|

کوین یامگا مدافعی که همه برنامه های مجیدی را بهم ریخت

حضور کوین یامگا و قابلیت‌های تهاجمی اش باعث شده فرهاد مجیدی در سیستم مورد نظرش برای استقلال هم دست ببرد.

لینک کوتاه کپی شد

استقلال در هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر با ۲ گل برابر ذوب آهن در دیداری خارج از خانه به برتری رسید. ستاره تیم آبی پوش تهرانی در آن بازی، کوین یامگا، خرید خارجی و جدید استقلال بود که موفق شد هر دو گل تیمش را بزند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فرارو، یامگا اگرچه مدافع راست تخصصی است، ولی به صلاحدید و ابتکار فرهاد مجیدی در خط حمله استقلال به میدان رفت و برترین بازیکن زمین هم بود. حضور کوین یامگا و قابلیت‌های تهاجمی اش حالا باعث شده فرهاد مجیدی در سیستم مورد نظرش برای استقلال هم دست ببرد. این مربی که از مدت‌ها قبل به ارائه سیستم ۲-۵-۳ گرایش داشت با اضافه شدن یامگا، این سیستم را به ۳-۴-۳ تغییر داده و حداقل در بازی برابر ذوب آهن نتیجه اش را گرفته است.

در دیدار برابر ذوب آهن و در نیمه نخست، فرهاد مجیدی از مطهری، یامگا و حسین زاده در خط حمله استفاده کرده. هرچند که در نیمه دوم، با خروج مطهری، این سیستم دوباره به ۲ مهاجم تغییر کرد، ولی به نظر می‌رسد مجیدی و استقلال در بازی‌های پیش رو، به ویژه در همین بازی امروز برابر تراکتور هم دوباره با سیستم ۳-۴-۳ به میدان بروند. فرمولی که شاید در ادامه بازی دوباره دستخوش تغییر شود، ولی هرچه که باشد قابلیت‌های متفاوت یامگا، دست فرهاد مجیدی برای ارائه بازی و سیستم‌های متفاوت را بازتر کرده است.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی