|

اولین قدم‌های آجورلو در استقلال؛ تا 1403 با فرهاد

مصطفی آجرلو مدیرعامل تازه استقلال در بدو ورود، تصمیماتی گرفته که به نظر می‌رسد همگی به نفع فرهاد مجیدی، سرمربی فعلی باشگاه هستند.

لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل تازه استقلال پس از حاشیه‌های زیاد، سرانجام انتخاب شد و مصطفی آجورلو قرار است نفر اول باشگاه استقلال باشد. مدیرعاملی که در کارنامه او، تجربه موفق پاس و ناکامی استیل آذین دیده می‌شود. آجورلو استقلال را در شرایط عجیبی تحویل گرفته است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360، انتظار قهرمانی استقلال در لیگ برتر به 9 سال می‌رسد، آن‌ها از لیگ قهرمانان آسیا حذف شده‌اند و رابطه بد مدیرعامل و کادر فنی، حاشیه همیشگی استقلال به حساب می‌آید. مدیرعامل تازه استقلال در بدو ورود، تصمیماتی گرفته که به نظر می‌رسد همگی به نفع فرهاد مجیدی، سرمربی فعلی باشگاه هستند.

تا 1403 با فرهاد

پس از حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا، شایعه برکناری فرهاد مجیدی جدی‌تر از همیشه مطرح شد. مجیدی و احمد مددی، رابطه خوبی با هم نداشتند و بعضی از اعضای هیات مدیره هم مخالف سرمربی فعلی محسوب می‌شدند. آجورلو در اولین روز مدیریت، از مجیدی حمایت قاطع کرد و پس از جلسه با او، دو طرف برای تمدید قرارداد تا سال 1403 به توافق رسیدند. موضوعی که مجیدی را برای سه فصل آینده، روی نیمکت استقلال نگه می‌دارد.

تمدید قرارداد مجیدی، هنوز شکل رسمی پیدا نکرده اما بر اساس این توافق قرارداد تازه‌ای با سرمربی استقلال امضا می‌شود که او تا سه فصل آینده، سرمربی این تیم باقی بماند. موضوعی که کار را برای برکناری مجیدی توسط مخالفانش در هیات مدیره هم سخت‌تر می‌کند.

پست تازه برای فرزاد

جایگاه فرزاد مجیدی در استقلال، یکی از حاشیه‌های این تیم در فصل گذشته بود. او در استقلال، نقش مدیر اجرایی را داشت و به سرپرست تیم کمک می‌کرد. نامشخص بودن شرح وظایف او در استقلال، باعث شد مخالفان فرهاد طعنه‌های زیادی به حضور برادر او در باشگاه بزنند. آجورلو در احکامی خارج از ساعت اداری، سرپرستی تازه برای استقلال معرفی کرد و بیژن طاهری این پست را به دست آورد.

اجلال نصیری هم پست مدیر اجرایی را گرفت و فرزاد مجیدی، پست‌های سابق را در اختیار ندارد. در عوض، او از فصل آینده قرار است به عنوان مربی، در کنار برادرش حضور داشته باشد و به کادر فنی استقلال اضافه می‌شود. پستی تازه، که او را به تیم نزدیک‌تر می‌کند و شرح وظایفی مشخص، به برادر سرمربی تیم می‌دهد.

طعنه به مددی

آجورلو علاوه بر تمدید قرارداد فرهاد مجیدی و انتخاب فرزاد مجیدی به عنوان مربی، در مصاحبه به عنوان مدیرعامل استقلال هم اعلام کرد قصد ندارد رابطه‌ای شبیه مددی با کادر فنی داشته باشد. او از مجیدی حمایت کرده و سرمربی تیمش را، بهترین گزینه برای هدایت باشگاه می‌داند؛ «مدیریت باشگاه عوض شده و نقطه نظرات هم نسبت به قبل متفاوت است. تمام فکر و ذکر ما ابقای فرهاد مجیدی و ایجاد وحدت بین هواداران است.

انشاالله بتوانیم با همکاری یکدیگر مشکلات و معضلات را حل کنیم و اگر مشکلی هست با خرد جمعی برطرف شود تا رضایتمندی هواداران به دست بیاید». با این شرایط، فرهاد مجیدی را می‌توان برنده اصلی تغییرات مدیریتی استقلال دانست. او حالا به جای نگرانی بابت کنار گذاشته شدن از استقلال، می‌تواند برای آینده‌ای طولانی در باشگاه محبوبش، برنامه‌ریزی کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه