|

موج تغییرات به سرخ‌پوشان هم می‌رسد؟

با توجه به مدل انتخاب مدیرعامل استقلال، احتمالاً مدیرعامل پرسپولیس هم بعد از بازی الهلال عربستان منصوب خواهد شد.

لینک کوتاه کپی شد

از زمان روی کار آمدن دولت جدید و انتخاب وزیر ورزش، صحبت‌های زیادی درباره انتخاب مدیرعامل جدید سرخابی‌ها و هیئت مدیره آن‌ها مطرح شد. در سال‌های اخیر معمولاً روند تغییرات مدیریتی پرسپولیس سریعتر و منظم‌تر انجام شده است، اما این بار استقلالی‌ها زودتر تعیین تکلیف شدند.

به گزارش«شایانیوز» به نقل از میزان، احمد مددی مدیرعامل باشگاه استقلال در روز ۲۷ شهریورماه سال جاری از سمت خود استعفا کرد. ۶ روز بعد از این استعفا، وزیر ورزش مدیریت استقلال را به مصطفی آجورلو واگذار کرد. در حال حاضر وضعیت مدیریت و هیئت مدیره استقلال روشن است. البته پیش از بازی الهلال موضوع انتخاب مدیرجدید برای آبی‌پوشان مطرح بود که وزیر ورزش، انتخاب آجورلو را تکذیب کرده بود؛ با این حال بعد از بازی با الهلال وزیر ورزش مدیر جدید را تعیین کرد.

برخلاف سال‌های گذشته وضعیت مدیریتی پرسپولیس هنوز شفاف نیست، در روز ۱۴ شهریور سال جاری جعفر سمیعی از سمتش استعفا کرد. تنها ۲ روز بعد مجید صدری به عنوان سرپرست مدیرعاملی پرسپولیس برگزیده شد. از آنجا که صدری بازنشسته است نمی‌تواند به عنوان مدیرعامل پرسپولیس منصوب شود.

در همین راستا نام محمد دادکان و حبیب کاشانی نسبت به سایر گزینه‌ها پررنگ است؛ اما از آنجایی که باشگاه پرسپولیس درگیر رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیاست، فعلاً وزیر ورزش قصد اجرایی کردن تغییرات در پرسپولیس را ندارد. با این اوصاف احتمالاً از هفته دوم لیگ برتر باید منتظر شروع تغییرات در ترکیب مدیریت سرخ‌پوشان هم باشیم. بنابراین نتیجه پرسپولیس مقابل الهلال عربستان و جو هواداری در تعیین مدیر جدید این تیم می‌تواند تاثیرگذار باشد؛ به ویژه اینکه سجادی قصد ندارد در ابتدای راه وزارتش مقابل هواداران سرخابی قرار بگیرد. نباید فراموش کرد که سجادی در میان نمایندگان مجلس مخالفان جدی زیادی دارد.

با اینکه بعضی از اطرافیان وزیر ورزش به دادکان پیشنهاد مدیریت پرسپولیس را داده‌اند، اما رابطه کاشانی به دولت نزدیک‌تر به نظر می‌رسد؛ هر چند کاشانی دادکان را برای تصدی مدیریت باشگاه پرسپولیس مستحق‌تر دانسته است. 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه