|

(عکس) ورود ناگهانی زیدان به دنیای فرمول یک!

زیدان امیدوار است که مسیر فوق‌العاده پیشرفت خودش به الگوی جوانان تبدیل شود.

لینک کوتاه کپی شد

خبری از بازگشت زیدان روی نیمکت‌های فوتبال نیست، ولی ممکن است در شروع فصل جدید فرمول یک او را کنار پیست‌های این مسابقات ببینید. در مراسم رونمایی از اتومبیل جدید «آلپین» که پنجشنبه شب در لندن برگزار شد، سرمربی سابق رئال مادرید به‌عنوان سفیر جدید تیم فرانسوی فرمول یک انتخاب شد. او قرار است در زمینه برابری فرصت‌ها با این تیم همکاری کند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از ایندیپندنت؛ زیدان درباره جرقه همکاری‌اش با تیم آلپین گفت: «این همکاری هم بعد از یک ملاقات شروع شد. من با لوران روسی (مدیر تیم آلپین) در یکی از گرندپری‌ها برخورد داشتم. آن‌ها پروژه‌ای برای فرصت دادن به جوانان داشتند که برایم جذاب بود. من این روزها زمان بیشتری دارم و جالب است که درباره چنین پروژه‌های جذابی اطلاع‌رسانی کنید.»

زیدان امیدوار است که مسیر فوق‌العاده پیشرفت خودش به الگوی جوانان تبدیل شود: «از نگاه من خیلی مهم است که به جوانان بگوییم از هر کجا که می‌آیند، می‌توانند روزی در ورزش مورد علاقه‌شان به قهرمان تبدیل شوند. شما باید رویاهایتان را باور داشته باشید. تغییر نگاه‌ها نیاز به زمان دارد و من تلاش خواهم کرد در صورت امکان در تسریع این روند سهیم باشم. این موجب رضایت من خواهد بود.»

زیدان که هنوز درباره نقش دقیقش در این پروژه و جزئیات همکاری‌اش صحبتی نشده است، افزود: «می‌خواهم کارم را شروع کنم و تجربه‌ام را در اختیار دیگران بگذارم. وقتی یک پسربچه بودم به من فرصت رشد داده شد و این نکته بسیار اهمیت دارد. خیلی دوست دارم کارم را از همین لحظه شروع کنم. این پروژه خیلی هیجان‌انگیز است. مشتاقم که تبادل نظر کنم. ما درباره ورزش و علایق صحبت خواهیم کرد.» آلپین در فصل جدید با استبان اوکون و پیر گسلی، دو راننده جوان فرانسوی، در مسابقات شرکت خواهد کرد و با اضافه شدن ستاره فوتبال فرانسه و برنده سابق توپ طلا، چهره جدیدی به تیمش داده است.

آخرین حضور زیدان در مربیگری به تابستان ۲۰۲۱ برمی‌گردد که از رئال مادرید جدا شد. در دو فصل گذشته، پیشنهادهای مختلفی به این مربی موفق رسیده، ولی او ترجیح داده است همچنان بدون تیم بماند. تابستان گذشته، شایعه پیوستن او به پاری‌سن‌ژرمن خیلی داغ بود، ولی در نهایت، این نیمکت سهم گالتیه شد.

زیدان تاکید کرد که همچنان به مربیگری فکر می‌کند، ولی بازگشت او به فوتبال مانع همکاری‌اش با این پروژه نخواهد شد: «اگر همین فردا به فوتبال برگردم، تداخلی با همکاری‌ام با تیم آلپین نخواهد داشت. البته شاید وقت کمتری بگذارم، چون درگیر کار روزانه خواهم بود. مربیگری حرفه مورد علاقه من است و مایلم که پروژه جدیدی را شروع کنم. فعلا وقت بیشتری دارم، ولی نمی‌دانم تا چه زمانی خواهد بود. به هر حال، یکی مانع دیگری نخواهد شد.»

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی