|

(تحلیل قیمت بیت کوین)

آرامش قبل از طوفان برای بیت کوین؟

بیت کوین نزدیک به 27 هزار دلار: آرامش قبل از طوفان؟

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- بیت کوین در چند روز اخیر پس از رد شدن از سطح مقاومت 30 هزار دلاری، در محدوده ای گیر کرده است. نکات مختلفی برای فعالان بازار وجود دارد که در کوتاه مدت باید منتظر آنها باشند.

در بازه زمانی روزانه، قیمت در یک محدوده بسیار محدود در هفته گذشته تثبیت شده است. این پس از آن رخ می دهد که سطح مقاومت 30 هزار دلاری بازار را به سمت نزول رد کرد. میانگین متحرک 50 روزه نیز در حدود 29 هزار دلار شکسته شد.

در حال حاضر، محتمل ترین هدف 25 هزار دلار است. با این حال، قیمت می تواند ابتدا میانگین متحرک 50 روزه را مجدداً آزمایش کند و سپس به سمت آن سطح پایین بیاید. RSI نیز به زیر آستانه 50 درصد روند که به تسلط فعلی فروشنده اشاره دارد.

نمودار 4 ساعته

با نگاهی به نمودار 4 ساعته، قیمت طی چند روز گذشته به دنبال تلاش‌های متعدد که منجر به رد شدن شد، در تلاش برای بازگشت به بالای 27500 دلار بوده است.

در نمودار ها مرز پایین الگوی پرچم بزرگ به زودی آزمایش می شود. از سوی دیگر، اگر قیمت در نهایت به بالای سطح 27500 دلار صعود کند، می‌توان انتظار داشت که روند صعودی به سمت خط روند بالاتر الگو باشد.

RSI سرنخ کمی در این بازه زمانی ارائه می دهد، زیرا نسبتا ثابت بوده است، میتوان در حدود 50٪ درنظر گرفت. 

آنالیز روی زنجیره

شاخص موقعیت استخراج کنندگان بیت کوین

قیمت بیت کوین از ابتدای سال و پس از یک بازار نزولی وحشتناک در سال 2022 در حال بهبود است. اکنون سوال اصلی این است که آیا بازار نزولی واقعاً به پایان رسیده است؟ آیا قبل از شروع چرخه بعدی، روند نزولی بیشتری وجود خواهد داشت؟

این نمودار شاخص موقعیت ماینر را نشان می دهد که نسبت کل خروجی ماینرها به میانگین متحرک یک ساله کل خروجی ماینرها است. ارزش های بالا به این صورت تعبیر می شود که ماینرها توکن های خود را به طور تهاجمی می فروشند.

با نگاهی به نمودار، اوج های متعددی در این معیار وجود دارد که نشان می دهد ماینرها از افزایش قیمت اخیر برای تخلیه مقادیر انبوه BTC استفاده می کنند تا به طور بالقوه هزینه های خود را پوشش دهند.

این می تواند به بدبینی آنها در مورد آینده کوتاه مدت قیمت بیت کوین اشاره کند و همچنین می تواند در صورت ثابت ماندن شرایط، باعث فروش شود. بنابراین، در حالی که قیمت در چند ماه گذشته به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافته است، سرمایه‌گذاران باید محتاط باشند زیرا سیگنال‌های منفی توسط برخی از معیارهای زنجیره‌ای وجود دارد.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال شایانیوز بخوانید

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی