|

یک فعال صنفی؛

مرغ، بالاتر از قیمت مصوب عرضه می‌شود

نائب‌رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی، عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب را ناشی از سودجویی و نبود نظارت در بازار اعلام کرد.

لینک کوتاه کپی شد

حبیب اسداله‌نژاد، درباره آخرین تحولات بازار مرغ گفت: با توجه به تعطیلات پیش رو، مصرف مرغ در استان‌های شمالی به علت مسافرت افزایش می‌یابد، اما بنابر ساز و کار تعریف شده مرغداران نمی‌توانند بالاتر از قیمت مصوب، مرغ تولیدی خود را عرضه کنند.

وی افزود: علی‌رغم افزایش مصرف، قیمت مرغ نباید هیچ‌گونه نوسانی داشته باشد و همواره مغازه‌داران مکلف به عرضه با نرخ مصوب ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان هستند.

اسداله‌نژاد عرضه مرغ بالاتر از نرخ مصوب را ناشی از سودجویی و نبود نظارت‌ها دانست و گفت: در شرایط کنونی که مرغدار مرغ را با قیمت ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان یا حداکثر بنابه توافق با کشتارگاه ۱۷ هزار و ۶۰۰ تومان عرضه می کند، مغازه‌داران به دلیل حاشیه سود مرغ زنده با گرم نباید قیمت را تغییر دهند و به عبارت دیگر عرضه با نرخ بالای ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان گرانفروشی است که متاسفانه در سایه نبود نظارت، رهایی بازار و سودجویی اتفاق می‌افتد.

نائب‌رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ نداریم، بیان کرد: روزانه ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تن مرغ در سطح کشور عرضه می شود که با این وجود مشکلی در تامین مرغ مورد نیاز وجود ندارد و تنها مشکلات سیستم توزیع، نظارت بر توزیع و قیمت منجر به التهابات بازار شده است.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها