|

نگاهی به تقابل‌های استقلال و الهلال در سال های اخیر

استقلال در آسیا، بیشتر از هر تیمی برابر الهلال قرار گرفته حالا تیم مجیدی برای دوازدهمین بار سه شنبه به مصاف این تیم می رود.

لینک کوتاه کپی شد

مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا با رویارویی استقلال و الهلال استارت می‌خورد. نبردی بین دو تیم از بهترین‌های تاریخ این رقابتها که بیش از یک بار قهرمان شده اند و ستاره هایش را تصاحب کرده‌اند. استقلال در آسیا، بیشتر از هر تیمی برابر الهلال قرار گرفته است. تیم مجیدی برای دوازدهمین بار با الهلال بازی می‌کند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبالی، در 11 رویارویی قبلی، استقلال 5 بار برنده شده، 4 برد به سود الهلال ثبت شده و 2 بازی با تساوی در 120 دقیقه به پنالتی کشیده شده و هر 2 بار با برتری تیم عربستانی به پایان رسیده است. 7 رویارویی دو تیم در لیگ قهرمانان بوده شامل 4 برد برای استقلال و 3 برد برای الهلال.

1/ الهلال یک- استقلال صفر

  استقلال به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در اولین گام برابر الهلال قرار گرفت و با یک گل شکست خورد. 

2/ الهلال یک- استقلال یک

  استقلال برای دومین سال پیاپی به فینال رسید. تیم پورحیدری با گل امیر هاشمی‌مقدم از الهلال جلو افتاد اما گل مساوی را خورد و نتیجه بازی به ضربات پنالتی کشیده شد. مهدی فنونی‌زاده و صادق ورمزیار، پنالتی‌های‌شان را گل کردند ولی رضا حسن‌زاده، صمد مرفاوی و عباس سرخاب ضربات اول، چهارم و پنجم را از دست دادند. الهلال فقط پنالتی اولش را از دست داد و با گل کردن 3 ضربه بعدی، برای اولین بار قهرمان آسیا شد.

3/ الهلال صفر- استقلال صفر

  منصور پورحیدری تیمش را به جمع 4 تیم برتر جام برندگان جام آسیا رساند ولی انتصاب علی فتح‌الله‌زاده، درنهایت روی نام او خط قرمز کشید و استقلال با ناصر حجازی راهی عربستان شد. محمود فکری و مهدی پاشازاده به دلیل عدم صدور ویزا، در این سفر همراه استقلال نبودند. تساوی بدون گل دو تیم در نیمه نهایی تا دقیقه 120 ادامه داشت و تعیین فینالیست بازهم به ضربات پنالتی کشید و این بار هم الهلال برنده و راهی فینال شد. برای استقلال، بهروز پرورش‌خواه، ادموند اختر، جواد زرینچه و علیرضا منصوریان پنالتی‌های‌شان را گل کردند. ضربات علی اکبریان، بهزاد غلامپور و سیروس نعمتی‌نژاد هم هدر رفت. تنها 2 ضربه پنالتی الهلال از دست رفت: خمیس عویران و محمد سلومی.

4/ استقلال 2- الهلال یک

  مرحله یک‌چهارم نهایی به صورت متمرکز در ابوظبی برگزار و استقلال بایستی با الهلال، العین و کوپکتداق روبرو می‌شد. تیم حجازی در بازی اول با دو گل فرهاد مجیدی و سیروس دین‌محمدی موفق به شکست دادن الهلالی شد که تنها یک بار با ضربه جاسم الهویدی کویتی به دروازه برومند رسید. استقلال در این بازی با اخراج رضا حسن‌زاده، حدود 50 دقیقه را 10 نفره بازی کرد.

5/ الهلال 3- استقلال 2

  یک بار دیگر استقلال و الهلال در امارات به هم رسیدند ولی این بار در لیگ قهرمانان آسیا. تیم رولند کخ با گل‌های یدالله اکبری و علی سامره، 2 بار پیش افتاد ولی درنهایت هت تریک پاتریک سوفو، الهلال را برنده بازی کرد. در این بازی، تنها حضور وحید شمسایی با پیراهن استقلال روی چمن رقم خورد.

6/ استقلال 2- الهلال یک

  آخرین بازی استقلال در مرحله گروهی برابر الهلال در عربستان بود. در شب درخشش عجیب و غریب مهدی رحمتی، تیم قلعه‌نویی باخت یک صفر را با گل‌های پژمان منتظری و آرش برهانی برد. هر 2 پاس گل را مجتبی جباری داد.

7/ الهلال یک- استقلال صفر

  دو تیم بلافاصله در دور برگشت و در آزادی به مصاف هم رفتند. تیم قلعه‌نویی در شبی که انواع و اقسام موقعیت‌ها را از دست داد، در خانه یک صفر باخت. بعد از این بازی بود که سرمربی وقت استقلال اصطلاح «بدتر از مردم کوفه» را نثار برخی از هواداران تیمش کرد.

8/ استقلال یک- الهلال صفر

  رونمایی از اولین گل مامه تیام؛ استقلال این بازی را در زمین ثالث برنده شد. گل به نام تیام ثبت شد ولی نباید از دخالت موثر مدافع الهلال (الحفیظ) هم گذشت که به جای دفع توپ، آن را به تور دروازه حبسی رساند.

9/ استقلال یک- الهلال صفر

  الهلال برای اولین بار در لیگ قهرمانان آسیا نتوانست از حریفش در مرحله گروهی امتیاز بگیرد. استقلال این بار هم با یک گل برنده شد. وریا غفوری در بهترین روزهای دوران فوتبالش، در آسیا هم گل می‌زد و کسی حریفش نمی‌شد.

10/ استقلال 2- الهلال یک

  دو تیم بازهم در مرحله گروهی به هم رسیدند. بازی رفت را استقلال با گل‌های پژمان منتظری و علی کریمی برد. هر دو گل روی ضربات آزاد به دست آمد.

11/ الهلال یک- استقلال صفر

  الهلال این بار حفظ آبرو کرد و دبل نشد. تک گل جووینکو، 3 امتیاز بازی برگشت را به حساب تیم عربستانی واریز کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه