|

گشت و گذار عشقی با ۲۰۷ در وزارت اقتصاد

گزارش پایانی بورس ۳۰ آبان؛ ادامه صعود دست و پا شکسته شاخص کل

در روزی که بورس تحت تاثیر اخبار استعفای عشقی و عرضه پژو ۲۰۷ در بورس کالا قرار داشت،‌ شاخص کل هرچند با افزایش بیش از ۴٬۴۰۰ واحدی همراه شد.

لینک کوتاه کپی شد

شاخص کل در جریان معاملات روز دوشنبه هم توانست سبز پوش باقی بماند. بورس امروز بیش‌تر تحت تاثیر اخبار استعفای مجید عشقی، رییس سازمان بورس و همچنین عرضه پژو ۲۰۷ در بورس کالا قرار داشت.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از اقتصاد آنلاین، در روزی که بورس تحت تاثیر اخبار استعفای عشقی و عرضه پژو ۲۰۷ در بورس کالا قرار داشت،‌ شاخص کل هرچند با افزایش بیش از ۴٬۴۰۰ واحدی همراه شد اما در پایان معاملات فشار فروش بالا رفت و کمی شاخص کل عقب نشینی کرد.

«خودرو»، «ومعادن»، «شستا» و «وبانک» بیش‌ترین تاثیر را بر افزایش امروز شاخص کل داشتند.

شاخص هم وزن نیز هرچند افزایش یش از ۱٬۶۸۵ واحدی را تجربه کرد اما همانند شاخص کل در پایان معاملات گارد نزولی به خود گرفته بود.

ارزش معاملات خرد برای سومین روز پیاپی نیز بالای ۳هزار میلیارد تومان باقی ماند و با افزایش بیش از ۷ درصدی نسبت به روز گذشته برابر با ۳هزار و ۳۸۴ میلیارد تومان بود.

حقیقی ها در جریان معاملات امروز حدود ۱۵۰ میلیارد تومان از بازار خارج کردند که گروه «خودرو و ساخت قطعات»، «فلزات اساسی» و «فرآورده‌های نفتی» بیش‌ترین سهم را در خروج پول حقیقی داشته است.

«خودرو» با ۲۸، «حکشتی» با ۲۲ و «شبندر» با ۲۰ میلیارد تومان رکوردداران خروج پول حقیقی در بازار امروز بودند. در نقطه مقابل، «وبانک» با ۵۸ میلیارد تومان بیش‌ترین ورود پول حقیقی را ثبت کرد. «رفاه» با ۲۹ و «بکهنوج» با ۲۲ میلیارد تومان در رتبه‌های بعدی ورود پول حقیقی قرار داشتند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی