|

انتقاد تند رییس لالیگا از سران لیگ برتر انگلیس

رییس لالیگا، معتقد است که هزینه‌ های گزاف باشگاه‌ های لیگ برتر انگلیس غیرقابل قبول است.

لینک کوتاه کپی شد

باشگاه‌های لیگ برتری به دلیل دریافت مبلغ قابل توجهی از حق پخش تلویزیونی در سال‌های اخیر هزینه‌های قابل توجهی را صرف خرید بازیکنان جدید و تقویت تیم‌شان کرده‌اند. 

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ این موضوع باعث شده است که حتی باشگاه‌های بزرگ حاضر در لیگ‌های اسپانیا، ایتالیا، آلمان و فرانسه قادر به رقابت با این باشگاه‌ها در بازار نقل و انتقالات نباشند. 

تباس تاکید دارد که دنبال کردن چنین الگویی باعث ایجاد مشکل برای سایر لیگ‌ها می‌شود و باید فکری برای بهبود این شرایط کرد. 

او روز جمعه در گفتگو با خبرنگاران در این باره اظهار داشت:«بررسی آمارهای مالی نشان می‌دهد که آنها 1200 میلیون یورو بیشتر از آنچه درآمد داشته‌اند هزینه کرده‌اند. بوندسلیگا 50 میلیون یورو کمتر از درآمدش هزینه کرده، ما 50 میلیون یورو بیشتر و ایتالیا هم 24 میلیون کمتر هزینه کرده است. به تفاوت‌ها با دقت نگاه کنید.»

رییس لالیگا با اشاره به تلاش لیگ‌ها برای بهبود عملکرد مالی گفت:«گردش مالی لالیگا چهار هزار میلیون یورو است. این مبلغ در بوندسلیگا هم در همین حدود و در لیگ برتر نزدیک به 7100 تا 7200 میلیون یورو است. واقعا چه اتفاقی در حالی رخ دادن است؟ چک‌هایی زیادی هستند که هر سال فروخته می‌شوند.»

تباس با مقایسه شرایط باشگاه‌های اسپانیایی و انگلیسی اضافه کرد:«گاهی فراموش می‌کنیم که اسپانیا 37 عنوان قهرمانی اروپایی در این قرن کسب کرده است. نزدیک‌ترین رقیب ما لیگ برتر با 13 قهرمانی است. ما 60 درصد جام‌های اروپایی 10 سال اخیر را به خود اختصاص دادیم اما چنین هزینه‌هایی فوتبال و شرایط اقتصادی این ورزش را به خطر می‌اندازد.»

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی