|

صحبت های تاریخی خوان لاپورتا علیه باشگاه رئال مادرید!

رییس باشگاه بارسلونا از دقایقی قبل در نشست خبری حاضر شده تا به اتهامات در ارتباط با انریکز نگریرا پاسخ دهد.

لینک کوتاه کپی شد

بارسلونا در چند هفته اخیر درگیری پرونده و اتهاماتی جدی در زمینه پرداخت پول به نایب رییس کمیته داوران لالیگا بوده است. 

به گزارش «شایانیوز» به نقل از ورزش سه؛ مدارک منتشر شده از سوی چند روزنامه اسپانیایی نشان می‎‌دهد که این باشگاه برای سال‌های طولانی مبالغی را به نگریرا پرداخت کرده و همین موضوع باعث شده که آنها با یک پرونده جدی در زمینه پرداخت رشوه برای تغییر تصمیمات داوری روبرو باشند. 

لاپورتا لحظاتی پیش در نشست خبری حاضر شد تا برای اولین بار به صورت مستقیم و صریح درباره این موضوع و اتهامات مطرح شده علیه این باشگاه صحبت کند.

1853386

او صحبت‌هایش را به این شکل شروع کرد:« ما اینجا هستیم تا به هیاهوی ایجاد شده در اطراف باشگاه پاسخ بدهیم. بارسلونا همیشه نمادی از بازی جوانمردانه و اهمیت دادن به ارزش‌های والای ورزشی بوده است. بارسا قربانی کمپینی بزرگ شده که شهرت این باشگاه را هدف گرفته و هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد. 

وقتی با برنده می‌شویم، در کنار هم جشن می‌گیریم و وقتی بازنده باشیم، به حریف تبریک می‌گوییم و به دنبال پیدا کردن بهانه و توجیه نیستیم. این ارزش‌های ماست که برای ما اهمیت بسیاری دارد.»

رییس بارسلونا درباره اتهامات مطرح شده و رابطه این باشگاه با نایب رییس سابق کمیته داوران لالیگا گفت:« وقتی اخباری درباره نگریرا منتشر شد، بعضی از رسانه‎‌ها بلافاصله واکنش‌هایی نشان دادند تا وجهه ما را تخریب کنند. این کار به هیچ وجه اتفاقی نبود. بارسلونا هرگز به دنبال اقدامی برای به دست آوردن برتری ورزشی غیرمنصفانه نبوده است. هرگز چنین چیزی رخ نداده است. 

چرا آنها نتوانستند چیزی را ثابت کنند؟ چون هیچ چیزی وجود ندارد. بارسا گزارش‌هایی را درباره داوری‌ها دریافت می‌کرد که کاری غیرقانونی نیست. چنین چیزی در باشگاه‌های بزرگ کاملا عادی و طبیعی است. گزارش‌های داوری دریافت می‌شود که هزینه‌هایی به همراه دارد. ما تمامی هزینه‌ها را به اداره مالیات ارائه کرده‌ایم. اگر شما بخواهید چیزی را پنهان کنید، چنین کاری نمی‌کنید. 

1853387

بعضی افراد از این وضعیت سو استفاده کردند تا بتوانند اقداماتی غیرقانونی انجام دهند. اگر اینطور باشد، ما می‌خواهیم این موضوع تا آخر مورد تحقیق و تفحص قرار بگیرد. ما تنها گزارش‌های فنی درباره داوری‌ها دریافت کردم و تمام آنها با تاییدیه کامل در سوابق و اسناد باشگاه موجود است. در واقع 629 گزارش و 43 گزارش ویدئویی داریم که برخلاف چیزی که برخی از افراد گفتند که ناپدید شده، کاملا در دسترس است.»

لاپورتا درباره پرداخت مبلغ 7.3 میلیون یورو به شرکت نگریرا مدعی شد:« این سوالی است که دو جنبه دارد. من باید به این نکته اشاره کنم که این پول در طول 18 سال پرداخت شده است. اینطور نبوده که در یک سال پرداخت شده باشد. باید توجه داشته باشید که برای داشتن تعداد گزارش و ویدئویی که مطرح شد نیاز به افراد متخصص هست. کسی که این سرویس استفاده از گزارش‌ها را برای ما فراهم کرد، پسر نگریرا بود. رییس کمیته داوران هیچ قدرتی برای تعیین نتیجه ندارد. او نمی‌تواند داوران را انتخاب کند، پس تاثیری هم روی نتیجه ندارد. 

من تاکید دارم که بند 29 قوانین فدراسیون فوتبال اسپانیا می‌گوید که این ایده از اساس اشتباه است. این بند تمامی این موارد را رد می‌کند. او نقشی در این میان نداشته است. فدراسیون فوتبال تحقیقاتی انجام داده که نشان می‌دهد چنین چیزی ممکن نیست چون او از ظرفیت انجام این کار برخوردار نبوده است. این موضوع تمامی فرضیه‌های اشتباه را روشن می‌کند.»

1853407

او با انتقاد از رفتارهای رییس لالیگا اضافه کرد:« تحقیقات بیشتری انجام شده و به من توضیح داده شد که شرایط به چه صورت است. حالا ما باید منتظر باشیم تا عدالت کارش را انجام دهد. من اطمینان دارم که بارسلونا از تمامی اتهامات مبرا خواهد شد. بسیاری پیش از آن که قضاوتی صورت بگیرد، ما را محکوم کردند. رسانه‌هایی که بدون برگزاری دادگاه به ما حکم دادند. 

افرادی هستند که پیش از اعلام تصمیم دادگاه نشان دادند که مسئولیت پذیری ندارند. شما مشخصا می‌توانید ببینید که آنها به دنبال چه چیزهایی هستند. خاویر تباس فاقد هر گونه حرفه‌ای‌گری است. او بسیار بی‌مسئولیت است. این کاملا واضح است. او به دنبال ریختن هیزم بر آتش جنجال است و حتی مدارکی اشتباه علیه ما ارسال کرد. اداره مالیات گفت که نتوانسته گزارش‌ها را پیدا کند، اما نگفت که وجود ندارند. من به دنبال فرار از سوال نیستم. برای همین از تباس حرف می‌زنم. 

البته باید به چفرین هم اشاره کنیم. یوفا اول بازی یک طرفه را شروع کرد اما حالا مسئولانه رفتار کرده است. آنها سعی کردند در تله تباس نیفتند. یوفا بر اساس اتهاماتی که وارد شده گفته که باید روند دادگاهی طی شود و در نهایت نتیجه اعلام می‌شود. ما مثل حالت عادی به کارمان ادامه خواهیم داد.

از روبیالس، فرانکو و اینتفانتینو تشکر می‌کنم که به کمپینی که علیه ما راه افتاده بود ملحق نشدند. آنها می‌دانند که باید برای برگزاری دادگاه صبر کنند. هیچ یک از این تلاش‌ها باعث نخواهد شد که میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا دست از ابراز عشق به بارسلونا بردارند. ما این حق را برای خودمان قائل هستیم که درخواست خسارت کنیم. آنها باید از نظر مالی پاسخگو باشند و ممکن است این مبلغ به شکلی فضایی افزایش پیدا کند.»

1853404

لاپورتا سپس مستقیما حملاتش به رئال مادرید را آغاز کرد:« باشگاهی هست که قصد دارد وارد بحث قانونی با ما شود. من درباره رئال مادرید صحبت می‌کنم. باشگاهی که در طول تاریخ و تا به امروز همیشه تصمیمات داوری به سود آنها بوده است. نزدیک به هفت دهه تا امروز، تمامی کسانی که مسئولیت سیستم داوری این کشور را برعهده داشتند از بین بازیکنان یا مدیران سابق رئال بوده‌اند. این که باشگاهی مانند رئال وارد این پرونده شود و بگوید حس می‌کنم به ما ضربه خورده، مثل شوخی است! رئال مادرید الگویی بی‌نظیر در زمینه خباثت است. امیدوارم که ماسک آنها در دادگاه برداشته و علیه آنها اقدام شود.

رییس بارسلونا با اشاره به زمانبندی مطرح شدن این اتهامات اظهار داشت:« این کمپین درست زمانی آغاز شد که ما حاضر به امضای قرارداد سی وی سی نشدیم. حتما اتفاقی است، نه؟ زمانی که بارسا به دنبال همکاری در سوپرلیگ بود، لالیگا از یوفا خواست که علیه ما اقدام کند. چنین چیزی اتفاقی نیست. وقتی اسپای بارسا به دنبال پیدا کردن بودجه بود، این پرونده مطرح شد. بار دیگر باید بگویم که این اتفاقی نیست.«

او سپس بار دیگر حمله به رئال مادرید را از سر گرفت و ادامه داد:« بارسلونا به اعضای انجمن این باشگاه تعلق دارد و این چیزی است که به آنها ضربه زده و ناراحت‌شان کرده است. پرونده نگریرا در واقع پرونده فساد ورزشی نیست. رئال مادرید معتقد است که ضربه خورده اما واقعیت این است که این تیم حکومتی است که برای دهه‌ها به فوتبال ضربه زده‌اند. کاری که رئال انجام داده بسیار بد است و من امیدوارم که دست آنها در طول دادگاه رو شود.«

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی