|

تازه ترین خبرها از نقل و انتقالات پرسپولیس یکشنبه 9 مرداد

بعد از ناکامی پرسپولیس در جذب کاسیانو، گل محمدی نام دو بازیکن دیگر را به باشگاه ارائه کرد تا برای جذب آنها اقدام شود.

لینک کوتاه کپی شد

یکی از این مهاجمان دارای مدیر برنامه ایرانی بوده و حتی سر مبلغ قرارداد و صدور رضایتنامه هم توافقات اولیه شد اما همچنان باشگاه پرسپولیس در مورد روند مذاکرات سکوت کرده است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از راهبرد معاصر؛ با توجه به طول کشیدن مذاکرات این باشگاه با کاسیانوی ۳۳ ساله و دخالت چندین ایجنت در روند این مذاکرات مسئولان پرسپولیس ترجیح داده اند برای جذب مهاجم خارجی تا زمانی که روند مذاکرات قطعی نشده اطلاع رسانی نداشته باشند اما این سکوت باشگاه به نوعی جای نگرانی هم دارد که آیا روند جذب بازیکن خارجی در مسیر نهایی شدن هست یا خیر.

از باشگاه پرسپولیس این طور خبر می رسد که باشگاه در حال رایزنی برای جذب دو بازیکن است و شاید تا پایان این هفته آنها خبر خوشی به هواداران و گل محمدی بدهند.

هر چند که از 21 مرداد لیگ شورع می شود و هنوز سرخپوشان مهاجم جذب نکرده و تا حضور نفر یا نفرات جدید در تمرینات این تیم زمان از دست شاگردان یحیی گل محمدی می رود.

سینا اسدبیگی هافبک فصل گذشته تیم فوتبال ذوب‌آهن چهارشنبه هفته گذشته با عقد قراردادی رسمی به پرسپولیس پیوست، موضوعی که به شدت مورد انتقاد مسئولان باشگاه ذوب‌آهن قرار گرفت و این باشگاه مدعی شد هافبک جدید سرخپوشان با این باشگاه قرارداد داخلی امضا کرده است.

اسدبیگی که مدتی در تمرینات پیش فصل ذوب‌آهن حضور داشت، ظاهراً پس از توافقی که مدیر برنامه‌هایش با مسئولان باشگاه ذوب‌آهن داشته قراردادی که از طریق «واتساب» برای او ارسال شده بود را امضا و عکس این قرارداد را به باشگاه ارسال کرده است،‌ اما پس از چند روز قرارداد جدیدی با باشگاه پرسپولیس به امضا رساند. گفته می‌شود دلیل اسدبیگی برای عقد قرارداد جدید با پرسپولیس عدم واریز مبلغ مورد توافق در تاریخ تعیین شده برای فصل جدید بوده است.

باشگاه ذوب‌آهن اعلام کرده از اسدبیگی به کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال شکایت خواهد کرد اما هنوز اقدامی رسمی از سوی باشگاه اصفهانی انجام نشده و این باشگاه در حال استعلام از مراجع مربوطه است.

در صورتی که ذوب‌آهن به صورت رسمی از اسدبیگی و باشگاه پرسپولیس شکایت کند، کمیته وضعیت و فدراسیون فوتبال برای تعیین تکلیف این پرونده به احتمال بسیار زیاد از فیفا استعلام خواهد گرفت. باید دید در نهایت چه سرنوشتی در انتظار این پرونده خواهد بود.

مهدی عبدی و حامد پاکدل آمار بدی در گلزنی ندارند اما پرسپولیس در کنار آنها مهاجمی با خصوصیات شهریار مغانلو می‌خواهد. گادوین منشا که کوچک‌ترین شباهتی نداشت، اما شیخ دیاباته می‌توانست گزینه خوبی باشد.

یحیی گل‌محمدی در اعتراض به مدیران باشگاه پرسپولیس گفته: «گادوین منشا را مفت از دست دادیم.» اشاره او به تلاش باشگاه برای جذب آقای گل فصل گذشته لیگ برتر است که البته به جایی نرسید و منشا در مس رفسنجان باقی ماند. حالا یحیی که آشکارا با مدیریت زاویه پیدا کرده، از کف رفتن شانس همکاری با منشا را یک نمره منفی در کارنامه درویش و شرکا به شمار می‌آورد. از سوی دیگر اما در این مدت بارها زمزمه‌هایی در مورد توافق نهایی پرسپولیسی‌ها با شیخ دیاباته، مهاجم پیشین استقلال و الغرافه منتشر شده؛ توافقی که گویا یحیی گل‌محمدی در چندین مرحله آن را رد کرده است. حتی عده‌ای عقیده دارند کار کادرفنی و مدیریتی باشگاه در زمینه جذب مهاجم به نوعی به لج و لجبازی کشیده است؛ این یعنی همانطور که باشگاه نتوانست منشا را بگیرد، یحیی هم دیاباته را رد کرد!

نمی‌دانیم چنین تفسیری درست است یا نه، اما شاید مقایسه عملکرد فصول اخیر این دو مهاجم گویا باشد و نشان بدهد کدام‌یک از آنها حداقل روی کاغذ می‌توانست خرید جذاب‌تری برای پرسپولیس باشد. گادوین منشا فصل گذشته طی ۲۷ بازی ۱۴ گل برای مس زد که البته نیمی از آنها از روی نقطه پنالتی بود. شیخ دیاباته اما در همین بازه زمانی در لیگ ستارگان قطر طی ۱۶ بازی ۱۱ گل برای الغرافه به ثمر رساند. به‌عبارت دیگر میانگین گلزنی منشا ۰.۵۱ صدم بوده درحالی‌که دیاباته میانگین ۰.۶۸ گل در هر بازی را به ثبت رسانده است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی