|

تیم ملی ایران چگونه می تواند از گروهش صعود کند؟

با وجود باخت سنگین برابر انگلیس، کماکان شانس صعود بسیار بالایی برای ایران وجود دارد.

لینک کوتاه کپی شد

شکست سنگین و پرمعنای ایران مقابل انگلیس در نخستین دیدارش در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، می‌توانست به معنای پایان کامل رویای صعود به مرحله دوم باشد اما گرت بیل، با گلزنی از روی نقطه پنالتی توانست علاوه بر بالا بردن امیدهای کشورش برای صعود، اندک شانس روی کاغذ ایران را به یک امید واقعی برای رسیدن به مرحله حذفی تبدیل کند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از خبر ورزشی؛ با توجه به تساوی ولز و امریکا و البته درنظر گرفتن این موضوع که این دو تیم هم شانس بسیار بسیار پایینی برای پیروزی مقابل انگلیس دارند، ایران می‌تواند با کسب چهار امتیاز از گروه خودش صعود کند.

هرچند با بازی ضعیف مقابل انگلیس کمتر کسی می‌تواند کسب یک پیروزی و یک تساوی مقابل ولز یا امریکا را خوش‌خیالی نداند، اما اگر مطابق انتظارات، ایران پس از بازی برابر انگلیس دوباره به سیستم اصلی خودش با کی‌روش برگردد، رقم خوردن چنین نتایجی آن چنان هم نشدنی نیست. چه اینکه ایران با همان فرم ۴۲۳۱ توانست مقابل اروگوئه و سنگال به برتری و تساوی دست پیدا کند.

با این حساب، اگر فرض را بر ناکامی امریکا و ولز در پیروزی مقابل انگلیس بگذاریم، ایران می‌تواند با کسب یک تساوی و یک پیروزی مقابل هر یک از دو حریف باقی‌مانده‌اش، به دور بعد صعود کند!

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی