|

نوسان قیمت دلار

واکنش بازار ارز به نتایج انتخابات

قیمت دلار در واکنش به نتایج شمارش آرای انتخابات، ابتدا افزایش اما در ادامه با مشخص شدن نتیجه انتخابات، کاهش یافت.

لینک کوتاه کپی شد

امروز ۲۹ خرداد ماه ۱۴۰۰ و تا لحظه تنظیم این گزارش، در آخرین نرخ اعلامی از سوی صرافی ملی  که بر اساس قیمت سایت سنا بانک مرکزی اعلام می شود قیمت خرید و فروش دلار از سوی صرافی ملی به ترتیب ۲۳هزار و ۱۶۹ تومان و ۲۳هزار و ۶۳۷ تومان اعلام شد که قیمت فروش آن تنها ۱۰ تومان نسبت به پنجشنبه گذشته افزایش یافت.

همچنین، قیمت خرید یورو نیز ۲۷هزار و ۸۳۵ تومان و قیمت فروش آن ۲۸هزار و ۴۱۶ تومان اعلام شده است که نسبت به پنجشنبه گذشته ارزان تر شده است.

این چهارمین نرخ اعلامی از سوی صرافی ملی تا این لحظه است. در اعلام اول و دوم نرخ از سوی این صرافی قیمت دلار افزایش یافت و در نرخ های بعدی شروع به کاهش کرد. 

یکی از فعالان بازار ارز در این خصوص به همشهری آنلاین گفت: به نظر می رسد نرخ دلار در ابتدای امروز به دلیل هیجانات ناشی از نتیجه انتخابات افزایش یافت.

وی ادامه داد: حتی نرخ های صرافی ملی نیز حاکی از همین موضوع بود. تا جایی که نرخ فروش دلار در صرافی ملی نیز به ۲۴ هزار تومان نزدیک شد و نرخ فروش دلار در بازار آزاد از ۲۴ هزار و ۳۰۰ تومان نیز گذشت.

وی افزود: پس از اعلام نتایج انتخابات، از هیجان بازار نیز کاسته شد. نرخ فروش دلار در صرافی ملی شروع به کاهش کرد و همزمان نرخ ها در بازار آزاد نیز ریخت به طوری که در حال حاضر قیمت خرید دلار در بازار آزاد ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت فروش آن ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومان است. 

اما آخرین نرخ ها در بازار متشکل ارز نیز نشان می‌دهد که هر دلار در این بازار با قیمت ۲۳ هزار و ۲۶۲ تومان و هر یورو با قیمت ۲۸ هزار و ۱۴ تومان معامله شده است‌.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها