|

اشتباه عجیب فتح‌الله‌زاده در مورد درهم و دلار!

ادعای فتح‌الله‌زاده درباره مبلغ مورد تفاهم میان استقلال و شباب الاهلی در انتقال قایدی جنجال درست کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

یکی از بخش‌های گفت و گوی محمدحسین میثاقی با علی فتح‌الله‌زاده در برنامه شب گذشته فوتبال برتر درباره انتقال مهدی قایدی از شباب الاهلی به استقلال بود. قایدی که دو فصل پیش و در زمان مدیریت احمد مددی با رقمی مطلوب (یک میلیون و 800 هزار دلار) به باشگاه شباب الاهلی منتقل شد، در ابتدای فصل توسط مصطفی آجورلو با قراردادی قرضی و یکساله به استقلال برگشت.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از ورزش سه؛ اگرچه باشگاه استقلال یک قسط از مبلغ رضایتنامه مورد نظر را به شباب الاهلی در زمان مدیریت آجورلو پرداخت کرده بود، اما قسط دوم باقی مانده و از یکی دو ماه قبل شایعات زیادی در این خصوص به گوش می‌رسد. باشگاه شباب الاهلی حالا با شکایت به فیفا به خاطر این مبلغ پنجره نقل و انتقالاتی استقلال را بسته و قرار است فتح‌الله‌زاده با حضور در امارات با مدیران باشگاه اماراتی به مذاکره بنشینند و این ماجرا را حل و فصل کنند.

درباره مبلغ رضایتنامه قایدی هربار مسائل مختلفی مطرح شده تا اینکه فتح‌الله‌زاده شب گذشته در این باره به گفت و گو پرداخت.

مشروح صحبت‌های رد و بدل شده میان محمدحسین میثاقی و فتح‌الله‌زاده در برنامه شب گذشته را بخوانید:

میثاقی: ماجرای قایدی به کجا کشیده شد؟

فتح‌الله‌زاده: مهدی قایدی یکساله قرضی پیش ما آمده، آخر فصل باید برگردد. منتهی پولی که تعهد کرده بودند پرداخت کنند،‌پرداخت نشده است. یک میلیون، یک میلیون درهم، خیلی جالب است. ما یک میلیارد و 800 او را فروختیم، یک میلیارد و 200 او را قرضی خریدیم!

میثاقی: یک و 200 دلار؟

فتح‌الله‌زاده: بله.

میثاقی: واقعا؟

فتح‌الله‌زاده: بله.

میثاقی: چه شاهکاری زدند؛ یک و هشتصد مهدی قایدی را فروختند و یک و 200 یکساله قرضی گرفتند!مطمئنید؟ یعنی سند دارید؟

فتح‌الله‌زاده: بله، بله.

میثاقی: خیلی عجیب است. وقتی شما می‌خواهید بازیکن را قرض بگیرید، عدد خیلی پایین‌تری می‌توانید بدهید. 

فتح‌الله‌زاده: حداقل شما 3 ساله می‌گرفتید و این پول را می‌دادید. اینقدر خیلی پول زیادی بوده است. بهترین چیزش را می‌گویم که درست مذاکره نشده است. یک میلیون درهمی که باید می‌دادند را ندادند باید به امارات بروم و با مدیران باشگاه که همکارم هستند و قبلا باهم کار کردیم فرصتی بگیرم. 

میثاقی: یکبار دیگر بپرسم؛ قایدی را یک میلیون و 200 هزار دلار یا درهم خریدید؟

فتح‌الله‌زاده: یک میلیون و 200 هزار دلار !

1789982 نامه‌ای که در آن مصطفی آجورلو مدیرعامل استقلال رقم رضایت‌نامه قایدی را 250 هزار یورو ذکر کرده است.

در سندی که اخیرا منتشر شده، مصطفی آجورلو طی نامه‌ای که به زارع، مدیریت محترم نظارت بر ناشران بازار پایه نوشته مدیرعامل استقلال رقم مورد تفاهم با باشگاه شباب الاهلی را اعلام کرده است. در این نامه آمده که مبلغ رضایتنامه 250 هزار یورو است، نه دلار و نه درهم!

حال در چنین شرایطی علی فتح‌الله‌زاده در واکنش به سوال‌های متوالی مجری فوتبال برتر درباره رقم انتقال قایدی به صورت قرضی فتح‌الله‌زاده اعلام کرد رقم این انتقال یک میلیون و 200 هزار دلار بوده است. در حالی که اصلا تفاهم نامه دلاری نبود و یه یورو امضا شده است.

مدیرعامل استقلال در ابتدا اینطور ماجرا را تعریف کرد که قایدی را یک میلیون و 800 فروخته‌اند و یک میلیون و 200 قرضی خریده‌اند! این در حالی است که او دچار یک اشتباه استراتژیک شد. چراکه مبلغ انتقال قطعی قایدی از استقلال به شباب الاهلی یک میلیون و 800 هزار دلار بود و رقم انتقال قرضی او از باشگاه اماراتی به استقلال یک میلیون و 200 هزار درهم!

او وقتی عرصه را فراهم دید روی حرف خود پافشاری و اعلام کرد مبلغ به دلار بوده است. اما به نظر می‌رسد او در اعلام درهم یا دلار به اشتباه افتاده! چراکه مبلغ 250 هزار یوروی مورد توافق با شباب الاهلی یا باید به درهم پرداخت می‌شد که عدد آن با نرخ آن زمان درهم حدود یک میلیون و 200 هزار درهم می‌شد یا باید به یورو به حساب باشگاه اماراتی واریز می‌شد.

1786631

از مبلغ 250 هزار یورو نیز مصطفی آجورلو مبلغ 125 هزار یورو را پرداخت کرده و قسط دوم به همین مبلغ باقی مانده که مدیران کنونی باید آن را به باشگاه اماراتی بدهند. عددی حدودا 600 هزار درهمی با نرخ روز ارز!

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی