|

صحبت های جالب پیشکسوت استقلال در مورد کمک سلطانی‌فر به پرسپولیس

کاپیتان سابق استقلال می‌گوید: من معتقدم سلطانی‌فر وزیر سابق فقط در یک مورد و آن هم انتخاب مدیران بهتر به پرسپولیس کمک کرد.

لینک کوتاه کپی شد

در فاصله ۳ هفته مانده به پایان لیگ بیست و یکم، استقلال تهران موفق شد با برتری ۲ بریک مقابل فولاد خوزستان، قهرمانی خود را قطعی کند.

 به گزارش «شایانیوز» و به نقل از خبرورزشی؛ صادق ورمزیار کاپیتان سابق استقلال در این رابطه می‌گوید: «سه ضلع مثلث قهرمانی استقلال در این فصل خوب و هماهنگ عمل کردند تا بعد از سال‌ها قهرمان لیگ برتر شویم و...»

همچنین مدافع چپ تکنیکی سال‌های نه چندان دور آبی‌ها حرف‌های دیگری هم زد که خواندن آن خالی از لطف نیست؛

قهرمانی استقلال آن هم پس از حدود یک دهه را چطور ارزیابی می‌کنید؟

قبل از هرچیز می‌خواهم این قهرمانی را به هواداران و همه استقلالی‌ها تبریک بگویم.  فکر می‌کنم استقلال و فرهاد مجیدی مزد زحمات زیاد خود را گرفته و توانست به آنچه استحقاقش را داشت برسد. به نظر همه کارشناسان، تیم مجیدی شایسته ترین تیم برای قهرمانی لیگ برتر بود.

عامل اصلی این قهرمانی چه بود؟

یک عامل نمی‌تواند هیچ تیمی را قهرمان کند. به نظرم سه ضلع مثلث خوب کار کردند. این مثلث شامل مدیریت، کادرفنی و بازیکنان می‌شود و پس از سال‌ها ما سه ضلع هماهنگ داشتیم که در نهایت منجر به قهرمانی استقلال شد.

برخی از هواداران استقلال مدعی بوده اند در سال‌های گذشته سلطانی‌فر وزیرورزش سابق به قهرمانی‌های پرسپولیس کمک کرده است؟

نه، من معتقدم سلطانی‌فر وزیر سابق فقط در یک مورد و آن هم انتخاب مدیران بهتر به پرسپولیس کمک کرد. مدیرانی که برای استقلال انتخاب شدند واقعا ضعیف بودند و نتوانستند به این تیم کمک کنند. از این ناحیه لطمات زیادی خوردیم.

بسیاری از کارشناسان می‌گویند استقلال خریدهای خوب و مناسبی هم داشت. این موضوع را چقدر در حاصل شدن این قهرمانی دخیل می‌دانید؟

به نظرم استقلال در همه خطوط خریدهای خوبی داشت. خیلی زود در نیم فصل اول بار خودش را بست و دیگر اجازه نداد تیمی نزدیکش شود. ما از درون دروازه در نیم فصل اول با حسین حسینی و رشید مظاهری دو بازیکن آماده داشتیم تا خط حمله و...

اما به رشید که در نیم فصل اول خیلی بازی نرسید؟

به هر حال حضور یک گلر با تجربه با سابقه ملی در رقابت به وجود آمده و آمادگی حسین حسینی تأثیرگذار بود. در نیم فصل هم مهره‌های خوبی مثل صالح حردانی خریداری شدند و در مجموع استقلال خیلی هوشمندانه بازیکن خرید.

اعتقاد جالب یک استقلالی در مورد کمک سلطانی‌فر به پرسپولیس/ فقط این مورد به نفع سرخ‌ها بود!

نقش گابریله پین در موفقیت استقلال چه بود؟

به نظرم این هم از هوشمندی فرهاد مجیدی بود که یک دستیار با تجربه و کار بلد را به کار گرفت. گابریله پین دفاع یا فوتبال ایتالیایی را به بهترین شکل ممکن با خود به استقلال آورد. استقلال هم کم گل می‌خورد و هم خوب دفاع می‌کند و با این دو فاکتور هم به قهرمانی رسید.

بهترین بازیکن استقلال چه کسی بود؟

واقعا بی انصافی است اگر از یک بازیکن فقط بخواهیم اسم ببریم. همه بچه‌ها خوب بودند و در این قهرمانی نقش داشتند. حالا شاید دو سه بازیکن بیشتر دیده شدند اما استقلال یک تیم خوب و فوق العاده بود.

یکی از این بازیکنان بیشتر دیده شده امیرحسین حسین زاده است. آیا او توانست جای خالی مهدی قایدی را پُر کند؟

من می‌دانم این پسر چه پتانسیلی دارد و خیلی می‌تواند پیشرفت کند. او به اندازه خودش خوب بود و مطمئن هستم درآینده بیشتر از این هم از او خواهیم شنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی