|

وضعیت بازار سرمایه در ابتدای معاملات امروز

شاخص کل دوباره نزولی شد؛ بازار چشم انتظار پالایشی ها

شاخص کل در نیم ساعت ابتدایی بازار با کاهش بیش از ۶۲۴ واحدی، وارد کانال یک میلیون و ۴۷۲ هزار واحدی شد که قابل پیش بینی بود.

لینک کوتاه کپی شد

شاخص کل برخلاف دیروز روند کاهشی را در ابتدای معاملات خود تجربه می‌کند؛ موضوعی که با توجه به کاهش شاخص کل در نیمه دوم بازار دیروز قابل پیش بینی بود. هر چند با انتشار آگهی عرضه بلوکی ایران خودرو، شاهد افزایش تقاضا در این سهم هستیم اما نتوانسته لیدر بازار شود و از افت بیش‌تر شاخص جلوگیری کند. شاید بازگشایی نمادهای بزرگ و به ویژه پالایشی‌ها که یکی از گزارش های جذاب فصل بهار را منتشر کردند،‌ بتواند از افت بیشتر شاخص جلوگیری کند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از اقتصادآنلاین، شاخص کل در نیم ساعت ابتدایی بازار با کاهش بیش از ۶۲۴ واحدی، وارد کانال یک میلیون و ۴۷۲ هزار واحدی شد؛ نوری با ۶۸۸، کگل با ۱۰۳ و ومعادن با ۹۹ واحد بیش‌ترین تاثیر منفی داشتند و در نقطه مقابل وبملت با ۴۸۶ و خودرو با ۱۶۳ بیش‌ترین تاثیر مثبت را داشتند.

دلیل اقبال به دو سهم بانک ملت و ایران خوردو به دو دلیل مختلف است؛ وبملت گزارش فصل بهار آن قابل توجه بود و شاهد افزایش چشم گیری سودآوری آن بودیم و امروز با انتشار آگهی فروش سهام بلوکی ایران خودرو، اقبال به این سهم افزایش پیدا کردهاست. اما هیچ یک از این ها نتواست از افت شاخص جلوگیری کند. شاید با بازگشایی پالایشی ها که یکی از بهترین گزارش های فصلی را منتشر کردند،‌ شاخص کل دوباره رنگ سبز به خود بگیرد. شاخص هم وزن هم با کاهش بیش از ۲۲۰ واحدی به مرز کانال ۴۰۴ هزار واحدی نزدیک تر شد.

U

شاخص فرابورس هم در ابتدای معاملات با کاهش بیش از ۲۲ واحدی همراه شد. بر خلاف چند روز گذشته فعلا بیمه پاسارگاد توانسته معاملات مثبتی را تجربه کند و تاثیر مثبت ۲۲ واحدی بر جا بگذارد. در نقطه مقابل زاگری،‌ شاوان و دی بیش‌ترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس داشته اند.

در همین ابتدای بازار شاهد خروج حدود ۲۸ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار بودیم و ارزش معاملات خرد به حدود ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

s

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی