|

اختلاف دولت سر ارزهای دیجیتال!

Bitcoin

اختلاف دولت و مجلس بر سر استخراج ارزهای دیجیتال!

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- آبان ماه سال گذشته بود که دولت «آیین‌نامه استخراج رمزدارایی‌ها» را ابلاغ کرد. همان‌طور که در اخبار قبلی هم به آن اشاره شد، در این آیین‌نامه، صدور هرگونه مجوز استخراج رمزارز به وزارت صنعت، معدن و تجارت یا سازمان‌های مناطق آزاد تجاری-صنعتی واگذار شده که باید با هماهنگی وزارت نیرو برای تامین برق یا وزارت نفت برای تامین گاز یا سوخت فسیلی صورت بگیرد.

به گزارش شایانیوز به نقل از رمزارزنیوز حال، هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین که زیرمجموعه مجلس است و باید این آیین‌نامه را تایید کند، به آن ایراد قانونی وارد کرده است. محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، اعطای مجوز استخراج رمزارز را بر عهده بانک مرکزی دانسته و در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، عنوان کرده که واگذاری این تکلیف به وزارت صمت یا سازمان‌های مناطق آزاد مغایر با قانون است

بر اساس نامه قالیباف به رئیسی، رأی مقدماتی هیات تطبیق، مغایرت قانونی اعطای این اختیار به وزارت صمت را ذکر کرده بود اما دولت بخش مربوط به این اختیار را اصلاح نکرده است. پیش از این و در مرداد ماه ۹۸ نیز دولت وقت با ابلاغ آیین‌نامه فرایند استخراج رمزارزها، وزارت صمت را متولی اعطای مجوز کرده بود. حال، باید دید که دولت در پاسخ به این نامه، مصوبه خود در این زمینه را تغییر خواهد داد یا خیر.

 

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال شایانیوز بخوانید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی