|

دوج کوین چه نقشه ای برای بیت کوین کشیده؟

Dogecoin

توکن‌های میم و NFT‌ها بیت کوین را تصاحب کردند - اکنون در Dogecoin و Litecoin اتفاق می‌افتد

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- به لطف Ordinals، پروژه ای که در ژانویه در شبکه بیت کوین راه اندازی شد، کوین های میم در مکان های ناآشنا در حال افزایش هستند. این کار با تلاشی شبیه NFT برای «درج» دارایی‌هایی مانند آثار هنری و عکس‌های نمایه در بلاک چین آغاز شد، اما به زودی برای پشتیبانی از توکن‌های BRC-20 که با استفاده از همان پروتکل ضرب شده بودند، تکامل یافت.

اکنون، به لطف حسی که پیرامون کتیبه‌های Ordinal و توکن‌های میم روی بیت‌کوین وجود دارد بدون در نظر گرفتن هزینه‌های روزافزون شبکه‌ای که به‌وجود آمده است، نویسندگان جدیدترین شوق در بلاک چین را به لایت‌کوین و دوج‌کوین آورده‌اند. و در این فرآیند، آنها مجموع تراکنش های روزانه را به ماه ارسال کرده اند.

در روز چهارشنبه،  بزرگ‌ترین بلاک چین اثبات کار بر اساس ارزش بازار، مجموعاً بیش از 2 میلیون تراکنش روزانه را به دست آوردند: 579,260 تراکنش در بیت کوین، 363,885 در Litecoin و 1.126 میلیون فقط در Dogecoin، به ازای هر داده از BitInfoCharts. هر زنجیره همچنین یک پیک یک روزه تمام وقت مربوط به تراکنش ها را تا کنون در ماه مه مشخص کرده است.

چگونه به اینجا رسیدیم؟ ورود Ordinals به Litecoin و Dogecoin یک پیشرفت طبیعی بود، با توجه به اینکه Litecoin فورک بیت کوین است و Dogecoin بر اساس کد فورک شده از Litecoin است. همه آنها به یک معنا به هم مرتبط هستند و این همان چیزی است که منجر به مهاجرت فناوری Ordinals از بیت کوین به سایرین شده است.

در همین حال، استانداردهای BRC-20 و LTC-20 و DRC-20 متعاقب آن از توکن های ERC-20 اتریوم الهام گرفته شده اند و به توسعه دهندگان این امکان را می دهند تا «توکن های قابل تعویض» را روی بلاک چین ایجاد کنند. این یک آزمایش ساده بر روی بیت کوین بود. تا زمانی که توکن ها جذب شدند و تقریباً به ارزش کل بازار 1 میلیارد دلاری رسیدند.

با توجه به آن، تعجبی ندارد که ببینیم این روند در جاهای دیگر ادامه پیدا کرده است. و Ordinals و دیوانگی توکن میم ناشی از آن در حال حاضر تأثیر قابل توجهی بر Litecoin و Dogecoin دارند.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال شایانیوز بخوانید

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی