|

بازار در مسیر صعود؟

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 15 شهریور

بررسی روند معاملات در روزهای گذشته حکایت از آن دارد که خالص خرید حقیقی در بورس تهران رو به‌افزایش است

لینک کوتاه کپی شد

امروز یکشنبه 14 شهریور بازار سهام با اصلاح شاخص کل و هم‌وزن مواجه شده است در پایان معاملات روز جاری بازار شاخص با حدودا سه هزار و 787 واحد منفی در محدوده یک میلیون و ۵۳7 هزار واحد قرا گرفته است. شاخص هم‌وزن هم امروز با 2562 واحد مثبت در کانال ۴۶۶ هزار واحد قرار گرفته است. امروز نمادهای فولاد، شستا، فملی بیشترین تاثیر منفی را در شاخص گذاشتند و بیشترین تراکنش هم برای شستا، برکت و شبندر ثبت شده است.

گروه سیمانی امروز تحت تاثیر اخبار منتشر شده درباره پایین آمدن قیمت به دلیل عرضه سیمان در بورس کالا با سیگنالی منفی رو به رو شده و بیشتر نمادهای این گروه قرمزپوش هستند.

همچنین امروز گروه فرآورده‌های نفتی هم روند منفی را دارند و بیشتر نمادهای این گروه با عرضه و کاهش قیمت مواجه شدند. بزرگان گروه خودرو هم قرمزپوش شدند و فقط برخی از تک سهم‌های این گروه مثبت هستند.

پیش بینی بازار بورس دوشنبه 15 شهریور

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در حال حاضر با مقاومت یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد رو به رو است و گذر از این محدوده سخت و دشوار است.

از طرفی بازار سرمایه با وجود ثبات قیمت دلار مجددا رو به افزایش گذاشته است و به نظر می‎‌‌رسد این ثبات از سوی فعالان بازار به منزله دلیلی برای تداوم روند صعودی است و بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد انتظار دارند تا در شرایط نامشخص بودن آینده مذاکرات برجامی و کسری بودجه سنگین دولت، دلار در نهایت رو به افزایش بگذارد. همه اینها در حالی رخ داده است که بازارهای موازی نیز دیگر از جذابیت قبل برخوردار نیستند و شاهد بازگشت حقیقی‌ها هستیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه