|

بیت کوین نسل جدیدی از رمزارزها را به دنیا می آورد!

bitcoin

بیت کوین پرمشغله نسل جدیدی از رمزارزها را به دنیا می آورد

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- بر اساس داده‌ها نشان می دهد تراکنش‌های روزانه در این ماه به بالاترین حد خود یعنی 682000 رسیده است که تقریباً 40 درصد بیشتر از اوج قبلی در سال 2017 است. تسلط بیت کوین یا سهم آن از کل بازار 1.16 تریلیون دلاری ارزهای دیجیتال به 44 درصد افزایش یافته است.

 

چه خبر است؟

اولین رده از توکن های رمزنگاری که علاوه بر خود بیت کوین، بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته می شوند. نزدیک به 25000 توکن آزمایشی در سال جاری ضرب شده است و معاملات را از طریق سقف ارسال می کند.

گوردون گرانت، یکی از مدیران تجارت در Genesis Trading می‌گوید: توکن‌های BRC-20 پدیده‌ای هستند که قبلاً ندیده‌ایم.

براساس داده‌های Blockchain.com، اساساً به دلیل ایجاد این توکن‌ها، میانگین تراکنش‌های روزانه در طول هفت روز به بیش از 531000 می‌رسد که تقریباً دو برابر یک ماه قبل است.

این رده جدید از رمزارزها هیچ کاربرد خاصی فراتر از حدس و گمان، مشابه memecoins ندارد. با این حال، محبوبیت نوپای آن به علاقه مندی به بیت کوین نه تنها به عنوان یک ذخیره ارزش یا روش پرداخت، بلکه به عنوان پایه ای برای توسعه توکن ها و برنامه های کاربردی جدید اشاره دارد که قبلاً دامنه بلاک چین های مدرن تر مانند اتریوم و سولانا در نظر گرفته می شد.

به گفته بازیگران بازار، برخی از سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان، بلاک چین بیت‌کوین را به‌عنوان پایه بلندمدت امن‌تری برای ایجاد توکن‌ها و برنامه‌های کاربردی در پی کشتار ارزهای دیجیتال که پس از فروپاشی شرکت‌های مطرح مانند FTX و فرار کلی از دارایی‌های پرخطرتر به وجود آمد، می‌دانند.

الکس میلر، مدیرعامل شبکه توسعه‌دهنده بیت‌کوین هیرو، می‌گوید: «مردم آنچه را که با بلاک‌چین‌های دیگر امکان‌پذیر است دیده‌اند و آن را روی بیت‌کوین می‌خواهند، بیت‌کوین به‌عنوان قدیمی‌ترین شبکه، سابقه‌ای دارد که مردم می‌توانند به آن اعتماد کنند.

با این حال، دیوانگی BRC-20 بی ثبات بوده است.

بر اساس ردیاب BRC-20.io، ارزش کل این توکن ها که معمولاً در بازارهای ثانویه، به ویژه صرافی های غیرمتمرکز معامله می شوند در اوایل ماه مه از 1 میلیارد دلار گذشت، اما از آن زمان به 446 میلیون دلار کاهش یافته است.

از آنجایی که بلاک چین بیت کوین در ابتدا برای پشتیبانی از یک اکوسیستم رمزنگاری توسعه نیافته بود، برخلاف اتریوم و سولانا، توکن‌های BRC-20 با استفاده از تئوری ترتیبی ایجاد می‌شوند که اجازه می‌دهد داده‌ها روی هر ساتوشی - کوچک‌ترین واحد بیت‌کوین یا صد میلیونیم - ثبت شود.

سی جی ریم، مشارکت کننده در شرکت بلاک چین CoreDAO، می گوید: «در مورد توکن ها و Ordinals BRC-20 کاربرد چندانی وجود ندارد، اگرچه او این روند را از نظر علاقه به ساخت محصولات روی بلاک چین بیت کوین «امیدبخش» می داند.

رقابت برای ایجاد اینتوکن های جدید تأثیر قابل توجهی بر قیمت بیت کوین که از اواسط آوریل تا کنون زیر 30000 دلار معامله می شود، نداشته است.

ایجاد سریع توکن های BRC-20 بدون مناقشه نبوده است و مخالفان می گویند که صدور این توکن ها کار را برای کاربرانی که می خواهند از بیت کوین برای اهداف اصلی آن استفاده کنند دشوارتر کرده است.

طبق داده‌های Glassnode، کارمزدهای «گاز» یا هزینه‌های تراکنش‌ها در بلاک چین بیت‌کوین طی ماه گذشته افزایش یافته است و مجموع کارمزدهای دلاری پرداخت‌شده در روز نزدیک به بالاترین رکورد جدید یعنی ۱۷.۸ میلیون دلار در روز بوده است.

داده های Blockchain.com نشان می دهد که میانگین کارمزدش تراکنش به 30.91 دلار در مقابل محدوده 90 سنت و 4.23 دلار بین ژانویه تا 1 مه افزایش یافته است.

این شبکه نیز به میزان قابل توجهی کند شده است. ازدحام به حدی شدید بود که بزرگترین صرافی رمزارز جهان بایننس مجبور شد برداشت بیت کوین را در تاریخ 7 مه برای مدت کوتاهی متوقف کند.

نائومان شیخ، رئیس مدیریت خزانه داری در مدیر سرمایه گذاری دارایی دیجیتال Wave Digital Assets گفت: اگرچه ازدحام تا حدودی کاهش یافته است، اما همچنان بالاست و کاربران در اوج خود بیش از 30 ساعت منتظر بودند تا تراکنش ها تایید شوند.

این امر محدودیت های فناوری بیت کوین را افزایش داده است.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال شایانیوز بخوانید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی