|

سه جای خالی و شش مدعی برای نوک حمله تیم ملی در قطر 2022

برای تصاحب 3 جای خالی دیگر فهرست مهاجمان تیم ملی رقابت جذابی میان ستارگان فوتبال ایران در جریان خواهد بود.

لینک کوتاه کپی شد

با افزایش تعداد نفرات در فهرست تیم ملی ایران در جام جهانی 2022 قطر، حالا رقابت جذابی برای حضور در خط حمله شکل گرفته است.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبال 360، یکی از تغییرات مهم انجام شده از سوی فیفا برای جام جهانی 2022 قطر، افزایش تعداد نفرات مجاز برای حضور در فهرست 32 تیم شرکت‌کننده در رقابت‌هاست. براساس دستورالعمل جدید، هر تیم می‌تواند 26 بازیکن در فهرست نهایی خود در جام جهانی داشته باشد. نکته مهم اینکه حتماً باید 4 دروازه‌بان در فهرست 30 نفره حضور داشته باشند.

کادرفنی تیم ملی فوتبال ایران با توجه به افزایش تعداد نفرات همراه تیم در جام جهانی، حالا یک چالش جذاب را در خط حمله خود خواهد داشت. مهدی طارمی و سردار آزمون، 2 ستاره بی‌جانشین خط حمله تیم ملی هستند که در صورت عدم مصدومیت، حضورشان در فهرست نهایی اسکوچیچ برای سفر به دوحه قطر نهایی بوده و برای تصاحب 3 جای خالی دیگر فهرست مهاجمان تیم ملی رقابت جذابی میان ستارگان فوتبال ایران در جریان خواهد بود.

«اللهیار» و بدشانسی مطلق

پدیده جوان فوتبال ایران که فصل خوبی را در هال‌سیتی آغاز کرده بود، امیدوار بود بتواند یکی از مسافران دوحه قطر باشد و همراه تیم ملی به جام جهانی سفر کند و بسیاری از سایت‌های آماری، صیادمنش را چهره ویژه ترکیب تیم ملی ایران دانسته بودند اما پارگی همسترینگ برای اللهیار صیادمنش دردسرساز شد و او نمی‌تواند همراه شاگردان اسکوچیچ به قطر سفر کند.

صیادمنش قرار است به‌زودی پای خود را به تیغ جراحان بسپارد و این جراحی باعث دوری حداقل 2 ماهه ستاره ایرانی از میادین می‌شود تا اللهیار صیادمنش نتواند در فهرست نهایی تیم ملی برای حضور در جام جهانی قرار گیرد، آن‌هم در شرایطی که پیش‌بینی می‌شد در کنار طارمی و آزمون، نام صیادمنش هم به صورت قطعی در فهرست نهایی اسکوچیچ جای گیرد. مصدومیت اللهیار البته رقابت برای حضور در فهرست تیم ملی را برای سایر مهاجمان به اوج خود رسانده است.

آماده‌باش به 6 ستاره؛ برای سفر به قطر بدرخشید!

اللهیار صیادمنش غایب بزرگ تیم ملی در جام جهانی قطر خواهد بود و اگر نام مهدی طارمی و سردار آزمون را در فهرست نهایی تیم ملی لحاظ کنیم، حالا برای 3 جای خالی در فهرست مهاجمان تیم ملی ایران، رقابت جذابی در ماه‌های منتهی به جام جهانی شکل خواهد گرفت.

تیم ملی فوتبال ایران در فاصله کمتر از 3 ماه تا آغاز جام جهانی 2022 قطر، در شرایط نامشخصی قرار دارد و بعد از برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال و انتخاب مهدی تاج، زمزمه‌هایی مبنی بر تغییر احتمالی اسکوچیچ و جانشینی کارلوس کی‌روش به گوش می‌رسد که این تغییرات می‌تواند در فهرست تیم ملی هم بسیار تاثیرگذار باشد.

کریم انصاری‌فرد، مهدی قایدی، کاوه رضایی، شهاب زاهدی، علی علیپور و شهریار مغانلو جدی‌ترین گزینه‌ها برای حضور در فهرست نهایی تیم ملی هستند. انصاری‌فرد که کاپیتان دوم تیم ملی بعد از احسان حاج‌صفی به‌شمار می‌رود، در ماه‌های گذشته در میادین حضور نیافته و بعد از قطع همکاری با تیم تیم آاک یونان، به تازگی به تیم اومونیا قبرس پیوسته تا مهاجم باتجربه تیم ملی در آستانه جام جهانی، شرایط تازه‌ای را تجربه کند. البته که در صورت انتخاب کی‌روش و با توجه به اعتقاد ویژه سرمربی پرتغالی به انصاری‌فرد، احتمال حضور او در فهرست تیم ملی افزایش پیدا می‌کند.

مهدی قایدی در بازگشت به استقلال، عملکرد قابل قبولی داشته و چشم‌انتظار تایید اسکوچیچ است تا دوباره به فهرست تیم ملی بازگردد و بتواند در جمع یوزهای ایرانی هم بدرخشد و اولین حضورش در جام جهانی را تجربه کند. کاوه رضایی بعد از مدت‌ها بلاتکلیفی، سرانجام تیم جدید خود را انتخاب کرد و به تراکتور پیوست اما با توجه به اینکه ماه‌ها از میادین فوتبالی دور بوده، کادرفنی تیم ملی درباره انتخاب او مردد هستند.

شهاب زاهدی و علی علیپور به عنوان دو لژیونر در لیگ‌های مجارستان و پرتغال، به‌دنبال اثبات شایستگی‌های خود هستند تا بتوانند مسافر جام جهانی قطر 2022 شوند. زاهدی و علیپور در اردوهای اخیر تیم ملی به صورت متناوب دعوت شده‌اند و قصد دارند تا از فرصت باقی‌مانده تا جام جهانی بهره ببرند و با درخشش در تیم‌های باشگاهی‌شان، جایگاه خود را در فهرست مسافران به قطر رزرو کنند.

شهریار مغانلو مهاجم باتجربه سپاهان هم دیگر گزینه در دسترس کادرفنی تیم ملی است. مغانلو در فصل جدید هنوز گلی نزده و فقط یک پاس گل در ترکیب سپاهان داشته و امیدوار است در روزهای باقی‌مانده تا شروع جام جهانی، بتواند روند گلزنی‌هایش را هم در جمع بازیکنان سپاهان آغاز کند تا ضمن جلب توجه کادرفنی تیم ملی، موفق شود راهی رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر شود. 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی