|

نوبرانه های ۱۰۰ هزار تومانی

میوه‌های نوبرانه و قیمت‌های نجومی

میوه‌های نوبرانه‌ که تازه پایشان به بازار رسیده، یکه تازی می‌کنند، قیمت‌های 100 هزار تومان که عده‌ای خاص از پس آن بر می‌آیند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از فارس، پای میوه‌های نوبرانه به بازار رسیده، اما قیمت ها به حدی بالا است که تنها عده ای خاص توان خرید دارند، گوجه سبز و گیلاس نوبرانه بهاری به قیمت کیلویی 100 هزار تو مان به فروش می‌رسد، قیمت زرد آلو هم کیلویی 70 هزار تومان، توت فرنگی گلخانه‌ای 60 هزار تومان است.

نوبرانه ها میوه‌های اول فصل است که در بازار فراوان نیست و به قیمت های بالایی به فروش می رود، به مرور عرضه در بازار بیشتر و قیمت ها هم افت می کند.

میوه در بازار فراوان اما قیمت ها گران است بازار محصولات کشاورزی از قانون  عرضه و تقاضا تبعیت نمی کند و مسیر خود را ادامه میدهد، دلالان تاثیر بیشتری در قیمت دارند تا مدیریت دولتی. قیمت پیاز و گوجه فرنگی در بازار 10 برابر قیمتی که از کشاورز می خرند به فروش می رود.

صیفی کاران جنوب از قیمت پایین گوجه و پیاز که به کیلویی 500 تومان می فروشند گلایه د دارند اما قیمت این محصولات در بازار تهران 5 هزار تومان است. 

میوه های وارداتی هم گوی سبقت را از همه ربوده و گل سرسبد بازار است، هر کارتن آناناس به قیمت یک میلیون و 100 هزار تومان به فروش می رود.

جدیدترین قیمت انواع محصولات کشاورزی در بازار عمده فروشی میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به این شرح است:

rEIiUuu77Glk

زمانی که پای این میوه ها به مغازه های سطح شهر می رسد به طور قانونی 35 درصد و غیرقانونی تا 100 درصد افزایش پیدا می کند.

 

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها