|

بیت‌کوین چاره‌ای جز رشد ندارد!

یک سیگنال مهم برای بیت‌کوین

حجم معلاملات بیت‌کوین در محدوده ۳۱ تا ۳۴ هزار دلار بسیار زیاد بوده و بسیاری عقیده دارند این بیت‌کوین‌ها توسط هولدرها خریداری شده است.

لینک کوتاه کپی شد

خروجی قیمت مصرف نشده مقدار بیت‌کوین (UTXO) میزانی از بیت‌کوین را نشان می‌دهد که آخرین بار در یک سطح قیمت مشخص معامله شده است. حدود ۱/۶ میلیون بیت‌کوین به صورت زنجیره‌ای در محدوده قیمت ۳۱ تا ۳۴ هزار دلار معامله شده و نکته مهم این است که این میزان بیت‌کوین معامله شده حدود ۱۰ درصد میزان عرضه این ارز است.

همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده این حجم معامله بیت‌کوین بعد از رشد این ارز از محدوده ۱۲ هزار دلار بی‌سابقه است.

یک دهم از مقدار بیت‌کوین موجود در این محدوده معامله شده است و براین اساس می‌توان پیش‌فرش‌های زیادی مطرح کرد. این موضوع نشان می‌دهد که چرا بیت‌کوین در این محدوده حمایت می‌شود و پشتیبانی شدیدی دریافت می‌کند. در عین حال باید توجه داشته باشید که اگر این محدوده حمایت معتبر از دست برود می‌تواند به یک مقاومت معتبر تبدیل شود.

از طرفی می‌توان این سناریو را هم مطرح کرد که وقتی حجم زیادی از سکه‌ها در مناطق خاصی معامله می‌شود نشانه این است که تعداد قابل توجهی از فعالان بازار دارایی خود را فروختند و هولدرها در حال جمع‌آوری سکه‌ها هستند. در نهایت می‌توان ادعا کرد تقاضا در بازار زیاد است.

وقتی قیمت برای مدت طولانی در یک محدوده جمع می‌شود احتمالا قرار است یک حرکت بزرگ انجام شود.

سرمایه‌گذاران با خرید خود منتظر رشد بازار هستند. اگر رشد شروع شود فشار فروش در محدوده‌های مقاومتی بعدی زیاد می‌شود اما اگر رشد شروع نشود بسیاری از فعالان اقدام به فروش می‌کنند و این موضوع باعث ریزش بازار می‌شود.

اگر سرمایه‌گذاران به هولد کردن بیت‌کوین ادامه دهند احتمال افزایش قیمت زیاد است. اگرچه قیمت در حال کاهش است اما میزان نگهداری بیت‌کوین به شدت در حال افزایش است.

منبع: تجارت نیوز

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه