|

یک استقلالی دیگر هم در جام جهانی قطر؟

کی روش اعتقاد زیادی به مدافع آبی‌ها دارد و احتمالا او راهی جام جهانی قطر خواهد شد.

لینک کوتاه کپی شد

کارلوس کی روش ۳‌ بازیکن استقلال را به شکل ناگهانی از اردوی تیم ملی کنار گذاشت و آنها را به تعطیلاتی غیرمنتظره فرستاد. «ابوالفضل جلالی» اما همچنان در اردوی تیم ملی باقی مانده و تا امروز همه موانع را از مسیر ملی‌پوش‌شدنش کنار زده است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از پارس فوتبال؛ داستان ابوالفضل و تیم ملی، یک ماجرای غافلگیرکننده است. بازیکنی که فصل گذشته جایی در ترکیب استقلال نداشت و شاید شکل منطقی‌اش این بود که همین تابستان باشگاه را ترک کند اما ماند و نه فقط در استقلال، که حتی در تیم ملی هم جایی برای خودش دست و پا کرد. جلالی چند روز به‌دلیل سرماخوردگی در اردوی تیم ملی غایب بود اما دوباره به اردو برگشت و در جلسه تمرینی تیم ملی شرکت کرد. ظاهرا همه‌چیز مهیا به‌نظر می‌رسد تا او یکی از مسافران نهایی جام جهانی قطر باشد. بعید نیست او با همین روند حتی خودش را به ترکیب اصلی تیم ملی نیز برساند. جلالی روبه‌روی اروگوئه مدافع چپ ثابت تیم ملی بود. شاید همان اعتمادبه‌نفس روبه‌روی ستاره‌هایی مثل فده والورده، کی‌روش را به سبک بازی جلالی علاقه‌مند کرد. بازیکنی که هنوز در تیم باقی مانده و برای بازی‌کردن در ترکیب، حتی بیشتر از ۲ هم‌تیمی‌اش یعنی روزبه چشمی و سیدحسین حسینی شانس دارد. چند ماه قبل حتی تصور این اتفاق نیز فراتر از غیرممکن بود.

ارزش کار جلالی زمانی بیشتر نمایان می‌شود که به ترافیک شدید سمت چپ خط دفاعی تیم ملی نگاه کنیم. در همین پست، میلاد محمدی با سابقه حضور ثابت در یک دوره از جام جهانی حضور دارد، احسان حاج‌صفی کاپیتان تیم ملی است و به‌زودی به سومین جام جهانی قدم می‌گذارد و امید نورافکن یکی از بهترین‌های لیگ بوده و در مرحله مقدماتی در ترکیب تیم ملی درخشیده است. رقابت با چنین بازیکنانی برای یک فوتبالیست کم‌تجربه مثل جلالی ساده نخواهد بود. قاعدتا تیم ملی نباید با ۴‌ مدافع چپ به قطر برود اما شاید بازی‌کردن احسان و امید در پست‌های مختلف، شرایط را برای ابوالفضل نیز راحت‌تر کند. او در حال تبدیل‌شدن به غافلگیری بزرگ کی‌روش در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است. ۴‌ سال قبل این مربی در حالی مجید حسینی را به جام جهانی برد که این بازیکن فقط در یک بازی پیراهن تیم ملی ایران را پوشیده بود. همین مدافع اما بعد از مصدومیت روزبه چشمی، ناگهان مرد ثابت ایران در جام جهانی شد و درخشش قابل‌توجهی نیز داشت. بعضی از غافلگیری‌ها مثل حسینی جواب دادند و بعضی‌های دیگر مثل خانزاده، سرانجام خوشی نداشتند. جلالی اما می‌تواند به مرور زمان مهره مهمی برای تیم ملی ایران باشد. در تیمی که به‌ندرت بازیکن جوان دارد، جلالی ۲۴ ساله یک فوتبالیست جوان به‌حساب می‌آید؛ بازیکنی که بدون‌شک کارلوس برای آینده تیمش روی او حساب ویژه‌ای باز خواهد کرد. دوران درخشش او در استقلال، کمی دیر شروع شد و این اواخر نیز مصدومیت و حضور مداوم در تمرین‌های تیم ملی، اوضاع را تحت‌تأثیر قرار داد. با این حال، جام جهانی، فعلا مهم‌ترین انگیزه زندگی این بازیکن جوان را می‌سازد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی