|

تیم منتخب هفته سیزدهم لیگ برتر؛ استقلال 2 پرسپولیس 1

استقلال توانست با برد یک بر صفر برابر نفت خودش را هم امتیاز با پرسپولیس کند.

لینک کوتاه کپی شد

هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر به پایان رسید و 8 بازی در دو روز مختلف انجام شد و مطابق هر هفته برخی از بازیکنان با عملکرد خوبی که در ترکیب تیم‌هایشان داشتند توانستند تاثیرگذار باشند و به همین منظور مانند هر هفته تیمی منتخب از این نفرات تشکیل دادیم.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از پارس فوتبال؛ در زیر می‌خوانید:

دروازه‌بان: علیرضا بیرانوند (پرسپولیس)

هر چند روی کاغذ پرسپولیس نسبت به پیکان سردتر بود اما آنقدر رقیب ضد حملات دقیق داشت که حداقل دو بازیکن پرسپولیس، موقعیت‌های خطرناک رقیب را گوشزد کردند. در این میان بیرانوند ستاره‌ای بود که توانست تیم یحیی گل‌محمدی را در زمین حفظ کند و مقابل حملات خطرناک مهاجمان پیکان سیوهای بسیار موفقی داشته باشد. همین موضوع باعث شد بیرانوند در روز ناکامی خط آتش پرسپولیس در ترکیب تیم منتخب قرار بگیرد.

مدافع میانی: سامان فلاح(پیکان)

پیکان در حالی مقابل پرسپولیس صدرنشین قرار گرفت که تمام هم و غم سرخ‌پوشان پیروزی و فروریختن دژ دفاعی مستحکم پیکان بود. با این وجود خودروسازان که متشکل از جوانان است استعداد خود را نشان دادند و مانع گلزنی ستاره‌های حریف شدند. در این میان نقش سامان فلاح غیرقابل انکار بود. او با جایگیری مناسب در صحنه‌های مختلف یکی از عوامل موفقیت خط دفاع پیکان بود.

مدافع میانی: محمد ستاری(مس کرمان)

مس کرمان بعد از ناکامی در دربی کرمان راهی تبریز شد و بیشتر چشم به ضد حملات داشت. تراکتور هم قصد داشت با امتیاز میزبانی رقیب را آچمز کند. اما مدافعان میانی مس کرمان توانستند به همراه شهریاری دروازه تیم خود را بسته نگه دارند. در این میان ستاری در پست مدافع میانی خوب نشان داد و توانست در تیم منتخب جای بگیرد.

مدافع کناری: امید نورافکن(سپاهان)

در روزی که سپاهان مقابل نفت مسجد سلیمان با 4 گل آتش بازی کرد، امیدنورافکن از دقایق ابتدایی برای گلزنی بیقراری می‌کرد. او در موقعیت‌های مختلفی از طریق شوتزنی، ضربات شروع مجدد و…تلاش خود را انجام داد و در نهایت مزد تلاش خود را با گل دقایق پایانی مقابل نفتی‌ها گرفت. این بازیکن پاسخ خط خوردن از لیست کی‌روش را با عملکردش در میدان داد.

مدافع کناری: کوین یامگا(استقلال)

با وجود حضور حردانی در ترکیب استقلالی‌ها یامگا در سمت راست دفاع قرار گرفت. چرا که همواره مسلط در فاز دفاعی و خطرناک در فاز هجومی نشان داد. خصوصیاتی که کمتر مدافع کناری در فوتبال ایران آنها را همزمان با هم دارد. در روزی که استقلال تحت فشار شدید میزبان بود، یامگا مانند اکثر مسابقات کیفیت خوبی نشان داد و مزد  زحماتش را در ضربه پنالتی گرفت. این مدافع در دقیقه 86 پشت ضربه سرنوشت ساز قرار گرفت و حکم پیروی شاگردان ساپینتو را در روز خوب میزبان امضا کرد.

هافبک دفاعی: مهدی مهدی‌پور(استقلال)

اگر چه استقلال روز خوبی مقابل صنعت نفت آبادان نداشت اما مهدی مهدی‌پور کیفیت بالایی از خود ارائه داد. او در جریان مسابقه روند خوبی داشت و وظایف محوله را به خوبی انجام می‌داد. اما مهمترین دلیل انتخاب او استفاده مناسب از ضربات ایستگاهی بود که با هر کدام از آنها توان زیادی از رقیب میگرفت و هر بار تیمش را تا آستانه گلزنی پیش می‌برد. اگر شانس یار بود در یکی از ضربات ایستگاهی، توپ مهدی‌پور مستقیم به گل می‌رفت یا در صورت دقت محمدحسین مرادمند آبی‌پوشان روی ریباند صاحب گل می‌شدند. با این اوصاف مهدی پور در ترکیب تیم منتخب قرار گرفت.

هافبک کناری: فرشاد احمدزاده(سپاهان)

احمدزاده یکی از ارکان اصلی و فعال برد پُر گل سپاهان مقابل نفت مسجد سلیمان در هفته سیزدهم لیگ برتر بود. استارت گل اول سپاهان روی پاس بلند احمدزاده بود. در بقیه جریان مسابقه هم این هافبک با تجربه عملکرد بسیار خوبی از خود نمایش داد و دائما مشغول طراحی حملات مختلف بود که ثمره آن در نتیجه مسابقه دیده شد. با این اوصاف احمدزاده لایق حضور در ترکیب تیم منتخب هفته بود.

هافبک کناری: ابوالفضل رزاق پور(تراکتور)

اگر چه تراکتور در خانه مقابل مس کرمان متوقف شد اما رزاق پور با ارسال‌های خود بارها مهاجمان پرشورها را در آستانه فتح دروازه رقیب قرار داد. شاید اگر بازیکنان سرزن تراکتور دقت بیشتری به خرج می‌دادند مس بیش از دو گل دریافت می‌کرد. این بازیکن کناری با دوندگی زیاد و ارسالهای مناسب توانست در تیم منتخب هفته قرار بگیرد.

هافبک هجومی: محسن آذرباد(مس رفسنجان)

مس رفسنجان مقابل ملوان در هفته سیزدهم لیگ برتر با تساوی بدون گل متوقف شد اما نارنجی‌پوشان بارها تا یک قدمی گلزنی پیش رفتند. در این موقعیت‌ها آذرباد یا در نقش مهندس تیم دست به طراحی حملات می‌زد یا به مهاجمان تیم کمک می‌کرد. در این میان عملکرد خوب صادقی دروازه‌بان ملوان، مانع ثبت گل‌ شاگردان ربیعی شد.

مهاجم: شهریار مغانلو(سپاهان)

مغانلو زننده اولین گل سپاهان مقابل نفت مسجد سلیمان بود آنقدر زیبا و مسلط گلزنی کرد که اعتماد به نفس خط دفاع و دروازه‌بان حریف متزلزل شد. در جریان مسابقه بیشتر توپ‌هایی که به وی ختم شد به شکل خطرناکی روی دروازه نفتی‌ها فرود آمد و باعث آزار مدافعان حریف شد. با این اوصاف مغانلو هم سومین سپاهانی شد که در ترکیب تیم منتخب هفته جای گرفت.

مهاجم: ساسان انصاری(فولاد خوزستان)

فولاد خوزستان در غیاب مجید علیاری و علی قربانی با کمی مشکل در پست مهاجم تخصصی روبرو بود. با این حال ساسان انصاری از همان دقایق ابتدایی بازی برای تیمش موثر بازی کرد. در نهایت گل تساوی را به ثمر رساند تا فرشته نجات نکونام و مانع ثبت باخت خانگی دیگر شود. انصاری بازیکن قابل اتکایی در ترکیب فولاد تبدیل شده که روی ریتم هجومی تیمش تاثیر بسیار مثبتی دارد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی