|

واکنش بازارسرمایه به توقف موقت مذاکرات

دلار و طلا ساکت می مانند؟

در نخستین روز هفته، با توجه به کاهش نرخ ارز، شاهد پایین آمدن قیمت‌ها در بازار طلا و سکه هستیم.به نظر می رسد این روند ادامه داشته باشد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه اقتصادی- طی هفته های گذشته یعنی از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و نیز همزمان با اخبار جسته و گریخته در خصوص لغو تحریم ها و توافقات برجامی، بازار های مالی از جمله ارز و طلا در ایران با کاهش هرچند اندک همراه بوده است. بورس در این میان روزهای خوشی را با سبز پوشی شاخص ها طی می کند.

به گزارش «شایا نیوز»، دلار که تا چهارشنبه گذشته روند نزولی در پیش گرفته بود، از اواخر هفته تحت تاثیر سیگنال‌های منفی که از سمت برجام رسید وارد مدار صعودی شد و معامله‌گران مشتاق به این موضوع دوباره در موقعیت خرید قرار گرفتند تا اینکه نرخ این ارز در معاملات اولین روز هفته به ۲۴۷۵۰تومان رسید. قیمت دلار آمریکا(اسکناس)، امروز شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ در صرافی‌های بانکی برای خرید به ۲۳ هزار و ۷۷۹ تومان و برای فروش به ۲۴ هزار و ۲۶۰ تومان رسید.

در عین حال، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: در نخستین روز کاری هفته، ۲۶ تیر ۱۴۰۰ با توجه به کاهش نرخ ارز، شاهد پایین آمدن قیمت‌ها در بازار طلا و سکه هستیم.

محمد کشتی آرای با بیان اینکه امروز انس جهانی به ۱۸۱۳ دلار رسیده افزود: هم اکنون قیمت سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، قیمت سکه طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، نیم سکه۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بفروش می‌رسد.

وی گفت: امروز هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۵۷۲ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱ میلیون و ۵۵ هزار و ۴۰۰ تومان فروخته می‌شود.

به نظر می رسد، این روند با کاهش اندکی برای فردا در بازار ارز و طلا به صورت کاهشی ادامه داشته باشد.

گفتنی است، ایران چند روز پیش برای انتقال ریاست جمهوری به منتخب جدید برای ادامه مذاکرات تنفس یکماهه درخواست کرده و اعلام نموده تا پیش از این زمان آمادگی از سرگیری مذاکرات را ندارد. در این شرایط بازار ارز و طلا در واکنش به این تنفس یکماهه در آرامش به سر می برد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها