|

یازده نکته مهم از بازی پرسپولیس- پیکان

از هفته سیزدهم لیگ برتر پرسپولیس و پیکان به دیدار یکدیگر می روند.

لینک کوتاه کپی شد

نیم فصل اول لیگ به هفته‌های پایانی خود نزدیک شده است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال360؛ در دیداری از هفته سیزدهم، پرسپولیس صدرنشین لیگ به مصاف پیکان خواهد رفت. این مسابقه روز یکشنبه ۴ دی از ساعت ۱۵:۳۰ در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. این مسابقه همچنان بدون حضور تماشاگر خواهد بود.

1- پرسپولیس با ۲۵ امتیاز در رده نخست جدول لیگ جای دارد. پرسپولیس با پیروزی در این دیدار قطعاً صدرنشین لیگ خواهد ماند ولی با از دست دادن امتیار بدون در نظر گرفتن بازی آلومینیوم اراک – گل گهر سیرجان در بدترین شرایط به رده دوم سقوط خواهد کرد.

2- پیکان در پایان هفته دوازدهم با ۱۲ امتیاز در رده دوازدهم قرار داشت  و با هر نتیجه‌ای در این هفته در رتبه پایین‌تر قرار نخواهد گرفت. پیکان در صورت پیروزی در این دیدار به رده یازدهم صعود خواهد کرد.

3- پرسپولیس در ۶ هفته اخیر به ۳ پیروزی، ۲ تساوی و یک شکست رسیده است. در سمت مقابل پیکان،‌ در ۶ بازی گذشته فقط ۲ امتیاز کسب کرده است. این تیم ۹ هفته است که رنگ برد را ندیده و طولانی‌ترین روند بدون پیروزی را در لیگ این فصل دارد.

4- بر اساس آمار«متریکا» پرسپولیس بهترین تیم لیگ در ارائه فوتبال مالکانه است. این تیم در درصد مالکیت توپ، تعداد پاس و دقت پاس رتبه نخست لیگ را دارد. پیکان پایین‌ترین بهره را در بین تیم‌های لیگ از حملات خود می‌برد و بدترین نرخ تبدیل شوت به گل را دارد. پیکان با ۶ گل زده بدترین خط حمله لیگ را دارد و پرسپولیس با ۵ گل خورده صاحب دومین خط دفاع برتر این فصل است.

5- پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر ۲۵ بار موفق به غلبه بر پیکان شده است که این بیشترین تعداد پیروزی تیمی مقابل تیم دیگر در تاریخ لیگ برتر است. پرسپولیس برابر پیکان به ۹ پیروزی متوالی دست یافته است. ۳ برد آخر پرسپولیس با اختلاف بیش از یک گل بوده است. 

6- یکی از نکات جالب این مسابقه تقابل یحیی گل‌محمدی و مجتبی حسینی است. این دو مربی سال‌های زیادی با هم همکار بوده‌اند. گل‌محمدی در ۴ مصاف با حسینی به ۳ پیروزی و یک تساوی دست یافته است. گل‌محمدی با ۱۲ بار غلبه بر پیکان هیچ تیمی را بیشتر از این شکست نداده است.

7- علی علیپور با ۶ گل بهترین گلزن تقابل‌های پرسپولیس و پیکان در لیگ برتر است. در ترکیب فعلی ۲ تیم، مهدی عبدی با ۴ گل بهترین آمار را دارد و در رده دوم گلزنان تاریخ مصاف‌های این دو تیم است.

8- یورگن لوکادیا با نمره متریکا ۷.۲۵ بهترین بازیکن پرسپولیس و سومین بازیکن برتر این فصل است ولی ظاهراً این بازیکن در ادامه فصل این تیم را همراهی نخواهد کرد. در ترکیب پیکان منصور باقری با نمره ۶.۹۹ بهترین کارنامه را دارد. در پرسپولیس یورگن لوکادیا با ۶ گل آقای گل لیگ است و در پیکان منصور باقری و دانیال جهانبخش با ۲ گل بیش از سایر بازیکنان گل زده‌اند. 

9- در ترکیب فعلی دو تیم سعید صادقی و سیامک نعمتی سابقه بازی در پیکان را دارند و در پیکان هم شرزود تمیروف در همین ابتدای فصل جاری بازیکن پرسپولیس بود. دانیال اسماعیلی‌فر و سینا اسدبیگی بازیکنان پرسپولیس هستند که سابقه همکاری با مجتبی حسینی را دارند و در پیکان به جز تمیروف، محمد ناصری هم قبلاً شاگرد گل‌محمدی بوده است.

10- پرسپولیس علاوه بر لوکادیا همچنان شیخ دیاباته را به دلیل آسیب‌دیدگی در اختیار ندارد.

11- مرتضی منصوریان داور این مسابقه است. منصوریان تاکنون در لیگ برتر ۲ بار دیدارهای پرسپولیس را قضاوت کرده که در هر ۲ مسابقه به پیروزی رسیده و ۴ مرتبه هم دیدارهای پیکان را سوت زده که در هیچ کدام از این دیدارها این تیم برنده نشده است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی