|

منتظر یارانه یک میلیونی باشیم؟

یارانه یک میلیون تومانی پرداخت می‌شود؟

قرار است برای خانوارهای پنج دهک اول کارت اعتباری معیشت صادر شود که به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان تخصیص می یابد.

لینک کوتاه کپی شد

دولت سیزدهم مستقر شده و باید وعده‌هایی که داده را اجرایی کند. یکی از این وعده‌ها اعطای کارت اعتباری به پنج دهک اول جامعه است. ابراهیم رئیسی وعده داده که برای کاهش هزینه خانواده‌ها  کارت اعتباری معیشت صادر می‌شود. بر این اساس به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و دو دهک بعدی ۱۵۰ هزار تومان اعتبار ماهانه قرض‌الحسنه با کارمزد دو درصد تخصیص یابد.

به گزارش«شایانیوز»، این یارانه برای خانواده پنج نفره سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و برای دهک‌های چهارم و پنجم ۱۵۰ هزار تومان به‌ ازای هر نفر است. طبق گفته رئیس‌جمهور دولت سیزدهم این یارانه از آذر امسال پرداخت می‌شود.

قرار است برای خانوارهای پنج دهک اول کارت اعتباری معیشت صادر شود. بر این اساس به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و دو دهک بعدی ۱۵۰ هزار تومان اعتبار ماهانه قرض‌الحسنه با کارمزد دو درصد تخصیص یابد.

اما مردم به پرداخت این یارانه امید ندارند، برخی نیز می‌گویند با پرداخت این یارانه قیمت‌ها نیز افزایش می‌یابد. آنها می‌گویند «یارانه نفری یک میلیون تومان هم شود نمی‌شود زندگی کرد.»

«البته به ما که قطعا تعلق نخواهد گرفت همانند یارانه معیشتی چون بنده مستاجرم اتومبیل ندارم بیمه ندارم و کارگر هستم دو فرزند دارم که یکی دانشجو و یکی دانش آموز است»

«یارانه بشه ده میلیون بعد با بیست میلیونم فقیر باشی و نتونی حتی شکمت سیر کنی چه فرقی داره اخه. یارانه نمی خوایم تورم کنترل کنید»

«یارانه نخواستیم فقط انتظار داریم وضع اقتصادی مملکت درست شه این همه به‌هم‌ریختگی سر و سامان بگیره»

«یارانه هم بشه نفری یک میلیون هم نمیشه زندگی کرد فقط میشه زنده موند»

«یارانه جدی به مبلغ ۱ میلیون تومان این کشور از سمتی هرچیزی را گرانتر از دیروز میکند و از سمتی مردم را با افزایش یارانه خوشحال میکند یارانه ۱ میلیون تومانی که شرط میبندم وارد یک فروشگاه زنجیره اییا حتی ارزانسرا شوید یک روغن و یک برنج و یک کیلو گوشت به زور شود ایا این است اقتصاد کشور»

پرداخت یارانه در اقتصاد با تورم ۴۰، ۵۰ درصدی نمی‌تواند به معیشت خانوار کمک نمی‌کند.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه