|

هت‌تریک دلار در کانال 48 هزار تومان؛ بازار ارز به کدام سو می رود؟

دلار هرات در کانال 48 هزار تومان هت‌تریک کرد. معامله‌گران می‌گویند تثبیت قیمت دلار هرات قیمت دلار تهران را به مرز 48 هزار و 49 تومان آورد.

لینک کوتاه کپی شد

 قیمت دلار هرات در کانال 48 هزار تومان هت‌تریک کرد. معامله‌گران می‌گویند همین تثبیت قیمت سه روزه دلار هرات در کانال 48 هزار تومان قیمت دلار تهران را به مرز 48 هزار و 49 هزار تومان آورد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از اکوایران، قیمت دلار هرات در روز یکشنبه 48 هزار و 750 تومان شروع به کار کرد و تا وقت تسویه یعنی نیمه اول بازار تا 48 هزار و 900 تومان بالا رفت اما پس از تسویه با کاهش به سطح حمایتی 48 هزار و 600 تومان رسید. قیمت تتر در حوالی 49 هزار و 600 تا 700 تومان در معامله بود که شکاف دلار هرات و قیمت تتر به هزار تومان رسید.

نکته قیمت دلار هرات افزایشی بود که تا قبل از وقت تسویه بازار داشت. معامله‌گران معقد بودند هراتی‌ها به خاطر تعطیلی شنبه افغانستان، از پنجشنبه روی مال گیر کرده بودند و بالایی امروز بخاطر این موضوع بوده است.

گروهی از معامله‌گران معتقدند با توجه به این موضوع که قیمت دلار هرات طی سه روز در کانال 48 هزار تومان تثبیت شده است فشار فروش در بازار بیشتر خواهد شد و قیمت دلار امروز حمایت 48 هزار و 600 تومان را از دست می‌دهد.

در مقابل، گروهی دیگر می‌گویند احتمال چرخش روند انس طلای جهانی در این هفته وجود دارد و به واسطه آن بازار طلا تحت تاثیر قرار گرفت. این دسته معتقدند در کنار احتمال افزایش بازار طلا، بازار ارز هم چندان شل نیست و در کانال 48 هزار تومان تقاضای حواله وجود دارد پس مراقب فروش‌هایتان باشید. همچنین آن‌ها می‌گویند شکاف هزار تومانی قیمت تتر و قیمت دلار هرات هم نشان می‌دهد که بازار قدرت کاهش بیشتر را ندارد.

معامله‌گران فنی‌ معتقدند 48 هزار و 600 تومان به سد کاهشی تبدیل شده و حمایت بعدی دلار 48 هزار و 300 تا 450 تومان خواهد بود. اگر قیمت دلار این دو سطح مهم را از دست بدهد فشار فروش در بازار بیشتر خواهد شد و نرخ توان کاهش به کانال 47 هزار تومان را دارد. اما اگر قیمت دلار امروز در از دست دادن 48 هزار و 300 تا 450 تومان ناکام بماند احتمال افزایش در بازار زیاد می‌شود.

در مجموع بازار ارز و سکه در معاملات یکشنبه به سطوح حمایتی رسیدند و واکنش قیمت ارز و سکه به این حمایت‌ها می‌تواند تلکیف ادامه بازار را مشخص کنند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها