|

آخرین قیمت دلار پیش از امروز ۷ خرداد

پیش‌بینی‌های بازار دلار چیست؟

قیمت دلار در بازار آخرین روز معاملاتی هفته با ۰٫۶ درصد افزایش، ۲۲,۶۴۷ تومان اعلام شده است.

لینک کوتاه کپی شد

 قیمت دلار در بازار آخرین روز معاملاتی هفته با ۰٫۶ درصد افزایش، ۲۲,۶۴۷ تومان اعلام شده است. پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چیست؟

نگاه معامله گران فنی به آینده دلار

به باور معامله‌گران فنی تا زمانی که قیمت دلار بالای مرز ۲۳ هزار تومانی دارد، شانس صعود این ارز بسیار بالا خواهد بود. در کنار این، یکی از عواملی دیگری که می‌تواند امید دلاری‌ها به رشد معنادار اسکناس آمریکایی ببرد، افزایش نرخ حواله درهم به بالای مرز ۶ هزار و ۵۰۰ تومانی است. در صورتی که درهم به بالای مرز یاد شده برود، دلار توان صعود تا نزدیک ۲۴ هزار تومان را خواهد داشت.

قیمت دلار در بازار فردایی بالای ۲۳ هزار و ۲۰۰ تومان ماند معامله‌گران انتظار دارند ماندگاری دلار بالای ۲۳ هزار تومان علامت نزول از بازار را دور می‌کند اما با توجه به حجم عرضه ۱۰ میلیون دلاری روز چهارشنبه در بازار متشکل شاهد عرضه این میزان دلار با قیمتی در سطحی ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است. بنابراین این میزان عرضه که حداکثر تا روز یکشنبه وارد بازار می‌شود می تواند تصور کاهش عرضه را تعدیل کند مگر بازار به اخبار سیاسی بیش از متغیرهای بنیادی توجه داشته باشد.

اقتصادنیوز درباره پیش‌بینی بازار دلار نوشت:

دوران فشار در بازار دلار

مواضع سیاسی برخی نامزدها و اشاره به ارزپاشی احتمال عرضه دلار در بازار ارز را تقویت کرد. همین گمانه موجب افزایش قیمت دلار در بازار شد.

معامله گران بازار ارز تمایل بیشتری به خرید دلار پیدا کرده اند. با این حال، به نظر نمی رسد که بخواهند بی گدار به آب بزنند و جانب احتیاط را رها کنند. روز چهارشنبه دلار توانست در کانال ۲۳ هزار تومانی پیش روی کند، هر چند که در برابر شکست سطح ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومانی موفق عمل نکرد. به گفته برخی فعالان، یکی از عواملی که موجب افزایش دامنه نوسان بازار شد، تصور احتمال کاهش حجم عرضه ارز بود.

یک روز پس از اعلام لیست نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، انتقادات تندی نسبت به موضوع ارزپاشی مطرح شد. حتی ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه روز گذشته عنوان کرد، ارزپاشی برای کنترل قیمت دلار غلط است. البته رییس فعلی بانک مرکزی بارها عنوان کرده است که برای کنترل قیمت دلار دست به ارزپاشی نزده است.

بانک مرکزی نیز در یک خبر رسمی اعلام کرد:بند ۵ مصوبات چهاردهمین نشست شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخ ۱۳۹۷.۱۰.۷که برای سال ۱۴۰۰ نیز تمدید شده است، تاکید دارد:بانک مرکزی موظف است با اختیار کامل و توام با مراقبت‌های لازم از طریق اتخاذ سیاست‌ها و تدابیر و اقدامات ضروری در بازار ارز ورود کرده و آن را مدیریت کند. این وظیفه ذاتی تمام بانک‌های مرکزی است و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می‌تواند از منابع ارزی خود یا صادرکنندگان نفتی، برای مدیریت بازار اقدام کند. بدیهی است که مدیریت بازار به معنای سرکوب یا کنترل نرخ ارز نیست. تمام بانک‌های مرکزی جهان نیز از امکان مداخله و مدیریت بازار ارز برخوردارند؛ اما بانک مرکزی علی رغم این امکان، اقدام به ارزپاشی در بازار نکرده است.

با این حال، معامله گران تصور می کردند، در آستانه انتخابات، همتی کمی مقدار عرضه ارز را بالا ببرد. با این حال، انتقادات اخیر موجب شد که تصور این گروه از افزایش احتمالی عرضه ارز تا حدی خدشه دار شود. البته در بازار عمده فروشی روز چهارشنبه از جهت حجم تزریق رتبه دوم را در سال ۱۴۰۰ کسب کرد.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها