|

خلاصه بازی استقلال-فولاد خوزستان چهارشنبه ۸ دی، هفته دوازدهم لیگ برتر

استقلال در ورزشگاه آزادی به دیدار فولاد خوزستان رفت.

لینک کوتاه کپی شد

در آخرین دیدار هفته دوازدهم، استقلال و فولاد در یکی دیگر از دیدارهای حساس هفته به مصاف هم رفتند. این بازی که فشرده، فیزیکی و پایاپای دنبال می شد، با تک گل زیبا و دیدنی مهدی مهدی پور به سود آبی های پایتخت به پایان رسید تا تیم فرهاد مجیدی صدرجدول رده بندی را حفظ کند.

به گزارش <<شایانیوز>>؛ بازی در نیمه اول صحنه خاصی نداشت. بجز حواشی کنار زمین و اعتراضات به داوری، 45 دقیقه ابتدایی نکته خاصی در پی نداشت. در یکی از حملات استقلالی ها، ارسال مهدی پور به روی دروازه با ضربه سر حسین زاده همراه شد که توپ با اختلاف بسیار کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. 

در ادامه نیز لوسیانو پریرا در موقعیتی تک به تک با دروازه استقلال قرار گرفت که سیدحسین حسینی با واکنشی دیدنی این توپ را مهار کرد. در ادامه نیز، این بازی اتفاق خاصی نداشت و توپ اغلب در میانه میدان بین بازیکنان دو تیم رد و بدل می شد تا بازی در نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم بازی باز هم بدون اتفاق خاصی دنبال می شد تا اینکه شوت سرکش و استثنایی مهدی پور، قفل دروازه ها را شکست. پرتاب اوت سلمانی به حسین زاده رسید و این بازیکن نیز توپ را مهدی پور سپرد. هافبک اصفهانی استقلالی ها تصمیم گرفت تا از فاصله 35 متری دروازه فولاد را تهدید کند. او با شوتی سرکش و غیرقابل مهار که به گوشه دروازه رفت، به شکل خارق العاده ای دروازه مرادیان را باز کرد و استقلال را پیش انداخت.

در ادامه فولاد فرصت فوق العاده ای برای رسیدن به گل تساوی داشت ولی این اتفاق رخ نداد. ضربه کاشته ای برای شاگردان نکونام به دست آمد که ارسال تند و تیز پاتوسی در دهانه دروازه به حسینی رسید که سنگربان آبی ها با یک دفع بد توپ را مقابل پای بوحمدان انداخت و این بازیکن قدر فرصت بزرگ به دست آمده را ندانست و شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقایق پایانی فولاد برای رسیدن به گل تساوی به شدت حملاتش افزود که روی یکی از این حملات غافلگیر شد و سینا شاه عباسی مجبور شد مانع از تک به تک شدن امیرحسین حسین زاده شده و با سرنگون کردن این بازیکن، کارت قرمز مستقیم دریافت کرده و از زمین بازی اخراج شود.

بازی در لحظات پایانی بسیار حساس و مهیج دنبال شد و استقلال از تک گل ارزشمند خود دفاع کرد و در نهایت با گل زیبای مهدی پور توانست 3 امتیاز این بازی را از آن خود کرده و صدر جدول رده بندی و فاصله 3 امتیازی با رتبه دوم را حفظ کند و نکونام نیز سرانجام پس از 16 بازی، یک بار دیگر برابر فرهاد مجیدی تن به شکست داد.

ترکیب استقلال:
سید حسین حسینی
محمد حسین مرادمند
سیاوش یزدانی
عارف آقاسی
زبیر نیک نفس
مهدی مهدی‌پور
جعفر سلمانی
امیر حسین حسین‌زاده
آرمان رمضانی
کوین یامگا
رودی ژستد
سرمربی: فرهاد مجیدی

ترکیب فولاد:
احسان مرادیان
میلاد بدرقه
مهران موسوی
سینا شاه‌عباسی
صالح حردانی
حمید بوحمدان
محمد آبشک
محمدرضا عباسی
آیاندا پاتوسی
ساسان انصاری
لوسیانو پریرا
سرمربی: جواد نکونام

شرح گل ها:

استقلال یک – فولاد صفر (دقیقه 58: مهدی مهدی پور): پاس امیرحسین حسین زاده به مهدی پور رسید و این بازیکن از فاصله ای بسیار دور و بیش از 35 متری با شلیکی دیدنی و استثنایی یک گل باورنکردنی را به ثمر رساند و توپ او به کنج دروازه مرادیان رفت تا آبی ها با یک گل دیدنی از حریف خود پیش بیفتند.

خلاصه بازی

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی