|

منچستریونایتد – منچسترسیتی؛ شیاطین علیه پپ!

در مهمترین بازی هفته بیستم لیگ انگلیس، منچستریونایتد در اولدترافورد میزبان منچسترسیتی خواهد بود.

لینک کوتاه کپی شد

از ساعت ۱۶ امروز هفته بیستم لیگ برتر انگلیس دربی منچستر در ورزشگاه اولدترافورد آغاز خواهد شد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از خبر ورزشی؛ منچستریونایتد که این روزها وضعیت بهتری پیدا کرده به مصاف منچسترسیتی خواهد فت که در پی کاهش فاصله با صدر جدول خواهد بود.

منچستریونایتد؛ بیخ گوش همشهری

سال‌های اخیر بیش از این که بازی خوب از منچستریونایتد ببینیم این باشگاه حاشیه و خوراک خبری برای رسانه‌ها ایجاد کرده. از زمانی که اوله‌گنار سولشائر بود تا وقتی که رالف رانگنیک انتخاب غیرمنتظره به اولدترافورد آمد و حالا که اریک تن‌هاخ حضور دارد. با این حال شاید کمتر کسی مثل تن‌هاخ جرأت گذر کردن از نام‌های بزرگ مثل کریستیانو رونالدو را داشته باشد و این شهامتش را باید ستود. به نظر می‌آید منچستریونایتد به آرامش نسبی برای گام برداشتن در مسیر پیشرفت رسیده. اگرچه هنوز تا بالای جدول فاصله زیادی است، ولی همین که بیخ گوش سیتیزن‌ها هستند اتفاق خوبی خواهد بود. چند سالی می‌شود که در منچستر زیر سایه همشهری‌ای که آن‌ها را «پرسروصدا» می‌نامیدند قرار گرفته بودند و شاید پیش افتادن از این رقیب پیش‌درآمد خوبی برای بازگشتن به جایی باشد که به آن تعلق داشته‌اند؛ یعنی صدر جدول. حالا فقط ۴ امتیاز با سیتی فاصله دارند و این رؤیای چند ساله به واقعیت خیلی نزدیک است.

منچسترسیتی؛ خطر در کمین است

مروری بر نتایج منچسترسیتی نشان می‌دهد تیم پپ گواردیولا حال و روز نسبتاً خوبی دارد، ولی وقتی با خودشان مقایسه می‌شوند ماجرا فرق می‌کند. منچسترسیتی که مدافع عنوان قهرمانی است حالا به دنبال آرسنال افتاده و ۵ امتیاز از توپچی‌ها عقب است. از طرفی خطر منچستریونایتد و حتی نیوکاسل آن‌ها را تهدید می‌کند. گواردیولا نمی‌خواهد کاخی که ساخته را شیاطین‌سرخ خراب کنند. سیتی همواره در زمان حضور گواردیولا تیم اول شهر منچستر بوده و هواداران آبی‌آسمانی رؤیای ۲ یا ۳ دهه قبل‌شان را دارند زندگی می‌کنند. با این وجود دربی بازی‌ای نیست که بتوان آن را پیش‌بینی کرد؛ زمانی ۶ گل به شیاطین‌سرخ می‌زنند و زمانی می‌شود که ممکن است در اوج این بازی بزرگ را واگذار کنند. توقف مقابل یونایتد می‌تواند یک سکته برای سیتیزن‌ها باشد، در حالی که هفته قبل به آرسنال نزدیک‌تر شده‌اند. پپ نمی‌خواهد این فرصت بزرگ برای دوباره تبدیل شدن به مدعی نخست قهرمانی را از دست بدهد.

آخرین جدال

اکتبر ۲۰۲۲ دیدار رفت فصل جاری در ورزشگاه اتحاد تماشایی و پرگل بود که با برتری ۶-۲ منچسترسیتی مقابل منچستریونایتد خاتمه یافت. برای سیتی در آن دیدار هالند و فودن هت‌تریک کردند. آنتونی و مارسیال (۲ مرتبه) هم گل‌های یونایتد را زدند.

آمار بازی

۱۸۸) در ۱۸۸ دربی منچستر، سیتیزن‌ها موفق شده‌اند در ۵۸ بازی برنده از زمین خارج شوند و شیاطین‌سرخ ۷۷ بازی را برده‌اند. ۵۳ بازی بین این دو تیم هم مساوی شد.

۱۴۱) اولین دربی منچستر سال ۱۸۸۱ یعنی ۱۴۱ سال و چند ماه قبل برگزار شد. در آن دیدار که نام منچستریونایتد «نیوتون هیت» بود و نام منچسترسیتی «سنت‌مارک»، نیوتون هیت یا منچستریونایتد موفق شد حریفش را با نتیجه ۳-۰ شکست دهد.

۵۱) در ۵۱ دیدار لیگ برتری بین منچسترسیتی و منچستریونایتد، آبی‌ها ۱۸ برد و قرمزها ۲۴ برد کسب کرده‌اند و ۹ بازی مساوی شده است.

۱) منچستریونایتد در ۷ بازی آخر خانگی‌اش در لیگ برتر مقابل منچسترسیتی فقط یک برد داشته. ۴ بازی را باخته‌اند و ۲ بازی هم مساوی شده.

۳) ۳ دربی آخر منچستر را سیتیزن‌ها برده‌اند که یک بازی آن در ورزشگاه اولدترافورد برگزار شده است.

۲۱) ارلینگ هالند ستاره نروژی منچسترسیتی در حالی با ۲۱ گل پیش از رسیدن به نیمی از بازی‌ها صدرنشین جدول گلزنان لیگ برتر انگلیس است که برترین گلزنان فصل قبل یعنی محمد صلاح و هئونگ مین سون در کل فصل ۲۳ گل زدند!

۳) منچستریونایتد به لطف بهبود عملکرد خط دفاعی‌اش وضعیت بهتری پیدا کرده. تیم تحت هدایت تن‌هاخ در ۳ بازی اخیرش کلین‌شیت کرده است. در واقع این تیم بعد از جام‌جهانی در لیگ برتر هنوز گل نخورده.

مصدومان و محرومان

اکسل توانزبه و جیدن سانچو غایبان قطعی منچستریونایتد هستند. احتمال نرسیدن دیوگو دالو هم وجو دارد. روبن دیاس مدافع کلیدی منچسترسیتی هم به دربی نخواهد رسید.

ترکیب احتمالی دو تیم

منچستریونایتد: دخئا، وان‌بیساکا، واران، شاو، مالاسیا، کاسمیرو، اریکسن، آنتونی، فرناندش، رشفورد و مارسیال

منچسترسیتی: ادرسون، لوئیس، استونز، آکانجی، کانسلو، دی‌بروینه، رودری، گوندوغان، محرز، گریلیش و هالند

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی