|

قیمت ربع سکه بورسی چقدر است؟

عرضه در بورس حباب نزدیک به 4 میلیونی ربع سکه را می ترکاند؟

حباب قیمتی شدید حباب سکه باعث شده که حتی نسبت قیمت تمام سکه به ربع‌سکه به پایین‌ترین حد خود برسد.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- قرار است بانک مرکزی از روز شنبه بیست و چهارم دی ماه به مدت سه روز، 500 هزار ربع سکه را در بورس کالا عرضه کند. آن طور که اعلام شده خریداران سکه از بورس کالا پنج روز کاری بعد از خرید، می‌توانند به خزانه بانک‌های عامل مراجعه کرده و با ارائه اسناد و مدارک مربوط به بورس، ربع سکه خریداری شده را دریافت کنند.

شرایط خرید سکه از بورس کالا

برای خرید هر نوع کالا از بورس کالای ایران، متقاضی باید در ابتدا کد بورسی دریافت کند. بر اساس اطلاعیه بانک مرکزی، تمامی اشخاص حقیقی بالای 18 سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی را خریداری کنند.

قیمت ربع سکه در بورس

مانند تمامی عرضه‌های دیگر در بورس کالا، قیمت ربع سکه هم بر اساس عرضه و تقاضا کشف خواهد شد. بر همین اساس خریداران ربع سکه بورسی باید در عملیات حراج ناپیوسته شرکت کنند تا در نهایت، قیمت ربع سکه بر اساس این مکانیزم تعیین شود.

با این حال اما از آنجا که بانک مرکزی تلاش می‌کند روند قیمت‌ها در بازار سکه را کنترل کند، ممکن است در فرآیند کشف قیمت ربع سکه نیز دخالت‌هایی از سوی این بانک صورت گیرد و قیمت تا حدی تحت تاثیر کنترل دستوری بانک مرکزی قرار داشته باشد.

ربع سکه چقدر حباب دارد؟

نکته مهم در مشاهده حباب انواع سکه، بزرگ بودن حباب ربع‌سکه است که رقمی در حدود ۳ میلیون و ۸۵۱ هزار تومان گزارش شده است.

به اعتقاد کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی، این حباب به حدی زیاد است که نباید خریداران به سمت خرید ربع‌سکه بروند.

محمد صادق‌الحسینی، کارشناس اقتصادی در یادداشتی در این خصوص در فضای مجازی نوشت: حباب قیمتی شدید حباب سکه باعث شده که حتی نسبت قیمت تمام سکه به ربع‌سکه به پایین‌ترین حد خود برسد.

وی تاکید کرد: اگر خواستید طلا بخرید، هر چه می‌خرید، ربع‌ سکه نخرید.

 در حال حاضر هر قطعه سکه امامی در بازار ۲۰ میلیون و ۹۲۴ هزار تومان، سکه بهار آزادی ۱۹ میلیون و ۸۳۵ میلیون تومان، نیم‌سکه ۱۲ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۸ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان و سکه گرمی ۴ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان قیمت دارد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی