|

کیلیان امباپه باز هم برای مشتریانش گران‌تر شد!

کیلیان امباپه بیشترین رشد ارزش را در بین بازیکنان حاضر در جام جهانی داشته است.

لینک کوتاه کپی شد

گویا فوق‌ستاره فوتبال فرانسه می‌خواهد با هر نمایش و هر بازی هم بر تعداد مشتریان و متقاضیانش بیفزاید و هم قیمت خود را برای آن‌ها بالاتر ببرد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبال 360؛ ترک این عادت برای کیلیان امباپه سخت به نظر می‌رسد و ترک نکردن این عادت هم خرید او را برای دیگر باشگاه‌ها سخت می‌کند. رقیب لیونل مسی در فینال جام جهانی با  رسیدن به عنوان آقای گلی و درخشش در بازی جذاب فینال در بین بازیکنان حاضر در جام جهانی از بیشترین رشد ارزش در سایت معتبر ترانسفرمارکت برخوردار شده و گوی سبقت را در این زمینه هم از دیگر ستاره‌های مستطیل سبز ربوده است.

جدول بیش‌ترین رشد ارزش در جام جهانی

ترانسفرمارکت به عنوان یکی از معتبرترین مراجع اطلاعاتی در مورد فوتبال دنیا، معیارهای زیاد و دقیقی را برای ارزش‌گذاری بازیکنان بررسی می‌کند که این سایت را در ردیف رسانه‌های مرجع برای پی بردن به قیمت فوتبالیست‌ها قرار داده است.ترانسفر مارکت با تکیه بر همین بررسی دقیق اعلام می‌کند کیلیان امباپه با رشد ارزش 20 میلیون یورویی پس از جام جهانی 2022 قطر صاحب بیش‌ترین افزایش قیمت در بازار نقل و انتقالات می‌باشد.

امباپه با ارزشی معادل 180 میلیون یورو مواجه شده که البته اگر باشگاهی جسارت خرید او را پیدا کند، باید خیلی بیش‌تر از این‌ها به پاری‌سن‌ژرمن بپردازد. البته امباپه در رشد 20 میلیون یورویی تنها نیست و ستاره جوان تیم رقیب فرانسه در فینال هم با چنین رشدی مواجه شده است.

انزو فرناندس با نمایش‌های خوب در قطر به لیست ستاره‌های گران‌قیمت دنیای فوتبال پیوسته و بنفیکا باز هم در معرض یک فروش پر سود دیگر خواهد بود. فرناندس آرژانتینی اکنون از سوی ترانسفرمارکت با رشد 20 میلیون یورویی، حدود 55 میلیون یورو ارزش‌گذاری شده که باشگاه او ثابت کرده در فروش ستاره‌های جوان مهارت دارد و بعید است با این ارقام بازیکن درخشان خود را از دست بدهد.

پس از این 2 بازیکن خولین آلوارس، زوج مسی در خط حمله آلبی سلسته با 18 میلیون افزایش قیمت مواجه شده و جایگاه سوم را در رده‌بندی به خودش اختصاص داده است. یوشکو گواردیول هم با ارائه درخشانی که در خط دفاعی کرواسی داشت، رشدی 15 میلیونی را در قیمتش می‌بیند و اکنون با 75 میلیون یورو جزو گران‌ترین مدافعان فوتبال دنیاست. کودی گاکپو که به تازگی به جمع قرمزهای آنفیلد پیوسته هم با رشد 15 میلیونی در این زمینه در کنار گواردیول قرار می‌گیرد.

انگلیسی‌های همیشه گران

به طور کلی فضای فوتبال انگلیس و رسانه‌ها و مدیران برنامه بازیکنان انگلیسی به نوعی است که اغلب جوانان فوتبال این کشور خیلی زود به عنوان پدیده شناخته می‌شوند و با قیمت‌های سرسام‌آور به باشگاه‌های بزرگ می‌روند. بیش‌تر این پدیده‌ها در ادامه خریداران خود را مایوس می‌کنند اما تعدادی از آن‌ها هم هستند که به دفاع از ارزش خود در بازار نقل و انتقالاتی می‌پردازند.

جاد بلینگام و بوکایو ساکا 2 ستاره جوان تیم ملی انگلیس در جام جهانی که پیش از این هم به عنوان بازیکنان با ارزش شناخته می‌شدند با رشد 10 میلیونی و قرار گرفتن در جمع 10 بازیکن با بیش‌ترین رشد ارزش پس از جام جهانی 2022 باز هم از سوی ترانسفرمارکت گران‌تر معرفی شده‌اند.

بلینگام با این افزایش قیمت 110 میلیون یورو ارزش‌گذاری شده و ساکا به مرز 100 میلیون یورو رسیده است. با توجه به شرایط آرسنال و ساکا، این بازیکن چندان به جدایی از تیم باشگاهی‌اش نمی‌اندیشد اما بلینگام باز هم رقابت برای خریدش را سخت‌تر و فشرده‌تر کرده و نوید سود سرشاری را برای بوروسیا دورتموند در آینده می‌دهد.

گفتنی است این ارزش‌ها در سایت ترانسفرمارکت به صورت ماهانه به‌روز رسانی می‌شود و شاید برخی از باشگاه‌ها برای بهره بردن از رشد قیمت و جلوگیری از افت ارزش بازیکنان خود و رقم زدن بهترین فروش ممکن در همین پنجره تقل و انتقالاتی با مشتریان آن‌ها کنار بیایند. این موضوع به خودی خود یکی دیگر از دلایلی است که به تایید موفقیت برگزاری جام جهانی  در میانه رقابت‌های باشگاهی کمک می‌کند. 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی