|

8 فوق ستاره ناکامی که قرار بود بمب های لیگ باشند!

چهره‌های ویژه نقل‌وانتقالات تابستانی نتوانسته‌اند در لیگ برتر روند خوبی تا پایان هفته یازدهم را داشته باشند.

لینک کوتاه کپی شد

تیم‌های لیگ برتر همواره پیش از شروع کار خود در جدول مسابقات، رقابت جذابی در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه دارند و سعی می‌کنند تا بتوانند با جذب ستاره و به اصطلاح ترکاندن بمب، خود را چهره‌ای موفق در بازار تابستانه نشان بدهند اما گاهی خریدهای پرسروصدای تابستانی انتظارات را برآورده نمی‌کنند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبال 360؛ در لیگ بیست‌ودوم حداقل 8 بازیکن پرسروصدا نتوانسته‌اند نظر هواداران خود را جلب کنند و کارنامه قابل‌قبولی از خود به جای بگذارند و با وجود ایجاد حواشی زیاد در هنگام ثبت نقل‌وانتقال آن‌ها، اما خبری از درخشش ویژه‌شان در لیگ بیست‌ودوم نیست و می‌توان به آن‌ها تا پایان هفته یازدهم، لقب «ناکام» را اختصاص داد.

مهدی قایدی

وینگر ریزنقش و خوش‌تکنیک آبی‌ها با انتقالی قرضی از شباب‌الاهلی به استقلال آمد تا هم بتواند یاری‌رسان شاگردان ریکاردو سا پینتو در لیگ بیست‌ودوم باشد و هم بتواند کادرفنی تیم ملی را مجاب به بازگشت دوباره‌اش به جمع ملی‌پوشان کرده و خود را در فهرست نهایی تیم ملی برای حضور در جام جهانی جای بدهد اما هیچ‌کدام از اهداف مهدی قایدی تا پایان هفته یازدهم محقق نشده و او نتوانسته روزهای خوبش در فوتبال ایران را تکرار کند.

قایدی در طول 11 مسابقه لیگ برتر و سوپرجام، در 7 بازی به عنوان بازیکن اصلی در ترکیب آبی‌ها به میدان رفته اما ماحصل تلاش وینگر استقلال تنها یک گل، یک پاس‌گل و البته کسب یک ضربه پنالتی بوده و در هفته‌های اخیر روند نزولی ستاره آبی‌ها باعث شده تا او جایی هم در فهرست تیم ملی برای حضور در جام جهانی نداشته باشد و به یکی از چهره‌های ناموفق لیگ بیست‌ودوم تا پایان هفته یازدهم تبدیل شود.

سجاد شهباززاده

مهاجم سابق سپاهان که سابقه آقای گلی در لیگ بیستم را در فوتبال ایران دارد، در نقل‌وانتقالات چهره ویژه‌ای بود و از سوی هر 2 باشگاه پرطرفدار پایتخت پیشنهاد بازی داشت و در حالی‌که شنیده می‌شد شهباززاده با مدیران باشگاه پرسپولیس به توافق رسیده اما در نهایت او با آبی‌پوشان پایتخت قرار خود را به امضا رساند تا در لیگ بیست‌ودوم شاگرد ریکاردو سا پینتو شود.

شهباززاده در هفته‌های آغازین لیگ بیست‌ودوم مهره مورد اعتماد ریکاردو سا پینتو بود اما رفته‌رفته با عملکرد ضعیف خود از ترکیب استقلال خارج شد و به مهره‌ای نیمکت‌نشین تبدیل شد. به طوری‌که در طول 10 بازی لیگ برتر و سوپرجام، شهباززاده فقط در 3 مسابقه در ترکیب اصلی آبی‌ها بوده و در 7 دیدار به عنوان یار جانشین به ترکیب استقلال اضافه شده اما نتوانسته تاکنون برای آبی‌پوشان پایتخت گل بزند یا گل بسازد تا دیگر چهره ناکام در اردوگاه آبی‌ها قلمداد شود.

صفا هادی

پدیده عراقی در ابتدای فصل در انتقالی پرسروصدا به جمع شاگردان قربان بردیف اضافه شد. هافبک جوانی که در سالیان اخیر شایعات زیادی درباره پیوستن او به استقلال یا پرسپولیس مطرح بود اما در نهایت با حضور بردیف در تراکتور، تصمیم به حضور در جمع سرخ‌پوشان تبریزی گرفت اما هیچ‌گاه صفا هادی نتوانسته انتظارات را برآورده کند و به مهره‌ای ثابت در ترکیب تراکتور تبدیل شود.

هافبک جوان تراکتوری‌ها در طول لیگ بیست‌ودوم فقط در 4 بازی فیکس بوده و در 3 مسابقه هم به عنوان یار جانشین به ترکیب سرخ‌پوشان تبریزی اضافه شده اما نگاهی به کارنامه صفا هادی نشان می‌دهد که او نتوانسته انتظاراتی که وجود دارد را برآورده کند تا نامش در بین چهره‌های ناموفق لیگ بیست‌ودوم قرار گیرد.

مانوئل فرناندز

هافبک سابق تیم ملی پرتغال یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین نقل‌وانتقالات تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران محسوب می‌شود. بازیکنی که بعد از حضور ژوزه مورایس در سپاهان تصمیم به امضای قرارداد با طلایی‌پوشان اصفهانی گرفت اما هیچ‌گاه نتوانست آن‌طور که انتظار می‌رود در ترکیب سپاهان بدرخشد و در جمع شاگردان مورایس موفق باشد.

فرناندز در طول 11 هفته برگزار شده از لیگ بیست‌ودوم فقط در 6 بازی برای سپاهان به میدان رفته و تنها در دیدار با نساجی مازندران موفق به گلزنی شده و در امر بازیسازی هم ناکام بوده تا با وجود ثبت یک انتقال پر سروصدا، هافبک طلایی‌پوشان اصفهانی نتواند انتظارات را برآورده کند. 

اشکان دژاگه

کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران یکی از خریدهای ویژه فولاد خوزستان در نقل‌وانتقالات تابستانی بود. دژاگه بعد از یک دوره ناموفق در الشحانیه قطر امیدوار بود در بازگشت دوباره به لیگ برتر فوتبال ایران بتواند روزهای خوبی را تجربه کند اما تا پایان هفته یازدهم، تنها در 2 بازی دژاگه در ترکیب اصلی فولاد به میدان رفته و در 5 مسابقه مهره جانشین بوده که نتوانسته عملکرد قابل‌قبولی از خود به جای بگذارد.

دژاگه در طول دوران حضورش در فولاد تنها یک‌بار در دیدار حساس مقابل تراکتور موفق به گلزنی برای تیمش شده و در سایر دیدارها در تاثیرگذاری در روند نتیجه‌گیری تیمش ناکام بوده تا نام او هم به جمع فهرست خریدهای ناموفق لیگ بیست‌ودوم تا پایان هفته یازدهم اضافه شود.

امین قاسمی‌‎نژاد

بمب نقل‌وانتقالات لیگ بیست‌ویکم بعد از یک دوره کاملاً ناموفق در استقلال، در ابتدای لیگ بیست‌ودوم رضایت‌نامه‌اش را گرفت و با توجه به حضور در فهرست مازاد ریکاردو سا پینتو، تصمیم گرفت تا در تیم دیگری فوتبال خود را دنبال کند و در نهایت با مدیران گل‌گهر به توافق قطعی رسید و امیدوار بود در این تیم سیرجانی بتواند به روزهای خوبش بازگردد.

قاسمی‌نژاد اما هیچ‌گاه گزینه اول امیر قلعه‌نویی برای حضور در ترکیب اصلی گل‌گهر در لیگ بیست‌ودوم نبوده و در 7 بازی به عنوان یار جانشین به ترکیب تیم سیرجانی اضافه شده اما نتوانسته تاثیرگذاری لازم را در ترکیب تیمش داشته باشد و کارنامه‌ای ناموفق بدون بدون ثبت گل و پاس‌گل تا پایان هفته یازدهم داشته است!

لوسیانو پریرا

مهاجم برزیلی و کهنه‌کار که در طول یک دهه اخیر در فوتبال ایران حضور داشته، برای لیگ بیست‌ودوم تصمیم گرفت تا چالش جدیدی را تجربه کند و با جدایی از فولاد خوزستان به جمع نارنجی‌پوشان رفسنجانی پیوست و امیدوار بود بتواند روزهای خوبش در فولاد را در مس رفسنجان تکرار کند اما شرایط برخلاف انتظار مهاجم برزیلی مسی‌ها پیش رفت و او نتوانسته عملکرد خوبی در تیم جدیدش داشته باشد.

پریرا که مهره‌ای ثابت در ترکیب مس رفسنجان بوده و در هر 11 مسابقه تیمش در لیگ بیست‌ودوم در ترکیب اصلی به میدان رفته، فقط در دیدار هفته اول مقابل نساجی مازندران موفق به گلزنی برای نارنجی‌پوشان شده و در سایر دیدارها ناکام در تاثیرگذاری در ترکیب تیمش بوده است تا نام او به فهرست بلندبالای خریدهای ناکام در لیگ بیست‌ودوم تا پایان هفته یازدهم اضافه شود.

آداما نیان

مهاجم سابق شارلروای بلژیک در ادامه ماجراجویی‌هایش تصمیم گرفت تا چالش حضور در فوتبال ایران بپذیرد و در تیم نساجی مازندران در لیگ بیست‌ودوم به میدان برود. آمادگی نیان اما در سطحی نبود که انتظار حمید مطهری برآورده شود و در طول 9 بازی لیگ برتر و سوپرجام، تنها در 3 مسابقه مهاجم مالیایی در ترکیب اصلی تیمش قرار گرفته است.

نیان که سابقه آقای گلی در لیگ دسته دوم فرانسه را دارد، هنوز در لیگ برتر فوتبال ایران موفق به گلزنی نشده و تنها در دیدار هفته هفتم مقابل نساجی و در جریان برتری 4 گله شاگردان مطهری توانست سازنده یکی از 4 گل تیمش باشد تا با توجه به ناکامی این مهاجم باتجربه در ترکیب تیم مازنی، نام هم به عنوان یکی از خریدهای پرسروصدا اما ناموفق مطرح شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی