|

عرضه اولیه این هفته بورس

عرضه اولیه غکورش کی است و چقدر نقدینگی می خواهد؟

در عرضه اولیه غکورش احتمالا به هر کد بورسی حداکثر ۶۷ سهم تخصیص یابد که معادل ۲۰۰ هزار تومان نقدینگی می‌خواهد.

لینک کوتاه کپی شد

بر اساس اطلاعیه شرکت بورس اوراق بهادار تهران، عرضه اولیه این هفته هم مشخص شد و شرکت صنعت غذایی کوروش با نماد «غکورش» روز چهارشنبه به بازار می‌آید. بر اساس این اطلاعیه تعداد ۲۴۰ میلیون سهم معادل ۸ درصد از سهام غکورش به عنوان ۵۴۶ مین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس در بخش محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر عرضه می‌شود.

اطلاعیه عرضه اولیه غکورش

غکورش چقدر نقدینگی می خواهد؟

از این ۲۴۰ میلیون سهم تعداد ۱۶۸ میلیون سهم حهت عرضه به عموم و بقیه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری عرضه می‌شود. حداکثر سهمیه هر کد بورسی ۵۰۰ سهم است که در بازه قیمتی ۲۸۵۰ تا ۲۹۹۵ تومانی قابل ثبت سفارش است. بر این اساس حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای این عرضه اولیه حدود ۱٫۵ میلیون تومان خواهد بود. البته با توجه به مشارکت ۲٫۵ میلیون نفری در عرضه اولیه گذشته احتمالا به هر کد بورسی حداکثر ۶۷ سهم تخصیص یابد که معادل ۲۰۰ هزار تومان نقدینگی می‌خواهد.

عرضه اولیه 12 درصد سهام صنعت غذایی کورش قرار بود 29 مرداد سال گذشته انجام و طی آن 360 میلیون سهم با محدوده قیمتی 2755 تا 2900 تومانی و سهمیه 100 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی واگذار شود اما بورس تهران تنها به بهانه "شرایط بازار" ، عرضه اولیه "غکورش" را لغو کرد.

معرفی صنعت غذایی کورش

صنعت غذایی کورش به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در صنعت غذایی، دومین تولید کننده روغن و اولین تولید کننده روغن مایع خانوار محسوب می شود. شرکت گسترش صنایع بسته بندی کوروش با مالکیت 99.9 درصدی سهامدار عمده این شرکت دارای 621 نیروی انسانی بشمار می رود و بطور غیرمستقیم جزو شرکت های فرعی گروه صنعتی گلرنگ محسوب می‌شود. سرمایه اولیه شرکت یک میلیارد تومان بوده که طی 5 مرحله افزایش سرمایه به 300 میلیارد تومان رسیده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها