیر کل زده بودم که این جلسه رسمیت ندارد ولی برای حال و احوال دوستان می آییم. طبق قانون به مجمع دعوت شده بودم. دو روز قبل از دستور خارج کردند. مطالعه اساسنامه برای نوع سوال پرسیدن شما هم خوب است. یک بار بخوانید. این اساسنامه مرجع و فصل الخطاب و قانون تجارت است. طبق مواردی که فیفا تایید کرده و قوانین حاکم بر کشور، تخلف محرز است. قوه قضاییه هم می تواند ورود کند با نگاه منصفانه خودش تا یک بار برای همیشه این فرصت طلبی ها و بدعت ها را برچینیم. یک عمر فوتبال را نابود کنیم بعد با یک کارشناس دو کارشناس ورود کنید. توطئه کنید و می شوید چرنوبیل فوتبال ایران. فدراسیون با ریاست ایشان مشروعیت ندارد. حضور آقای تاج غیرقانونی است. غیر مشروع است. در یک روند کاملا غیرقانونی به این عرصه برگشتند. به همین دلیل است که امروز ما را می بینید در شکایت به قوه قضاییه. دلیل آن این است که تنها جایی که استمداد کردیم قوه قضاییه است که صلاحیت این کار را دارد. امیدوارم با بلوغ و پختگی و یک نگاه منصفانه بتوانیم برچینیم این نگاه را.

 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی