|

ساپینتو شاکی از فتح‌الله‌زاده؟!

به نظر می‌رسد مشکلاتی که در گذشته میان مدیریت استقلال و کادرفنی وجود داشته دوباره دردسرساز شده است.

لینک کوتاه کپی شد

بعد از اینکه برای اولین بار از اختلافات بین ساپینتو و علی فتح‌الله‌زاده خبر دادیم، کار تا جایی پیش رفت که بعد از ناکامی در یکی دو دیدار، شایعات اخراج سرمربی پرتغالی هم به گوش رسید.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فرهیختگان؛ این در حالی است که با تدبیر و تصمیم به‌موقع اعضای هیات‌مدیره که از ساپینتو پشتیبانی لازم را به‌عمل آوردند این سرمربی ابقا شد و به کار خود ادامه داد. با این حال یک بار دیگر اخبار نگران کننده‌ای از استقلال به گوش می‌رسد مبنی‌بر اینکه بدقولی‌های اخیر علی فتح‌الله‌زاده و رفتارها و واکنش‌های مدیرعامل آبی‌ها در قبال مشکلات موجود باعث شده است تا برخی نگرانی‌ها و دلخوری‌هایی که فعلا بروز داده نشده‌اند نزد کادرفنی استقلال و به‌خصوص ساپینتوی پرتغالی به‌وجود بیاید.

چرا استقلال فقط یک زمین تمرین دارد؟

در این بین نخستین نگرانی ساپینتو به محل تمرین استقلالی‌ها مربوط می‌شود. جایی که چمن تازه کشت‌شده این ورزشگاه تحمل تمرینات روزانه را نداشته و در یک شرایط فرسایشی قرار گرفته و فشار بیش از حد به آن باعث شده است تا در همین ابتدای بهره‌برداری تا حد زیادی از کیفیت چمن کمپ حجازی کاسته شود. این در حالی است که به‌جز کمپ حجازی، استقلالی‌ها در ابتدای فصل از دو ورزشگاه دیگر یعنی مجموعه ورزشی انقلاب و ورزشگاه آرارات بهره‌مند بودند که حالا و بعد از آماده شدن کمپ حجازی، زمین‌های چمن دو مجموعه ورزشی دیگر از دسترس آبی‌ها خارج شده و همین موضوع باعث شده تا تمرینات شاگردان ساپینتو از مدت‌ها قبل فقط در کمپ حجازی برگزار شود.

در این خصوص و بعد از آماده شدن زمین چمن کمپ حجازی و در روزهایی که استقلال هر دو مجموعه حجازی و انقلاب را در اختیار داشت خبر دادیم که از نظر امکانات شرایط زمین مجموعه انقلاب بهتر از کمپ حجازی است اما آن مجموعه در یک مزایده صاحب بهره‌بردار جدیدی شده است. بنابراین به نظر می‌رسد توافق جدیدی بین باشگاه استقلال و مجموعه انقلاب حاصل نشده؛ چراکه هر بار و بعد از درخواست‌های ساپینتو برای تمرین در این مجموعه، مدیریت باشگاه با برخی بهانه‌ها این موضوع را رد کرده تا به این ترتیب استقلالی‌ها امروز و برخلاف گذشته فقط یک زمین تمرین را در اختیار داشته باشند که آن هم چمنش روزبه‌روز بی‌کیفیت‌تر می‌شود.

نکته قابل توجه اینکه چندی پیش و در پی انتشار این خبر، برخی مسئولان استقلال سعی کردند تا به این موضوع واکنشی نشان نداده و لااقل تا امروز آن را مسکوت نگه دارند. در هر صورت ساپینتو و استقلال در حال حاضر زمین دومی برای تمرین ندارند و شرایط چمن حجازی نیز روزبه‌روز کیفیت خود را بیشتر از دست می‌دهد.

چرا کمپ حجازی تکمیل نمی‌شود؟

درخصوص معضلات و مشکلاتی که باعث شده است تا روزبه‌روز به نگرانی‌های ساپینتو اضافه شود، امکانات و زیرساخت‌هایی هستند که قرار بود بعد از مدیریت فتح‌الله‌زاده در کمپ حجازی تاسیس و مورد بهره‌برداری قرار بگیرند. به همین منظور نیز چندی پیش کانال رسمی استقلال در گزارشی به بخشی از این زیرساخت‌ها اشاره کرده و اعلام کرد همان‌طور که پیشتر اعلام شده بود، قسمت‌های مختلفی مانند سالن بدنسازی، رستوران و کافی‌شاپ، اتاق جلسات و سایر امکانات مورد نیاز تیم مثل سونا و استخر به‌زودی به کمپ باشگاه استقلال اضافه می‌شود و مدیرعامل باشگاه در همین راستا از مراحل ساخت و پیشرفت آنها بازدید کرد.

این در صورتی است که فعلا خبری از پیشرفت امور به‌منظور دستیابی به این زیرساخت‌ها نبوده و نه‌تنها از پیشرفت خبری نیست بلکه کارها نیز متوقف شده است. بنابراین تمامی موارد فوق باعث شده است تا این بدعهدی و بدقولی‌ها فعلا تا حدودی باعث نگرانی ساپینتو شده و ممکن است باعث شود تا امورات استقلال با نگرانی و بدون تمرکز کامل دنبال شود. درواقع امکاناتی که قرار بود در کمپ حجازی فراهم شود هنوز هیچ‌کدام فراهم نشده‌اند.

گفتنی است در جریان نشست خبری قبل از دیدار استقلال و مس کرمان، ساپینتو وقتی در مورد آمادگی کمپ ناصرخان حجازی توضیحاتی داد، مدیر رسانه‌ای تیم استقلال در جهت کامل کردن توضیحات ساپینتو صحبت‌هایی کرد که این کار او به مذاق سرمربی پرتغالی خوش نیامد و خطاب به زرندی گفت: «من واقعیت را گفتم، اگر لازم باشد خودم توضیح بیشتری را می‌دهم.»

چرا پاداش‌ها پرداخت نمی‌شود؟

درنهایت نیز مشکل بعدی که باعث شده است تا حدودی کادرفنی استقلال این روزها تمرکز کامل برای هدایت تیم را نداشته باشد به پاداش‌های عقب‌افتاده کادر و بازیکنان مربوط می‌شود، تا جایی که طبق شنیده‌ها تنها ۳ پاداش از ابتدای فصل برای کادرفنی لحاظ شده و این به‌روز نبودن پرداخت پاداش‌ها باعث شده است تا صدای اعتراض ضمنی استقلالی‌ها شنیده شود. همچنین شنیده می‌شود دستمزد کادرفنی و سرمربی استقلال طبق مفاد قرارداد عقب‌تر از زمان پیش‌بینی شده پرداخت شده است. در سالی که استقلال از شانس خوبی برای دبل قهرمانی برخوردار است و تا این جای کار در کورس قرار دارد، به نظر می‌رسد حتی اگر قدرت رقیبان هم در ادامه برای متوقف کردن این تیم به اندازه لازم نباشد، برخی اختلافات و مشکلات داخلی درنهایت باعث خواهد شد این تیم از تکرار عنوان قهرمانی دور و دورتر شود. این در حالی است که استقلالی‌ها این روزها با پرونده سنگین تسویه‌حساب با استراماچونی نیز طرف حساب هستند و برای باقی ماندن در آسیا و عدم کسر امتیاز و سایر تبعات و تنبیهات احتمالی باید فورا ۱۰۰ میلیارد تومان تامین کنند؛ چراکه در غیر این صورت و به‌محض صدور رای فیفا، مطمئنا این اتفاق مانند آب سردی بر پیکره آبی‌ها، اهداف این تیم و کادرش را حداقل در فصل جاری متلاشی خواهد کرد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی