|

تحلیل اقتصادی

پیش ‌بینی قیمت دلار امروز چهارشنبه 13 اسفند 99

پیش ‌بینی قیمت دلار امروز چهارشنبه 13 اسفند 99 . دلار ارزان می شود؟

لینک کوتاه کپی شد

پیش ‌بینی قیمت دلار امروز چهارشنبه 13 اسفند 99 . روند قیمت دلار امروز صعودی یا نزولی است؟ دیروز دلار در بازار آزاد با قیمت ۲۵ هزار و ۵۰ تومان به فروش می ‌رفت که ۴۰۰ تومان کمتر از روز دوشنبه بود. امروز برای قیمت دلار چه پیش ‌بینی ‌های می ‎‌شود؟ در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: با وجود افت روز سه‌شنبه باید به این نکته اشاره کرد که دلار در ابتدای اسفندماه در محدوده ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی مورد حمایت سنگینی قرار گرفت. اسکناس آمریکایی در صورتی که مرز ۲۵ هزار تومانی را از دست بدهد، برای شکست سطح ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی دشواری‌های زیادی خواهد داشت.

برخی از معامله ‌گران نیز عنوان می‌کردند، شایعاتی در بازار پیرامون تصویب لوایح مورد درخواست FATF توسط مجمع تشخیص مصلحت وجود داشت و این موضوع موجب شد که میزان فروش ‌ها در بازار آزاد افزایش پیدا کند.

افت قیمت دلار در بازار آزاد در شرایطی رقم خورد که «والی ادیمو» گزینه پیشنهادی جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا برای احراز پست معاونت وزارت خزانه داری، در پاسخ به سوالات اعضای کمیته اقتصادی سنا، از تعهد برای جدیت در اجرای تحریم ‌های واشنگتن علیه ایران، خبر داد. به نظر می‌رسد، معامله‌گران در روز سه‌شنبه حداقل بیشتر از اخبار سیاسی به ورودی ارز به بازار دقت داشتند و افزایش میزان عرضه موجب شده بود که بر اساس اخبار سیاسی، موقعیت معاملاتی خود در بازار را تعیین نکنند.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها