|

عرضه اولیه جدید:

عرضه اولیه لطیف بخریم یا نخریم؟

عرضه اولیه لطیف در حالی چهارشنبه ۲ تیر انجام می‌شود که هر نفر می‌تواند ۵۰ سهم در بازه قیمتی ۳۰۰۰ تا ۳۲۵۰ تومان ثبت سفارش انجام دهد.

لینک کوتاه کپی شد

 روز چهارشنبه، عرضه اولیه ۳۰ میلیون سهم شرکت محصولات کاغذی لطیف با نماد «لطیف» در فرابورس انجام می‌شود. از این ۳۰ میلیون، تعداد ۲۶ میلیون سهم قابل عرضه به عموم و چهار میلیون سهم هم به صندوق‌های بورسی داده می‌شود.

شرکت محصولات کاغذی لطیف در سال ۱۳۶۴ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید. موضوع فعالیت این شرکت تولید و فروش انواع کاغذ و دستمال کاغذی بوده است. علاوه بر تولید، این شرکت از طریق سپرده‌گذاری و سرمایه‌گذاری و مشارکت در سایر شرکت‌های تولیدی و بازرگانی فعالیت می‌کند. سرمایه فعلی این شرکت ۲۰ میلیارد تومان بوده که طی ۹ مرتبه افزایش سرمایه از سال ۱۳۶۴ صورت گرفته است. همچین گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین سهامدار اصلی این شرکت به حساب می‌آید.

Capture-2-768x286

سرمایه این شرکت در سال ۱۳۹۹ معادل ۲۰ میلیارد تومان بوده و دارایی‌های آن نیز حدود ۱۵۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود که نسبت به سال گذشته رشدی ۴۸ درصدی داشته است. سود انباشته لطیف هم ۷۹ میلیارد تومان به ثبت رسیده که رشدی ۳۶۳ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد. سود خالص لطیف در سال مالی ۹۹ معادل ۷۹ میلیارد و ۵۰۳ میلیون تومان بوده که در مقایسه با سال ۱۳۹۸ حدود ۱۲۰ درصد بیشتر شده است تا سود هر سهم این شرکت ۳۹۷ تومان به ثبت برسد. بر اساس اطلاعات مندرج در کدال هم نسبت جاری این شرکت ۳٫۶۴ و نسبت آنی آن ۱٫۸۲ محاسبه شده که رشد قابل توجهی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

همچنین حاشیه سود ناخالص لطیف ۳۱ درصد، حاشیه سود عملیات ۲۷ و حاشیه سود خالص این شرکت ۲۴٫۵ درصد براورد شده است که همه این نسبت‌ها نسبت به سال گذشته افزایش داشته‌اند. عرضه اولیه لطیف در حالی فردا چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ انجام می‌شود که هر کد بورسی می‌تواند حداکثر ۵۰ سهم در بازه قیمتی ۳۰۰۰ تا ۳۲۵۰ تومانی ثبت سفارش انجام دهد. با احتمال مشارکت ۲٫۵ میلیون نفری در این عرضه به هر نفر حداکثر ۱۱ سهم برسد که معادل ۳۶ هزار تومان نقدینگی نیاز خواهد داشت.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها